kable do studia
#1
Potrzebuje kochani rady gdzie moge kupic dobre kable do studia (albo kto zrobi z dobrych materialow). Widzialem sklep kabelek.pl, calkiem niezly wybor, ale moze ktos z Was cos poleci, np. czy gdzies ktos sklada bardzo dobrej jakosci na neutrikach czy cuś...
-
Odpowiedz
#2
Osobiście myślę, że Monstery byłyby OK. Niektórzy narzekają na sztywność - w studio nie ma to znaczenia. Są za to bardzo żywotne i jakościowo nie mam im nic do zarzucenia.
Fender Precision Bass MiJ/Spector Rex 5-->BigMuff Pi/Darkglass Vintage Overdrive/Darkglass Alpha Omega/Crybaby 105Q/EHX Steel Leather-->Ampeg STV3

Odpowiedz
#3
ja w studiu korzystalem z kierunkowych davida labogi http://www.dlcables.pl/ o takich:
http://www.dlcables.pl/podcat2.php?id=7

podobno sa megazajebiste (wg realizatora), roznicy miedzy klocowo-neutrikowym nie slyszalem zadnej, kumpel go ma i wozi wszedzie i tez chwali, znaczy ze cos w tym jest Smile
Odpowiedz
#4
wysłałem PW
Odpowiedz
#5
Leem Hydra, niczym nie ustępują Monstrom tylko że sztywne.
Mają ogólnie opinię że są konkurencją dla Monsterów tylko że mniej znane
Odpowiedz
#6
(10-12-2010, 06:22 PM)PIRANHA napisał(a): wysłałem PW

Nie szepce się w towarzystwie mrpink Podzielisz się z resztą? Wink
Fender Jazz Bass MIJ 75RS | Fender PB-555 Boxer MIJ -> Line 6 Relay G50 -> PolyTune -> Aphex Punch Factory -> Aguilar Agro -> Dunlop 105Q -> EBS HD350 -> EBS ProLine 410

Odpowiedz
#7
http://czakmusic.pl/sklep/product_info.p...a1f6e2e6fa

na alledrogo sprzedawali po 215 jakoś te kabelki
lootnick mrbass - red fighter - bs BRB LB 212N - boss gt10b - korg pandora mini - zoom q3 hd - phil jones cable - cordial cables - barczak cases
Odpowiedz
#8
na drodze do wzmacniacza najlepiej pasują Monstery
dalszy tor sygnałowy mam lutowany ręcznie - przewody kupuję po prostu 'dobre miedziane' + wtyki neutrik

z innej beczki - potrzebuję zrobić kabel z wyjścia słuchawkowego stereo, na duży jack mono lub XLR (mono)
powinienem po prostu zewrzeć prawy kanał do masy, czy go odizolować?
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#9
a nie lepiej zrobic Y i polaczyc lewy i prawy kanał w jedno? A jezeli juz to lepiej odizolować niż zwierać do masy imho...
GMRs - sansamp PSA 1.1 - TC G-Major - Taurus TH-Cross -TN410
Absynth
Odpowiedz
#10
Grzesiu ....

Jeśli nie chce Ci się za bardzo grzebać, szukać to chętnie pożyczę Ci następujące rodzaje kabli:
1. Monster Cable
2. Klotz TM Stevens Signature
3. Klotz LaGrange


wiesz gdzie mnie szukać Wink

pozdro....
Odpowiedz
#11
KOCHANI!

Chyba ja po prostu zle sie wyrazilem (moja wina)

Szukam kabli do studia, ale nie chodzi mi o nagrywke basu
Chodzi mi o kable ktore beda laczyc w studiu sprzet np.

chinch - chinch
XLR - Jack 6,3 TRS
TRS - TRS

itp.

Sorry za zamieszanie
-
Odpowiedz
#12
zatem temat powinien być w dzielnicy studyjnej Smile
z tego co wiem, to większość lutuje, lub kupuje w sklepach, gdzie robią
podpytam jeszcze kumpla, czy nie ma jakiegoś namiaru
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#13
Tak, większość lutuje, bo w ojczyźnie jest kiepsko z kablami gotowymi. Wybór tego, co dostępne np. w RIFF'ie jest fatalny. Jeśli ktoś ma cały tor symetryczny (balanced cables), to w ogóle ma przechlapane.

Dlatego, chociaż sam jestem leniem, pewnego dnia przełamałem się i zacząłem lutować... Na Allegro jest znakomity wybór markowych wtyczek i dobrych kabli sygnałowych. Dzięki temu mamy:
a) dużo taniej
b) dokładnie w takich długościach, jakich potrzebujemy
c) gotowy w 15 min, jeśli pojawia się nowa potrzeba (zamiast wycieczek do sklepów czy czekania na zamówienie z internetu)
d) fajną nową umiejętność, bez której żaden inżynier dźwięku być nie powinien :-)

PS. Pozdrawiam wszystkich i mówię "cześć", bo to mój pierwszy post :-)

Marcin Bruczkowski
www.marcin.bruczkowski.com
Odpowiedz
#14
Ostatnio odkryłem, że mały, sprytnie ukryty sklepik zajmujący się m.in. naprawą urządzeń hi-fi i głośników, robi również dobrze i niedrogo kable studyjne. Mają zresztą kolekcję gotowych, lepszą niż wszystkie znane mi sklepy muzyczne typu Riff czy RnR! Sklepik jest ukryty, bo wchodzi się do niego przez sklep typu "szwarc, mydło i powidło" z ubraniami dla dzieci i różnymi takimi. Oto namiar:

DORADO
ul. Przemysłowa 31/33
00-450 Warszawa
przemyslowa@neostrada.pl
tel.: (022) 628-46-12
tel.: (022) 659-81-39
czynne pn.-pt. 9:00 - 17:00
sob. 9:00 - 13:00
Odpowiedz
#15
Zdecydowanie nie polecam wtyków neutrik silent:

[Obrazek: np2rx-au-silent-2008.jpg?v=1]

Główna wada polega na tym, że nie wiadomo dlaczego, ale nie chce działać ze wszystkimi gniazdami!?

Druga wada to trwałość - kupiłem wtyk miesiąc temu i już teraz wtyk się lekko wygina, tak, że tuleja z magnesu blokuje się u góry i trzeba wyginać końcówke żeby "spadła na dół".

Już kupując wtyk miałem wątpliwości co do trwałości - za dużo tam elementów, które moga ulec awarii. Polecam jak najprostsze i sprawdzone konstrukcje... Wtyk dużego wpływu na brzmienie nie ma, ma być trwały.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości