Efekty, Pedalboardy - zdjęcia, testy, opinie
Chaos ma prosty schemat, dobrej jakości części, cała tajemnica sukcesu. Do zrobienia w domu w 30 min. Myślę, że w takim wypadku samoróbka też zda egzamin. Różnica w torze była zauważalna?
Odpowiedz
(04-02-2020, 07:15 AM)darczyk napisał(a): Chaos ma prosty schemat, dobrej jakości części, cała tajemnica sukcesu. Do zrobienia w domu w 30 min. Myślę, że w takim wypadku samoróbka też zda egzamin. Różnica w torze była zauważalna?

Tak, zwłaszcza że miałem ok. 10 kostek 

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
Używam WOBO, w podłodze efekty z podłym bypassem.

Nie jest tak dobrze, jak kompletnie bez podłogi, ale jest BARDZO duża poprawa.
Odpowiedz
Porządnie zlutowana samoróbka spokojnie da radę, nie ma tu żadnej filozofii. Jak masz długi kabel między podłogą a wzmakiem to warto też założyć bufor na osobnym włączniku.
Jabłanica (bułg.: Община Ябланица) − gmina w środkowej Bułgarii. Populacja wynosi 6600 mieszkańców. 

blue colander stompboxes

Odpowiedz
I tu proszę o wtajemniczenie, co to znaczy bufor na osobnym włączniku?
Odpowiedz
Bufor to prosty układ, który nie wpływa bezpośrednio na dźwięk, ale niweluje straty wynikające z użycia długich kabli. Niektóre efekty mają coś takiego zamontowane w standardzie zamiast true bypassu (np. wszystkie Bossy), a inne z kolei nie lubią kiedy takie coś jest podpięte "przed nimi" (np. klasyczne fuzzy) - dlatego warto to mieć w looperze na osobnym przełączniku - kiedy jest przydatny, to sobie włączasz, kiedy nie jest - wyłączasz. Np. na samym końcu zawsze się może przydać, ale jeśli masz podpięty inny efekt z buforem, no to nie ma sensu. Czasem lepiej mieć go na początku loopera, zaraz po gitarze, no ale niektóre efekty "nie lubią go" - więc kiedy używasz takiego efektu, to wyłączasz bufor.
Jabłanica (bułg.: Община Ябланица) − gmina w środkowej Bułgarii. Populacja wynosi 6600 mieszkańców. 

blue colander stompboxes

Odpowiedz
Czyli rozumiem, że overdrive'y, fuzzy powinny być wpięte przed kostkami Bossa, nawet przed głupim tunerem.
Odpowiedz
(04-06-2020, 11:39 AM)darczyk napisał(a): Czyli rozumiem, że overdrive'y, fuzzy powinny być wpięte przed kostkami Bossa, nawet przed głupim tunerem.

Niektóre tak, niektóre nie, niektóre zależy.

Np. Big Muff łyka wszystko jak leci, Malekko B;Assmaster i Diabolik nie lubią mieć bufora przed sobą, ALE - żeby używać G&La z Diabolikiem MUSZĘ mieć bufor przed, inaczej nie gra.
Odpowiedz
Borze, ja nic z tego nie łapię. Całe szczęście mam tylko tuner (który i tak zdech) i chorus.
Odpowiedz
(04-06-2020, 02:49 PM)mazdah napisał(a):
(04-06-2020, 11:39 AM)darczyk napisał(a): Czyli rozumiem, że overdrive'y, fuzzy powinny być wpięte przed kostkami Bossa, nawet przed głupim tunerem.

Niektóre tak, niektóre nie

Emotka_2363 otóż to.
Jabłanica (bułg.: Община Ябланица) − gmina w środkowej Bułgarii. Populacja wynosi 6600 mieszkańców. 

blue colander stompboxes

Odpowiedz
RAT do basu i gitary (na oku mam Mooer Black Secret) - nadaje się? Bas ma mieć trochę gruzu, ale bez przesady. Gitarę chcę przesterować w kierunku doomowo/stonerowym a czasem bardziej deathowym. Jeśli piszę głupoty - wybaczcie, nie znam się na kostkach. Ma być w miarę budżetowo.
Odpowiedz
Odezwij sie do Sledzia, on Ci pomoze.
Odpowiedz
(04-20-2020, 07:12 AM)pyetya napisał(a): Ma być w miarę budżetowo.

(04-20-2020, 08:06 AM)Fab napisał(a): Odezwij sie do Sledzia, on Ci pomoze.

Myślę, że to nie ten budżet.
Odpowiedz
(04-20-2020, 08:08 AM)Dex napisał(a):
(04-20-2020, 07:12 AM)pyetya napisał(a): Ma być w miarę budżetowo.

(04-20-2020, 08:06 AM)Fab napisał(a): Odezwij sie do Sledzia, on Ci pomoze.

Myślę, że to nie ten budżet.

Trochę kosztują, aczkolwiek lepszego RATa do basu i gitary raczej nie znajdzie. Miałem ostatnio na testach i polecam.
Odpowiedz
hej dzięki - ale to amatorskie, domowe granie, więc nie musi być "best of the best" tylko gut walju for manej. Basu do tej pory nie przesterowywałem, a z czasów licealno-gitarowych mam antyczny Koda Metal Master, który brzmi jak kupa. Na gitarze chcę sobie pograć trochę rocka, jakieś stonery i może numery Death. W domu wpinam się w Ampega BA108.

RAT (czy też klon o którym piszę) wydaje się takim "bezpiecznym" rozwiązaniem - nie mam czasu / ochoty / kasy na eksperymenty, chcę coś w miarę uniwersalnego i sprawdzonego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości