Lutnictwo
Moje pytanie chyba tutaj pasuje. Mam bardzo wygodnego Squiera Vintage Modified V i manualnie nie brakuje mu niczego, dlatego chciałbym go zostawić jako zapas i alternatywę dla jazz bassa.
Przechodząc do meritum: bas docelowo ma mieć założone flaty i stuningowaną elektronikę zostając przy pasywie. Jaki mostek i zestaw elektrowni polecalibyście do założenia w nim?

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
Do flatów raczej zostaw mostek fabryczny, chyba że borykasz się z jakimś problemem.
Odpowiedz
(01-29-2020, 12:47 PM)paka napisał(a): Do flatów raczej zostaw mostek fabryczny, chyba że borykasz się z jakimś problemem.

natknąłem się kilka razy na taką opinię i chyba przy tym zostanę.


Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
Czy ktoś z was wymieniał nakrętkę pręta do regulacji gryfu?

Mam teraz taką [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR8sw1H3zOFP-YU91rIPau...A&usqp=CAU]

Teraz przy każdej regulacji muszę odkręcać gryf.

Chciałbym ją wymienić na taką 
[Obrazek: 4d0088f3013aa2df91dbe2c530a4c8eb.png]

Czy da się to zrobić bez zdejmowania podstrunnicy?

Ile to może kosztować?

Bas Fender Precision Reissue 62.



Odpowiedz
Sie da, musialbys u tokarza taką wytoczyc, ale bedziesz musial zrobic na to frez w korpusie, wiec moze po prostu lepiej zrobic frez w korpusie zeby pod kątem włożyć plaski śrubokręt, ew frez w samej płytce powinien wystarczyć - jak masz japońca.

Jak dobrze posmaruejsz od środka nakrętke smarem i będzie luźno chodzić to płaskim śrubokrętem na połowe szerokości nakrętki możesz bez problemu kręcić czasem nawet bez zdejmowania płytki, a czasami robiąc mały frez w płytce, zależy jak głęboko gryf jest osadzony.
Odpowiedz
(12-08-2020, 04:36 PM)Mateusz napisał(a): Sie da, musialbys u tokarza taką wytoczyc, ale bedziesz musial zrobic na to frez w korpusie, wiec moze po prostu lepiej zrobic frez w korpusie zeby pod kątem włożyć plaski śrubokręt, ew frez w samej płytce powinien wystarczyć - jak masz japońca.

Jak dobrze posmaruejsz od  środka nakrętke smarem i będzie luźno chodzić to płaskim śrubokrętem na połowe szerokości nakrętki możesz bez problemu kręcić czasem nawet bez zdejmowania płytki, a czasami  robiąc mały frez w płytce, zależy jak głęboko gryf jest osadzony.

Dzięki Mateusz za informację.

Mam japońca i jest tak jak piszesz - spiłowałem lekko pilnikiem płytkę i korpus i da się kręcić prętem płaskim śrubokrętem na połowe szerokości nakrętki.
Niestety nakrętka nie chodzi luźno i przez to nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie.

edycja: posmarowanie nakrętki pomogło Smile



Odpowiedz
Może ktoś wie gdzie mogę znaleźć informację jaki rodzaj pręta do regulacji gryfu (jednostronny czy dwustronny) był montowany w basach Ibaneza?



Odpowiedz
Cześć,
czy moglibyście polecić kogoś, kto podjąłby się polakierowania tego defila skrzypcówkę w kolorze sunburst?
Mniej więcej jak to wiosło z drugiego zdjęcia.

[Obrazek: 3fmXpbj.jpg]
[Obrazek: puheRMW.jpg]
Odpowiedz
Restauracja gitar?
Odpowiedz
Elo,
Mam taki problem, że wypadł mi marker z podstrunnicy i się ukruszyl, wkleiłem to co zostało, ale jest ubytek. Bas gra, ale mnie to wkurwia. Do lutnika i tak go będę musiał oddać za jakiś czas na wymianę progów, ale to nie w tym momencie, bo jest cały czas w użytku. I tu pytanie: czym ten ubytek wypełnić i czym to przeszlifować później? Jakaś żywica epoksydowa plus drobniutki papier ścierny? Jeśli tak, to jakie konkretnie? Nie musi wyglądać turbozajebiście, chodzi mi o to, żeby to tylko zaklajstrować.
Odpowiedz
Cześć ,
czy farbę magnetyczną można zastosować do ekranowania gitary?
Niestety, nie znam dokładnie jej właściwości ale bardzo przypomina farbę grafitową. Oczywiście magnes się jej trzyma.
Co myślicie o tym?
[Obrazek: oj1NaQo.jpg]
Odpowiedz
(10-23-2022, 07:28 AM)freshman napisał(a): Cześć ,
czy farbę magnetyczną można zastosować do ekranowania gitary?
Niestety, nie znam dokładnie jej właściwości ale bardzo przypomina farbę grafitową. Oczywiście magnes się jej trzyma.
Co myślicie o tym?
[Obrazek: oj1NaQo.jpg]

Po co, skoro miedź lepsza?
Obrazki

Krzywe ręce -> płaskie struny -> stara przeciętna gitara -> jeszcze starszy wzmacniacz -> beznadziejna kolumna
Odpowiedz
(10-24-2022, 11:13 AM)herp napisał(a): Po co, skoro miedź lepsza?

...i znacznie droższa  Wink
Odpowiedz
https://allegro.pl/oferta/tasma-miedzian...KrEALw_wcB

2 dyszki za metr. 2 metry spokojnie z zapasem wystarczą do wyekranowania basu.

No chyba, że produkujesz instrumenty w setkach, za grosze.
Obrazki

Krzywe ręce -> płaskie struny -> stara przeciętna gitara -> jeszcze starszy wzmacniacz -> beznadziejna kolumna
Odpowiedz
(10-25-2022, 03:57 PM)herp napisał(a): https://allegro.pl/oferta/tasma-miedzian...KrEALw_wcB

2 dyszki za metr. 2 metry spokojnie z zapasem wystarczą do wyekranowania basu.

No chyba, że produkujesz instrumenty w setkach, za grosze.
Panowie,
jestem naprawdę wdzięczny za Wasze porady i doceniam je.
Tak się składa, ze od lat z powodzeniem stosuję do ekranowania taśmę miedzianą. Smile
Natomiast okazyjnie wpadła mi w łapki puszka tej farby magnetycznej i chciałbym dowiedzieć się, czy ona nadaje się także do ekranowania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości