Wybór interfejsu audio
#16
Mackie fajny...ale nie można używać linii i mikrofonu naraz Sad
...mO_Om...

Cytat:"...I ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,
A potem zapytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał..."
Odpowiedz
#17
http://allegro.pl/e-mu-0204-usb-interfej...37419.html

Jak do stacjonarnego kompa to może to?: http://allegro.pl/e-mu-1820-i1949055968.html
Odpowiedz
#18
(11-25-2011, 12:44 PM)SUVV napisał(a): Mackie fajny...ale nie można używać linii i mikrofonu naraz Sad

Ano nie - a będziesz używać?
Odpowiedz
#19
no właśnie mam taki chytry zamiar... tzn. linia z podłogi przed distortem a mik z paczki.... i to do kupy w interfejs Wink

Myśli krążą koło TC konnekta ...ale musze dokupić kartę FireWire do peceta Sad

...mO_Om...

Cytat:"...I ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,
A potem zapytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał..."
Odpowiedz
#20
Ja mam sporą styczność z mniejszym FastTrackiem (starym modelem USB), i daje radę. Brakuje mi w nim drugiego preampu i midi, co akurat ma ten. O preampach w nowych Focusritach słyszałem "średnie" opinie. A za produktami Line6 osobiście nie przepadam, ale akurat z ich interfejsami styczności nie miałem.

Summa summarum z tych trzech ja bym brał M-audio, ale może i faktycznie warto na allegro na jakąś lepszą używkę poczekać Emotka_2755
Fender Jazz Bass MIA, HB JB40FL -> Korg Pitchblack -> Boss OC-2 -> MXR Octave Bass Deluxe -> EHX Deluxe Bass Big Muff Π -> Marshall VBA 400 -> Marshall VBC 412

Alfik napisał(a):a może do rocka jak sama nazwa wskazuje zastosować jednak jazz basa
Odpowiedz
#21
Miał ktoś styczność z podłączeniem typu interfejs na FW - > złącze firewire na ExpressCard - > laptop? Czy taka konfiguracja wciąż ma wszystkie zalety nagrywania przez Firewire?
"...Slam that bass and make it sing
Give those strings that rip 'n zing..."

GMR Tribal 5 NTB Custom -> Laboga Cables->Eden WT400 plus-> TC Electronic RS 210
Odpowiedz
#22
(11-25-2011, 02:35 PM)SUVV napisał(a): no właśnie mam taki chytry zamiar... tzn. linia z podłogi przed distortem a mik z paczki.... i to do kupy w interfejs Wink

Myśli krążą koło TC konnekta ...ale musze dokupić kartę FireWire do peceta Sad

No patrz - 30 dychy zabiją Cię finansowo? Big Grin
Odpowiedz
#23
(11-25-2011, 06:07 PM)piekut51 napisał(a): Miał ktoś styczność z podłączeniem typu interfejs na FW - > złącze firewire na ExpressCard - > laptop? Czy taka konfiguracja wciąż ma wszystkie zalety nagrywania przez Firewire?

A czemu miałby nie mieć? ExpressCard działa podobnie, jak gniazdo na płycie głównej w stacjonarnym kompie. Myślisz, że jak wsadzisz kontroler PCI do stacjonarki to też będzie gorzej działał niż ten na płycie głównej? Emotka_2755
Fender Jazz Bass MIA, HB JB40FL -> Korg Pitchblack -> Boss OC-2 -> MXR Octave Bass Deluxe -> EHX Deluxe Bass Big Muff Π -> Marshall VBA 400 -> Marshall VBC 412

Alfik napisał(a):a może do rocka jak sama nazwa wskazuje zastosować jednak jazz basa
Odpowiedz
#24
(11-25-2011, 02:35 PM)SUVV napisał(a): Myśli krążą koło TC konnekta ...ale musze dokupić kartę FireWire do peceta Sad

Jak kupowałem sobie interfejs to też myślałem o tc. Wybrałem edirola fa101 i z perspektywy czasu doszedłem do wniosku że nie mogłem podjąć lepszej decyzji.

Odpowiedz
#25
(11-25-2011, 07:02 PM)dexter_ck napisał(a): A czemu miałby nie mieć? ExpressCard działa podobnie, jak gniazdo na płycie głównej w stacjonarnym kompie. Myślisz, że jak wsadzisz kontroler PCI do stacjonarki to też będzie gorzej działał niż ten na płycie głównej? Emotka_2755

Dzięki wielkie, tylko się upewniam Emotka_2755
"...Slam that bass and make it sing
Give those strings that rip 'n zing..."

GMR Tribal 5 NTB Custom -> Laboga Cables->Eden WT400 plus-> TC Electronic RS 210
Odpowiedz
#26
A ch... z tym... Wink

po ostrej debacie z Filipkiem z SD doszedłem do wniosku że mik mi o kant d... potrzebny. Zaczyna się więc polowanie na Mackie Onyx BlackJack Smile (czemu? bo się na tym nie znam a mi się wizualnie podoba - i już.)
...mO_Om...

Cytat:"...I ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,
A potem zapytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał..."
Odpowiedz
#27
(11-25-2011, 07:40 PM)piekut51 napisał(a):
(11-25-2011, 07:02 PM)dexter_ck napisał(a): A czemu miałby nie mieć? ExpressCard działa podobnie, jak gniazdo na płycie głównej w stacjonarnym kompie. Myślisz, że jak wsadzisz kontroler PCI do stacjonarki to też będzie gorzej działał niż ten na płycie głównej? Emotka_2755

Dzięki wielkie, tylko się upewniam Emotka_2755

Tylko z tego co kojarzę, to bywały problemy z kompatybilnością niektórych kart firewire z interfejsami. Jeśli mnie pamięć nie myli, to najlepiej i najstabilniej dzałają karty na chipach Texas Instruments, ale są to tylko informacje wyczytane i nie weryfikowane w żaden sposób przeze mnie.
Odpowiedz
#28
Information 
UWAGA na interfejs Mackie Onyx Black Jack - jak się okazuje, Mackie dało ciała ze sterownikami. Na forum producenta jest rzesza oburzonych konsumentów... Niektórzy stosują atrapy w postaci ASIO4ALL, gdyż ASIO od Mackie nie działa wcale albo dropuje do kosmicznych rozmiarów - porażka po prostu (ja się niestety nadziałem - na szczęście udało mi się wynegocjować zwrot towaru u sprzedawcy).
Odpowiedz
#29
To tera ja. Przymierzam się w końcu do zakupu jakiegoś konwertera Adat na toslink, gdyż moja karta dźwiękowa, oprócz adata obsługuje sumę dwóch kanałów. W związku z tym, co możecie mi polecić? Rozglądałem się i znalazłem behringera ADA8000, z którym miałem już do czynienia i przy dobrym omikrofonowaniu daje całkiem przyjemne efekty. Jest też Digimax od Presonusa, którego mogę dorwać za ~1300(behr -800). Miał ktoś może z tym do czynienia? Burn - nie mam kasy na firestudio Wink
Odpowiedz
#30
mialem doczynienia z behrem i wszystko bylo w zasadzie ok, tylko czasem tracił zegar i trzeba bylo sprzet resetowac, czasem niestety w trakcie nagran.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości