Monitory bliskiego pola
#46
skos jest fajny, szczególnie, jeśli monitory są na niższej ścianie (pod warunkiem, że niższa i tak ma +/- 2m)
a 'mniej więcej 3 na 4 metry' też może być dobre, o ile proporcja jest fajna (pomierz, policz),
ale przy +/- 15mkw problem będzie z 'kiblowym', krótkim pogłosem - u mnie adaptacja wyszła prawie tak samo drogo jak monitory
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#47
Podczas odsłuchu nie zapomnijmy o tym, żeby się przejść po pokoju. bo w różnych miejscach różne częstotliwosci są podbite. W studio hellenic w poznaniu trzeba stanąć pod ścianą jak się kręci stope. u mnie przy ścianie dudni 200hz, a w miejscu gdzie siedze wyłazi brzydki środek i nie ma dołu, a na koncu pokoju jest przewalony
Odpowiedz
#48
ale jak pomieszczenie jest dobre (proporcje, kształt, adaptacja), to wszystko robi sie na fotelu realizatora Emotka_2755
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#49
Watpie, ze masz w domu pomieszczenie idealne. W studiu hellenic jest niby przystosowane pomieszczenie a różnie bywa.
Odpowiedz
#50
idealne nie - 2 razy za małe jak na moje ucho Wink
ale zapraszam jeśli będziesz w Wawie - weź ulubione brzmieniowo płyty, sam ocenisz
imho jest dobrze, zdaniem Michała Rypnia (recpublica / izabelin C) też jest git
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#51
A czym adaptowałeś pomieszczenie? Prawdopodobnie jednak pomieszczenie do pracy będzie jednak w tym niewielkim pokoju, bo na poddaszu jednak sypialnia będzie. Na pewno chcę na tylną ścianę coś wrzucić by uniknąć wyraźnych odbić, teraz w pustym pokoju nie jest najgorzej z pogłosem, więc jak się wstawi pare mebli to powinno sie jeszcze polepszyc. Na podłodze jest wykładzina. Na panele akustyczne nie mam w tej chwili co liczyć, bo budżet domowy ledwie zipie.
Nie będziesz tam jakimś poetą
Tylko najgorszym na świecie...

Polubcie Spare Bricks na fb Wink
www.sparebricks.pl

Odpowiedz
#52
ściana tylna - 2 sztuki Akupro standard 10cm, w miejscach pierwszych odbić
w tylnych rogach - Akupro narożny, a w drugim szafa na zamówienie, o mierzonej pojemności, żeby pozbyć się zbyt długiego subbasu Emotka_2755
ściana przednie - panele isolgomma mustwall 20mm i pokrycie 3mm korka
ściany boczne - półki z pierdółkami jako dyfuzory
za plecami - atlas do ćwiczeń jako dyfuzor

dojdzie jeszcze ćwierćwałek i podsufitka nad biurkiem Smile
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#53
Za plecami myślę dać miękką wykładzinę lub nierówne "płytki", po bokach na ścianie przedniej mam szafki, bo biuro musi się też gdzieś zmieścić (działalność gospodarcza gromadzi nadzwyczaj dużo papierów, które muszę trzymać 10 lat). Muszę jeszcze wydumać, jak uciszyć wentylator od PCta, trochę furgoli.
Co do monitorów, mam obiecane Tanoy'e z teatru - przy okazji remontu będą wymieniali sprzęt, a to jakaś górna pólka była 20 lat temu Big Grin
Nie będziesz tam jakimś poetą
Tylko najgorszym na świecie...

Polubcie Spare Bricks na fb Wink
www.sparebricks.pl

Odpowiedz
#54
(11-15-2011, 03:00 PM)JA_cek napisał(a): jak uciszyć wentylator od PCta,
wymienić - 12zł, 20minut
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#55
http://www.thomann.de/pl/fostex_pm_04_n_red.htm miał ktoś do czynienia z nimi?
Odpowiedz
#56
Mam okazję kupić niedrogo:

[Obrazek: Li4vLi4vLi4vLi4vaW1hZ2VzL2pibC9sc3IyeHh4...FvZT0x.jpg]

czyli: JBL LSR 2328

Myślę, że może być fajne - choć nie słyszałem ich jeszcze. Zna ktoś? Jakies porównanie?
Nie będziesz tam jakimś poetą
Tylko najgorszym na świecie...

Polubcie Spare Bricks na fb Wink
www.sparebricks.pl

Odpowiedz
#57
zależy jak niedrogo
kumpel ostatnio nabył Yamahy HS z tej nowej serii i na prawdę jak za niewiele ponad tysiaka to ślicznie i wiernie grają
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#58
One mają sugerowaną cenę około 1800. Mogę je wyrwać taniej (ale nie bardzo mogę się pochwalić ile taniej). Na droższe mnie aktualnie nie stać a i na te będę trochę ciułać. Ale potrzebuję monitorów i wydaje mi się, że to dobry deal będzie.
Nie będziesz tam jakimś poetą
Tylko najgorszym na świecie...

Polubcie Spare Bricks na fb Wink
www.sparebricks.pl

Odpowiedz
#59
Ktoś używał Reloopów ADM-5 ?
http://www.musiccenter.pl/product/Reloop-ADM-5/?id=2984

Zastanawiam się nad zakupem do domowych zabaw w nagrywanie, granie i odsłuchiwania muzy.
Cena raczej w górnych granicach moich możliwości i zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zainwestować w jakieś stare tonsile Wink
Odpowiedz
#60
(08-02-2012, 01:12 PM)mazdah napisał(a): Cena raczej w górnych granicach moich możliwości i zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zainwestować w jakieś stare tonsile Wink

Lepiej. Na twoim miejscu odpuściłbym sobie złudzenia Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości