nagrywanie na 100
#31
To som gołe tomy z OH i ambów, nie pamiętam jakie proporcje, ale bez pluginów:

http://t-shirt.home.pl/downloads/tomy.mp3

ale faktycznie w trashu jak są potrzebne tomy pt napierdalanie młotkiem w beczkę po piwie to nie da rady bez bramkowania itp. - faktyczne tak jak zakwas mówi będzie ciut lepiej.
Odpowiedz
#32
Pewnie, że się da, ale w tym przypadku bym tego nie robił.

Zawsze też można dorzucić jakieś sample i zmiksować jedne z drugimi. Wink
Odpowiedz
#33
Dokładać sample - Nie wchodzi to w grę, nie chce mi się Tongue

Jeśli miałyby wejść sample, to wolałbym od razu wklepywać midi zamiast nagrywać gary, ale wiem już że to nie jest dobra opcja, jest zbyt czasochłonna, słychać że to sample, bębniarz ma kompleksy Wink
Odpowiedz
#34
W logicu NIESTETY track midi na podstawie wava z np. werblem robi się jednym kliknięciem myszki i przesunięciem suwaka z czułością.

Powinno być to IMO karalne, ale jak się nie da inaczej to się nie da.
Odpowiedz
#35
(08-22-2013, 11:54 AM)groza napisał(a): W logicu NIESTETY track midi na podstawie wava z np. werblem robi się jednym kliknięciem myszki i przesunięciem suwaka z czułością.

Powinno być to IMO karalne, ale jak się nie da inaczej to się nie da.

Nie tylko w logicu, są przeca takie vstki... Wink
Odpowiedz
#36
Jestem po owym nagraniu (setka na 8 śladów: gitara, bas, bębny), może komuś się przyda podzielenie się wrażeniami Wink

ślady rozłożyłem w końcu tak:
1x stopa, 1x werbel, 1x tom (tomy wpuszczone w jeden ślad poprzez mikser i wyjście aux, dzięki zakwas Emotka_2755 ),2x OH (pojemnościówki), 1 x gitara przez sm 57 (Engl Invader to świetny wzmak, warty tej kasy), 1x bas z linii z Hartke HA3500,

Chłopaki chcieli się widzieć, kable były krótkie, więc musiało zostać w jednym pomieszczeniu wszystko. Żeby zminimalizować przesłuchy to kolumna gitarowa stała po drugiej stronie pokoju, tyłem do bębnów, do tego dałem jeszcze parawan wyłożony kocami. Bas szedł przez linię, to ściszyłem piecyk na salce i dałem im po słuchawkach. Po nagraniu podstawy gitarzysta dograł duble i solówki, a na sam koniec nagrałem wokal. Jak słuchałem gołych śladów to wyszło lepiej niż się spodziewałem. Gitara weszła trochę w OH, ale parawan i tak sporo zrobił (przy porównaniu próbki "bez"). Ogólnie to w 6 godzin nagrało się 5 kawałków tak, jak coś zmiksuję to zainteresowanym mogę pokazać próbki, na razie mam dość trash metalu więc dziś już nie kręcę Wink
Odpowiedz
#37
'Thrash', panie Coma.
Odpowiedz
#38
Ja jestem ciekaw. Możesz jakieś urywki śladów dać przed obróbką i wiadomo, po również.
Odpowiedz
#39
No dobra, chłopaki opublikowali już 2 kawałki, to mogę oficjalnie wkleić Wink Mi się trochę łezka w oku kręci, bo jeśli pierwszy pierwszy skład (który namówił mnie na kupienie basu) by przetrwał, to pewnie byłoby muzycznie w taki prosty metal jak tu Wink Nie mniej chyba sensownie to wszystko się udało zebrać, podziękowania za dobre rady dla wszystkich (zwłaszcza dla Zakwasa Emotka_2755, send z werbla na przester faktycznie wyciąga te sprężyny mrgreen )

http://soundcloud.com/dead-hippies

Z realizacji jestem zadowolony, ale uwagi (do realizacji) mile widziane Wink
Odpowiedz
#40
Wokal trochę odklejony, chyba Ci o tym pisałem jak mi podsyłałeś materiał w trakcie. Wink

Ogólnie garaż, ale IMO spoko to brzmi. Smile Emotka_2755
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości