Efekty, Pedalboardy - zdjęcia, testy, opinie
#31
Mesa Boogie dual Rectifire w wersji rack

[Obrazek: BothRacks(2).jpg]
Odpowiedz
#32
GMOD, a jak spisuje się ten polituner? To taki bardziej bajer z tym strojeniem kilku strun na raz czy coś na prawdę przydatnego?
Odpowiedz
#33
(04-18-2010, 08:00 PM)Maciejeq napisał(a): GMOD, a jak spisuje się ten polituner? To taki bardziej bajer z tym strojeniem kilku strun na raz czy coś na prawdę przydatnego?
Testowałem to ostatnio chwilę, bo leżało w studiu w którym nagrywałem - chodziło elegancko, kupuje w tym miesiącu Wink
http://eluktrick.bandcamp.com
Ibanez Roadstar II RB650 (DiMarzio DP122) + Ampeg V4BH & SVT-CL + Trace Elliot 1048H
Odpowiedz
#34
(04-17-2010, 09:54 PM)questionmaker napisał(a): GMOD - mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie tylnego panelu tego loopera?

Nie mam teraz podłogi w domu (w salce trzymam), więc chwilowo nie mam jak. Ale tam nie ma nic ciekawego. Wejście, wyjście, wejście zasilania oraz send i return każdej pętli.

(04-18-2010, 08:00 PM)Maciejeq napisał(a): GMOD, a jak spisuje się ten polituner? To taki bardziej bajer z tym strojeniem kilku strun na raz czy coś na prawdę przydatnego?

Przetestowane wczoraj w warunkach bojowych. Przydatne dosyć jak chce się szybko sprawdzić czy wszystko jest OK. Ale to nie jest jego największa zaleta: najważniejsze, że bezproblemowo łapie strunę B i działa bardzo szybko i dokładnie.
Odpowiedz
#35
Dzięki, a powiedz mi jeszcze jak dokładnie działa ten przycisk BP - na stronie jest napisane że jak go przyciśniesz i przytrzymasz to przechodzi w tryb cichego strojenia (czy do tego switcha też jest send i return, żeby tam tuner wpiąć?). I co się dzieje jak go wciśniesz i nie będziesz przytrzymywał?
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
#36
(04-18-2010, 11:38 AM)SeBas napisał(a): Zna ktoś distortion/overdrive do rack'a (ale nie sansampyTongue!), mogą być propozycję gitarowych, które dobrze gadają z basem, aha no i fajnie gdyby były lampowe Big Grin

Ampeg SVP-BSP
[Obrazek: svpbsp.jpg]
Odpowiedz
#37
(04-18-2010, 08:53 PM)questionmaker napisał(a): Dzięki, a powiedz mi jeszcze jak dokładnie działa ten przycisk BP - na stronie jest napisane że jak go przyciśniesz i przytrzymasz to przechodzi w tryb cichego strojenia (czy do tego switcha też jest send i return, żeby tam tuner wpiąć?). I co się dzieje jak go wciśniesz i nie będziesz przytrzymywał?

To jest wersja custom robiona dla poprzedniego właściciela i nie ma przycisku do strojenia. Można oczywiście poświecić na tuner dodatkową pętlę - jeśli nie ma nic włożonego w returna to po włączeniu danej pętli robi się mute. Użycie "pustej" pętli działa jak po prostu mute (ja z tego korzystam jak chce np. gitarę zmienić). Sprawę strojenia rozwiązałem to tak, że tuner jest w pętli z dwoma Bossami i jeśli włączę tą pętle i tuner to oczywiście robi na wyjście nic nie idzie. Bypass działa tutaj tak, że po naciśnięciu naraz przycisków 1 i 2 wszystkie pętle są wyłączane. Ponowne naciśnięcie dowolnego przycisku włącza ponownie wszystkie pętle, które były aktywne przed włączeniem bypassu.
Odpowiedz
#38
okay, wszystko rozumiem Smile Dziękuję.
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
#39
Ogrywał ktoś może kiedyś (lub- co lepiej- posiada) EHX Bass Micro Synthesizer? Coraz bardziej ciekawi mnie ta zabaweczka.

Analogowy 'multi', jami jami..
Transformacja z Placebo, trzrzrzrzrz...
Odpowiedz
#40
Ygen, ja również jestem tym efektem zainteresowany. Urzekła mnie zwłaszcza pokazówka tego takiego łysego Pana z wąsem na y2bie Smile Wydaje mi się że ten efekt oferuje całkiem sporo rzeczy, chociażby z tym ''attack delay'' (na upartego można przecież wszystko wyciszyć, te oktawy dolne itd. i wspomagać się tym jako uboższą wersją delay'a Smile ) itd.
Ogólnie jego brzmienie mi się podoba, nie wiem czemu ale jakoś od razu na myśl przychodzi mi Bootsy kiedy słyszę tego syntha Smile
Odpowiedz
#41
W ogóle kiedyś ktoś tu na starym forum podał linka do swojego bandu i świetnie tam siedział syntezatorowy sound z tego cacka. W ogóle te oktawery świetnie współgrają z gitarowym brzmieniem, do jakichś solówek można wykorzystać. Awangardowo tak.

;D
Transformacja z Placebo, trzrzrzrzrz...
Odpowiedz
#42
Prawda, pamiętam, to był chyba cover Beastie Boys'ów jakiegoś kawałka. Rzeczywiście ładnie siedział tam ten sound, chociaż ten ktoś skarżył się że ciężko coś z tego ukręcić co miałoby jakieś ogólne zastosowanie. Nie pamiętam kto to dokładnie był Tongue
Odpowiedz
#43
Miał ktoś może do czynienia z Boss AW-2? Jak to się ma do AW-3? AW-3 macałem, ale trochę za dużo w nim bajerów dla mnie, a od dłuższego czasu mnie interesuje ten AW-2.
Odpowiedz
#44
(04-07-2010, 09:54 AM)Gruby napisał(a): [Obrazek: 1_www.jpg]

[Obrazek: 3_www.jpg]

Możesz opisać jak wyprowadzili Ci prąd? Co to za gniazdo na zewnątrz?
Odpowiedz
#45
Oczywiście Smile

Oryginalny kabel prądowy został przecięty na odpowiedniej długości. Kabel wychodzi z zasilacza do gniazda NEUTRIK NAC3MPB przymocowanego do kejsa.

http://www.neutrik.com/jp/en/video/210_1...etail.aspx

Kabel ze standardowym wtykiem go gniazdek zakończony jest wtyczką NEUTRIK NAC3FCB.

http://www.neutrik.com/us/en/audio/210_1...etail.aspx

Po prawej stronie kejsa są gniazda jack IN i OUT, po lewej wyjście prądowe i wyprowadzenie z gniazda DI w MXR M80.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości