Absolutnie wszystko o STRUNACH
(02-08-2019, 11:24 AM)mazdah napisał(a): Ja jebie, serio?

Zainteresowały mnie kiedyś. Pytam z czystej ciekawości Smile

(02-08-2019, 11:36 AM)Basstard napisał(a): Tak, mogą być za swoją cenę. Typowe budżetowe sznurki. Są bo są, grać się da, na próbę lub chałturę ok, ale do studia bym nie wszedł. O trwałości za wiele nie powiem - za rzadko gram obecnie.


A jak wyglądają jakościowo w stosunku do Olympii?
Basstard zrób porównanie tanich strun na blogu : -)
#budżetowebrzmienie
Odpowiedz
Ej, to nie jest zła myśl. Mogę. Tylko muszę nagrać Harleje póki świeże. Wiszą na Jazzie, więc optymalnie - wszystkie różnice powinny być najmocniej słyszalne. Tyle, że to potrwa - nie chce mi się kupować strun tylko po to, by zaraz je zdejmować i zakładać kolejne (bo przecież porównanie byłoby niepełne bez czerwonych Warwicków) Wink

A co do porównania z Olympiami - najtańsze wypadają podobnie, dlatego tu brałbym Harleje, natomiast te powlekane (corrosion resistant) są nieco ciemniejsze ale w ogólnym rozrachunku fajniejsze. Tyle, że jednak kosztują odrobinę więcej - inna rzecz, że nadal na tyle niewiele, że warto dopłacić.
Odpowiedz
Polecam Orphee. Moim zdaniem polka Hartkaczy. Uzywam.
Odpowiedz
W kompletach WW z przełomu ostatnich dwóch miesięcy, praktycznie każda E była martwa. Nawet na grupie fb z dobieranego setu gościu miał trupa.

Wysłane z Nokii 8, przy nadużyciu alkoholu
OLP MM3 /w Nordstrand MM 5.2 + Aguilar OBP3
FAT/WW Buzzard 35" Custom
Tanglewood TW28 CSN
Odpowiedz
Czy któryś z Forumowiczów miał do czynienia ze strunami "Optima"? Powlekane ZŁOTEM!!!
Są do nabycia u Thomanna, zresztą drogie jak Eliksiry, no ale to złoto...
Odpowiedz
Ludzie! Ma ktoś numer telefonu do imć Polińskiego, który swego czasu produkował struny?
Odpowiedz
Cześć,

na fejsbooku Mateusz ostatnio przygotował fajnego Buzza w strojeniu do C.

Ja mam teraz projekt coverowy, gdzie z góry gramy w D#, dodatkowo spora część w drop C#.
Jakie macie polecenia?

Lepiej szukać grubego seta do czwórki, a może jednak cieńki od piątki?

Na pierwszy rzut oka rozsądnie wyglądają:
D'Addario EXL (40-125) Nickel Wound (5 strun, G wylatuje)
albo
D'Addario EPS (55-110) ProSteels (4 struny)
DR (55-115) Drop-Down Tuning
Ernie Ball (55-110) Power Slinky
Odpowiedz
W standard D grałem wlaśnie na Ernie Ball (55-110) Power Slinky. Zależy od tego jak chcesz żeby manualnie Ci to leżało. W D było sztywno, w drop C stosunkowo luźno ale z odpowiednią artykulacją bliżej mostka nie było problemu.
Odpowiedz
Ja mam aktualnie D'Addario EPS 55-110 do grania blekmetalu w standard D, siedzą idealnie. Nie za grube, nie za cienkie, w sam raz.
Odpowiedz
(05-07-2019, 08:41 AM)PHANTOM napisał(a): Cześć,

na fejsbooku Mateusz ostatnio przygotował fajnego Buzza w strojeniu do C.

Ja mam teraz projekt coverowy, gdzie z góry gramy w D#, dodatkowo spora część w drop C#.
Jakie macie polecenia?

Lepiej szukać grubego seta do czwórki, a może jednak cieńki od piątki?

Na pierwszy rzut oka rozsądnie wyglądają:
D'Addario EXL (40-125) Nickel Wound (5 strun, G wylatuje)
albo
D'Addario EPS (55-110) ProSteels  (4 struny)
DR (55-115) Drop-Down Tuning
Ernie Ball (55-110) Power Slinky

Z mojego doświadczenia, a grając w C standardzie sprawdziłem chyba wszystkie grube struny do basu, musisz mieć set 120-60 lub grubszy. 115-55 do drop C się zupełnie nie nadają. Chodzi bardziej o naciąg gryfu odpowiedni, aniżeli o brzmienie strun czy też wrażenia manualne.

Sety do czwórki o takich grubościach robią chyba tylko dunlopy (zdecydowanie odradzam, zerowa żywotność i brzmi jak guma), rotosy i DRy. Z reszty trzeba kupić set do piątki, np. Ernie Balle.
Odpowiedz
https://taniestruny.pl/struny/komplety-s...om=listing

Te wydaja się całkiem spoko. Struna E trochę grubsza, reszta też, lecz bez przesady.
Odpowiedz
Kumpel ma takie:
https://guitarcenter.pl/catalog/basy/str...6lh-65-130

Zwężane przy kulce, ładnie się na mostku mieszczą i grają porządnie w CFA#D#.
Odpowiedz
https://www.muziker.pl/ernie-ball-2731-c...ass-55-110
W D super, chociaż sztywne, w drop C spoko, ale trzeba lubić nieco luźniejsze struny. Trwałe, dobrze znoszą gotowanie.

https://taniestruny.pl/struny/komplety-s...15-boomers
Bardzo fajne, w C standard robiły mi robotę doskonale. W D były trochę za sztywne. Brzmiały naprawdę fajnie.
Z żywotnością tak powiedzmy, że spoko, nie lubią gotowania.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
(05-07-2019, 08:41 AM)PHANTOM napisał(a): Ja mam teraz projekt coverowy, gdzie z góry gramy w D#, dodatkowo spora część w drop C#.

Ja gram w D# i używam Ernie Ball 45-105 Hybrid Slinky stalowych - da się ustawić odpowiedni setup bez problemu. Ernie Balle są trochę twardsze niż DR czy D'Addario.

Moim zdaniem 55-110 do D# bedzie trochę sztywno



Odpowiedz
Panowie parę pytań mam:
Grał ktoś na niklach Cleartone? Jak wygląda sprawa z ich dłuższą żywotnością i reklamowaną o 36% większą głośnością? Może ktoś porównywał je z Elxirami?
Na pewno nie było czegoś takiego.

www.facebook.com/aterrapl
www.aterra.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości