ALLEGRO - prośby, pytania, kwiatki - BEZ OGŁASZANIA SIĘ
(01-18-2019, 10:46 AM)mazdah napisał(a): Prawie go kiedyś łyknąłem.
Wymaga pracy. Ktoś spierdolil temat nieumiejętnie montując Badassa, przez co mostkowy pikap nie łapie E

Do tego bas ma odsłonięte pręty zarówno od strony główki jak i gryfu - nie wiem czy tak powinno być.



Badasa montowałem ja i jest napiłowany dobrze na rozstaw bodajze 19mm

Tam są fabrycznie bardzo "wąskie" pikapy. Dlatego jak bardzo mocno szarpnie się palcem E to można powiedzieć, że częściowo amplituda struny wystaje poza pikap. To czy tam bylo by 18 czy 19 nie robi zadnej roznicy.

Tak samo bylo w moim gibsonie grabberze - wtedy przesunąłem cały pickguard  prawie 2mm w strone struny E zeby  miała więcej miejsca.


Edit- z tego co pamiętam ten bas potem dostal chyba struny od piatki wiec moze ktos po mnie rozpilowal badasa
Odpowiedz
(01-18-2019, 10:46 AM)mazdah napisał(a): Prawie go kiedyś łyknąłem.
Wymaga pracy. Ktoś spierdolil temat nieumiejętnie montując Badassa, przez co mostkowy pikap nie łapie E

Do tego bas ma odsłonięte pręty zarówno od strony główki jak i gryfu - nie wiem czy tak powinno być.

Oszchuj, to dobrze że piszesz, bo już się zacząłem czaić mrgreen
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
https://youtu.be/e2yJMsB9z8w?t=344 tu nawet widać jak są rozmieszczone struny względem pipaka.

chyba ze cos sie zmienilo

a swoja droga brzmieniowo z 4001 to nie ma nic.

taki nowoczesny rick z duza iloscia dolu
Odpowiedz
Nawet pisałem do gościa, sam się na niego czaiłem. Po mojej wiadomości podniósł ceny na wszystkich aukcjach i dalej się nie bawiłem mrgreen
Rickenbacker 4003 | Rickenbacker 360 | Wal Mk I copy | Hofner 500/1 | Bass VI | Epiphone EB0

Hammond L100 | Leslie 760


'69 Fender Bassman 50 | '69 Zelmer 100 | '67 Sunn Sonic

'73 Fender Bassman Ten | 70s Fender Twin Reverb | Vox AC30
Odpowiedz
Ten egzemplarz ricka nalezal do mnie przez prawie dwa lata. Nie zaobserwowalem problemow z lapaniem struny E. Przed sprzedaza bas mial zainstalowany normalny fenderowski moster. Tez nie bylo problemu. Za mojej kadencji nigdy nie byly zalozone struny do piatki, Mateusz Big Grin, byl set 45-105.

Bas zdecydowanie do ogrania przed zakupem, mega charakterystyczne, nosowe brzmienie z dolem, ktorego nie bylem w stanie okielznac. Pod przesterem bardzo zamulał, brakowalo tej góry, ktora robi cala robote w przesterze.
outreband.com

Odpowiedz
Czyli to nie jest Badas ktorego ja montowałem- to by wyjasnialo problem.

No specyficzna basówka z duzym dołem, ale ogólnie bardzo fajna, tylko trzeba wiedzieć co się robi.


A ty żyjesz w ogóle Marcin? mało Cie tu ostatnio.
Odpowiedz
A to nie jest tak; że na dzień dobry wypada tam wymienić potencjometry, żeby się ten bas otworzył?

Ja się bałem brać w ciemno i eksperymentować.
Odpowiedz
(01-18-2019, 04:58 PM)mazdah napisał(a): A to nie jest tak; że na dzień dobry wypada tam wymienić potencjometry, żeby się ten bas otworzył?

Ja się bałem brać w ciemno i eksperymentować.

Na dzień dobry to się rozrząd robi xD
Odpowiedz
(01-18-2019, 05:05 PM)szymam napisał(a):
(01-18-2019, 04:58 PM)mazdah napisał(a): A to nie jest tak; że na dzień dobry wypada tam wymienić potencjometry, żeby się ten bas otworzył?

Ja się bałem brać w ciemno i eksperymentować.

Na dzień dobry to się rozrząd robi xD

Ja nie zrobiłem, wtryski i tak jebly pierwsze Tongue
Odpowiedz
I olej. I klocki.

Ale o klockach to raczej do mordki.
Odpowiedz
(01-18-2019, 03:25 PM)Mateusz napisał(a): Czyli to nie jest Badas ktorego ja montowałem- to by wyjasnialo problem.

No specyficzna basówka z duzym dołem, ale ogólnie bardzo fajna, tylko trzeba wiedzieć co się robi.


A ty żyjesz w ogóle Marcin? mało Cie tu ostatnio.

Tam dziury juz byly nawiercone pod badassa, wiec jak juz ktos cos skopal, to napilowanie siodelek. Moim zdaniem 30 minut roboty i mozna problem prosto rozwiazac.

A tak w ogole to zyje Big Grin - sie gra to sie nie pisze.
outreband.com

Odpowiedz
https://www.olx.pl/oferta/fender-precisi...fdfd4295ba
Odpowiedz
(01-20-2019, 11:14 AM)Dex napisał(a): https://www.olx.pl/oferta/fender-precisi...fdfd4295ba

Te basy nie miały wtedy numeru seryjnego, czy jestem jakiś ślepy?
Odpowiedz
na neckplate
Odpowiedz
I to faktycznie aż tyle warte?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości