Przykłady zajebiście zrealizowanych płyt.
#46
jak dlamnie

Pat Metheny - The Road To You (Live) - przyklad jak mozna nagrac sweitna plyte koncertową gdzie na scenie są dzies^ątki instrumentow, mikrofonow itp. Wszystko slychac, niesamowita dynamika i barwa. Polecam

Alkaline Trio - Good Mourning - mocna plyta alternatywnej kapeli z USA w klimatach alt/punkrock. Świetnie brzmiące wszystko, w szczególności wokal (nigdy nie slyszalem lepiej zreazliwoanego wokalu. Wystarczy posluchac "This Could Be Love" albo "Blue in the face". Zdobylem ta plyte na vinylu i się jaram jeszcze bardziejSmile

The Raconteurs - Broken Boy Soldiers - aczkolwiek Consoners of The loneyly rowniez - ciężki wybór!!!!! Najlepiej zrealizowana płyta rockowa wszechczasów jak dla mnie. Miękko, dynamicznie, naturalnie, czadowo - tam jest wszystko. Oczywiscie na żywca, przez taśmę i przez to szacun jeszcze x10.

Kings of Leon - Only by the night. Fajnie brzmiąca "wintydżowo" płytka, ze schowaną górą, też wbita na żywca /oprócz wokalu/ Fajne mięcho z garów i basu.

Oczywisie duzo tego jest jeszcze chociazby polowa dyskografii Beatlesów, cośtam Pink Floydów i wieeeeeeeele innych, ale to temat na osobne pisanie Smile

PS: Co do Luxtorpedy to Litza ma dokladnie tego samego Ampega V4, na ktorym nagrywalem basy na plyte neonów Smile
-
Odpowiedz
#47
Moje produkcyjno-inżynierskie typy z tego roku:

The Pains of Being Pure at Heart - Belong (fantastycznie podany wokal, świetna produkcja)
Metronomy - The English Riviera (bity, wokal, bas i mix)
Death Cab for Cutie - Codes and Keys (absolutnie wszystko, podoba mi się stosunkowo wysoko odcięty i wąsko podany wokal)

Odpowiedz
#48
a z tego roku to Miles Kane mi się podoba Smile
-
Odpowiedz
#49
Mi strasznie podoba się ostatnio brzmienie z My own prison Creeda. Bardzo fajnie tam gitary siedzą i bas robi to, co powinien. Ogółem - bardzo przyjemnie brzmiąca płyta.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
#50
[Obrazek: TheRoots_UNDUN_cover_6001.jpg]

To, że dają radę to wiadomo od zawsze, natomiast na tej płycie panowie osiągnęli kompletny rozpierdol.

Jedna z lepiej wyprodukowanych płyt jakie znam, jeśli chodzi o zgodność kompozycji, tekstów aranżacji i soundu - wszystko się zgadza, nie ma ani nutki za dużo czy za mało. Bardzo dużo się dzieje w tle i dlatego tu to daję - łatwe miksy to to raczej nie były i widać masę włożonej roboty.
Odpowiedz
#51
http://merose.wrzuta.pl/audio/aYEzK496js...staraj_sie

http://w382.wrzuta.pl/audio/5gSN2Yq0ymt/...hu_mi_brak

Płyta pustek pt. Domino. Bardzo się jaram realizacją, bo i gitary i bas mi siedzą.

[Obrazek: ffadb28a01da9bb3.jpg]
Odpowiedz
#52


slina cala plyta
Odpowiedz
#53
Ange - nie. Zdecydowanie nie. Przekompresowany, niebujający bas, wszystko na niej brzmi zbyt poprawnie. wokalnie jest super, ale poza tym instrumenty brzmią mi zbyt grzecznie. Jak na popową produkcję - naprawdę si. Jak na produkcję aspirującą do bycia naprawdę fajną, żywą i oddychającą - jak dla mnie - nie.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
#54
sluchales tego z cd na porzadnym sprzecie? Smile plyta niedostosowana do sluchawek i odtwarzaczy mp3, ale na nieskompresowanym nosniku i przy porzadnym naglosnieniu (bez audiofilskiego voodoo, po prostu ludzkie warunki) - magia!
Odpowiedz
#55
Wczoraj posłuchałem MP3 na przyzwoitych słuchawkach i w sumie szału nie ma. Kawałki są nierówne brzmieniowo. Słucha się fajnie, ale czegoś tu brakuje...
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
#56
[Obrazek: 220px-Queens_of_the_Stone_Age_Songs_for_the_Deaf.jpg]

Dla mnie płyta zeszłej dekady, jeśli chodzi o brzmienie i realizację. Strasznie lubię smaczki typu perkusja w lewym kanale.

http://w487.wrzuta.pl/audio/9iqvcOnPP96/...r_the_dead


[Obrazek: airpocketsymphony.jpg]

Pięknie pięknie pięknie zrealizowane nagrania z dużą ilością przestrzeni.

http://w975.wrzuta.pl/audio/51TJiw1OWDU/...pace_maker

Odpowiedz
#57
(02-07-2012, 12:29 PM)Ange napisał(a): sluchales tego z cd na porzadnym sprzecie? Smile plyta niedostosowana do sluchawek i odtwarzaczy mp3, ale na nieskompresowanym nosniku i przy porzadnym naglosnieniu (bez audiofilskiego voodoo, po prostu ludzkie warunki) - magia!

Magia to może nie, myślę, że obaj z Bartkiem macie rację - płyta jest grzeczna i mega poprawnie zrealizowana, przez co słucha się jej przyjemnie. Wink
Odpowiedz
#58


Masterpiece. Słuchanie tego z youtube to zbrodnia, ale i tak gniecie jaja.
Odpowiedz
#59
Tak se słucham i stwierdzam, że jedna z lepiej zmiksowanych płyt rockowych jaką miałem okazję słuchać.

Idealna proporcja pierdolnięcia do powietrza, kupa detali do wysłyszenia, potrafi zaskoczyć przy setnym przesłuchaniu np. brzęczącą sprężyną na werblu, czy innym smaczkiem.

[Obrazek: rage-against-the-machine-b-iext3839160.jpg]
Odpowiedz
#60
(04-02-2012, 08:13 PM)zakwas napisał(a): Tak se słucham i stwierdzam, że jedna z lepiej zmiksowanych płyt rockowych jaką miałem okazję słuchać.

Idealna proporcja pierdolnięcia do powietrza, kupa detali do wysłyszenia, potrafi zaskoczyć przy setnym przesłuchaniu np. brzęczącą sprężyną na werblu, czy innym smaczkiem.

[Obrazek: rage-against-the-machine-b-iext3839160.jpg]

+100000000000000000!
Idealnie to opisałeś Zakwas- prócz tego że materiał zajebisty, to i instrumentarium idealnie rozmieszczone w panoramie, niebanalne brzmienia i masa energii. Zawsze dostaję spustu gdy słucham "Freedom", to co dzieje się po połowie kawałka w kwestii gitary- czysta magia! I słuchanie tego w mp3 320kbps wcale nie psuje zabawy Smile
Album z mocą solidnego kopa w ryj.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości