Jałosiński Basses
#16
(12-29-2012, 09:26 AM)SeBas napisał(a): Witajcie!

Miałem się nie chwalić do momentu jak nie powstanie cały instrument. Jednak efekty są w postaci pierwszych zarysów i kształtów. Choć nazywanie go instrumentem to na razie jest mocna przesada.

W czasie jak mnie nie było chwilę na forum (pewnie nikt nie zauważył Tongue) wybrałem się do Pana Rogera z NY, stanąłem w drzwiach jego posiadłości, klęknąłem i wypowiedziałem starą odwieczną formułę: TEACH ME MASTER!Tongue

Tak na serio, to usiadłem do kompa i zacząłem studiować wszystko co mi się trafiło pod kursor: filmy, artykuły, no i trafiłem na forum lutnicze. W tym miejscu pozdrawiam forumlutnicze.pl z Zenkiem na czele. Big Grin

Po ponad półrocznym kompletowaniu sprzętu, narzędzi, materiałów, osprzętu rozpocząłem budowę. Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Jazz Bass, trochę "przeprojektowany", trochę ściągnięty.

- BODY: olcha dwuczęściowa
- GRYF: jawor jednoczęściowa
- PODSTRUNNICA: jawor 24 progi
- ELEKTRONIKA: pasywna vol/vol/tone/tone
- OSPRZĘT: koreański (sung il, jin ho, wsc) kolor czarny
- PICKUPY: Tesla J+J
- WYKOŃCZENIE: prawdopodobnie lakier nitro


[Obrazek: 61893554579181235568152.jpg]
[Obrazek: img4683a.jpg]

* sorry za zdjęć jakość, ale fotograf ze mnie nigdy nie będzie

Czyżby kopia Sadowskiego ? Smile
Odpowiedz
#17
OMSON: Dzięki! Smile. Osprzęt tych firm (wiem bo już posiadam) jest bardzo solidnie wykonany i poprawnie, czy wzorowo? okaże się jak już zacznę montować i wydobywać pierwsze dźwięki. Tesla mnie urzekła z próbek na stronie www. Jak już przyjechały, pudełka bardzo ładnie wykonane i wyglądające pro. Same pickupy oczywiście również bardzo dobrze wykonane, zero prowizorki. Jak zagadają? To się okaże. Smile

Viking: kopią nie, zapatrzyłem się lekko na Modern 5-24, ale siedząc przy corelu kilka prostych inaczej "poszło", no i sam korpus jest dłuższy.
Odpowiedz
#18
(12-30-2012, 05:43 PM)SeBas napisał(a): OMSON: Dzięki! Smile. Osprzęt tych firm (wiem bo już posiadam) jest bardzo solidnie wykonany i poprawnie, czy wzorowo? okaże się jak już zacznę montować i wydobywać pierwsze dźwięki. Tesla mnie urzekła z próbek na stronie www. Jak już przyjechały, pudełka bardzo ładnie wykonane i wyglądające pro. Same pickupy oczywiście również bardzo dobrze wykonane, zero prowizorki. Jak zagadają? To się okaże. Smile

Viking: kopią nie, zapatrzyłem się lekko na Modern 5-25, ale siedząc przy corelu kilka prostych inaczej "poszło", no i sam korpus jest dłuższy.

Ten układ potków mnie tak nakierował Tongue Emotka_2755
Odpowiedz
#19
Zimia nie odpuszcza więc się wziąłem do pracy.
[Obrazek: img4756j.jpg]
Odpowiedz
#20
Bardzo, bardzo ładnieSmile
Odpowiedz
#21
O kopia Sadowskyego? Ładnie sie zapowiada, daj mu jakiś niespotykany kolor...np. żółty oczojebny brokat Big Grin
Odpowiedz
#22
Tam kurde kopia, INSPIRACJA!Tongue
Na pierwszej stronie kolor jest podanyy. SONIC BLUE Big Grin
Odpowiedz
#23
(02-22-2013, 03:30 PM)SeBas napisał(a): Tam kurde kopia, INSPIRACJA!Tongue
Na pierwszej stronie kolor jest podanyy. SONIC BLUE Big Grin

Sorki, myślałem, że to już kolejny Twoj wyrób. Sonic blue też jest w pyte! Mam w takim kolorku jazzbassa mrgreen
Odpowiedz
#24
Gratulki pomysłu. Dobrze że będzie to jazz bass.
P.S. gdzie kupowałeś mostek i gałki potencjometrów?
Odpowiedz
#25
unclefucker: jeszcze "bujam się" z jazzem Smile drugi w kolejce już stoi precelek P+J, trzeci jazz bass 5 Smile

TCS 5a: cały osprzęt zanabyłem drogą kupna w guitarproject oraz mayshopie, osobiście gdyby nie brak niektórych podzespołów wszystko kupowałbym w guitarproject. Do mnie wszystko idzie 1 dzień roboczy - pocztą. Kontakt ze sklepem wzorowy. Smile
Odpowiedz
#26
Mam taką ładną dechę jesionową, już 7 rok się "wietrzy"Smile Jeszcze 2-3 i może tez się za nią wezmęSmile
Odpowiedz
#27
10 letni jesion, no towar deficytowy, jeszcze tylko do suszarni i można z niego strugać Emotka_2755
Odpowiedz
#28
Z racji na poszukiwanie pracy zarobkowej, moje struganie zeszło na dalszy plan. Jednak postanowiłem przygotować plan na nowy projekt. Przerzuciłem go do painta i zrobiła się taka oto obrzydliwa wizualizacja:

[Obrazek: 59667_638237382869747_2074985774_n.jpg]

I jeszcze JB:

[Obrazek: 407114_638237376203081_1082249842_n.jpg]

Oczywiście bezpłytkowiec, bo wiadomo że bass wtedy muli oraz z czarnym osprzętem bo to jedyny właściwy kolor.
Odpowiedz
#29
(04-26-2013, 04:59 PM)SeBas napisał(a): Z racji na poszukiwanie pracy zarobkowej, moje struganie zeszło na dalszy plan. Jednak postanowiłem przygotować plan na nowy projekt. Przerzuciłem go do painta i zrobiła się taka oto obrzydliwa wizualizacja:

[Obrazek: 59667_638237382869747_2074985774_n.jpg]

Wink
[Obrazek: big_Pro_Rex5.png?updated_at=1365146318]
Odpowiedz
#30
Cóż ameryki nie odkrywam. To na pewno. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości