Interfejsy audio, ASIO etc
#46
Na macu nie trzeba żadnego asio, wszystko działa wprost z pudełka.
Odpowiedz
#47
Jack, Debian (lub Ubuntu), daje radę.

Poza wspomnianym Audacity jest jeszcze Jokosher (klon czy odłam aplikacji na Mac). LMMS (LInux Multi Media Studio), Guitrx, LADSPA, qtrctor....

Są (nie wiem czy nadal rozwijane) gotowe dystrybucje audio jak Musix, UbuntuStudio...

Jeśli chodzi o nagrywanie ścieżki basu, to w zupełności starczy interfejs USB/PCMCIA i dowolny wspomniany program. Nakładanie efektów online wymaga już trochę zabawy z LADSPA lub VST. Nigdy nie było mi to potrzebne.

Do przyzwoitej jakości 48kHz starcza i bez jack Sound Blaster ZS Notebook. W obecnym nie mam PCMCIA i pewnie zakupię Behringera UCA222 lub 202. Przetworniki D/A są na PCM2906 Burr Brown. Podejrzewam, że podmianka opamów i kondensatorów może poprwic jeszcz i tak już zadowalającą jakość. Kosztuje to to około 100zł, ma hardwerowe (bez opóźnień, regulowane) wyjście słuchawkowe do monitoringu i z wstępnego rekonansu działa z pingwinem bardzo si. Miałem DAC-a na BB 2702 i dźwięk był naprawdę bdb.
Odpowiedz
#48
stałem się prawie szczęśliwym posiadaczem interfejsu M-Audio M-Track i tak jak się spodziewałem, od razu zaczęły się schody, mianowicie:

postępując zgodnie z instrukcją niby wszystko jest ok, bo na nagraniu długości minuty nie zauważyłem przejawów latencji, ale gitary w ogóle nie ma w głośnikach. gdy się nagra, owszem, wszystko ładnie słychać, ale odsłuchu na bieżąco nie mam, przy nagrywaniu jak i bez.

druga sprawa to program, na razie mam audacity, ale chcąc bawić się w VST powinienem chyba ogarnąć coś lepszego, co polecacie? Reaper?

trzecia sprawa to ASIO: w instrukcji coś o tym wspominają, ale na zasadzie 'o ile z nich korzystasz to coś tam'. instalować je?
obrazki się zesrały.

Odpowiedz
#49
reaper jak najbardziej.
Odpowiedz
#50
Stanislav, wejdź w "Audacity Preferences" i tam w "Recording". Zaznacz "Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track". Potem jeszcze zajrzyj do "Devices" i sprawdź, czy masz dobrze ustawiony recording input" i "playback output".
a tak w ogóle, to najlepiej by było gdybyś dał sobie siana z tym Audacity, zainstaluj Reapera i Asio. jak coś nie będzie banglać, to pokombinujemy dalej.
W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle
Odpowiedz
#51
Możesz też pewnie ustawić 'direct monitoring' w interfejsie, czyli słyszeć to, co wchodzi z gitary w interfejs.
Fender Jazz Bass MIA, HB JB40FL -> Korg Pitchblack -> Boss OC-2 -> MXR Octave Bass Deluxe -> EHX Deluxe Bass Big Muff Π -> Marshall VBA 400 -> Marshall VBC 412

Alfik napisał(a):a może do rocka jak sama nazwa wskazuje zastosować jednak jazz basa
Odpowiedz
#52
(01-05-2014, 07:38 PM)zwinny napisał(a): Stanislav, wejdź w "Audacity Preferences" i tam w "Recording". Zaznacz "Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track". Potem jeszcze zajrzyj do "Devices" i sprawdź, czy masz dobrze ustawiony recording input" i "playback output".
a tak w ogóle, to najlepiej by było gdybyś dał sobie siana z tym Audacity, zainstaluj Reapera i Asio. jak coś nie będzie banglać, to pokombinujemy dalej.

Reaper pobrany, Asio też, ale jak te 'device' ustawić to pojęcia nie mam Wink poszedłem za radą dextera i włączyłem nasłuchiwanie, ale jest ono z dość sporym opóźnieniem neutral2
obrazki się zesrały.

Odpowiedz
#53
dla interfejsów na USB zawsze jest słyszalna latencja :S
w prawym górnym rogu Reapera masz podane latencja wejścia/wyjścia dla swojego urządzenia.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#54
(01-05-2014, 08:07 PM)Stanislav. napisał(a):
(01-05-2014, 07:38 PM)zwinny napisał(a): Stanislav, wejdź w "Audacity Preferences" i tam w "Recording". Zaznacz "Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track". Potem jeszcze zajrzyj do "Devices" i sprawdź, czy masz dobrze ustawiony recording input" i "playback output".
a tak w ogóle, to najlepiej by było gdybyś dał sobie siana z tym Audacity, zainstaluj Reapera i Asio. jak coś nie będzie banglać, to pokombinujemy dalej.

Reaper pobrany, Asio też, ale jak te 'device' ustawić to pojęcia nie mam Wink poszedłem za radą dextera i włączyłem nasłuchiwanie, ale jest ono z dość sporym opóźnieniem neutral2


no bo audacity tak ma.
w reaperze wejdź w options > preferences
kliknij Device i tam w audio system zaznacz "ASIO" a w "ASIO Driver" wybierz swój interface.
potem kliknij Ctrl+T, to będzie ścieżka na której nagrasz bas. kliknij czerwone kółeczko "record armed" potem na tym samym kółeczku kliknij prawą myszką i zaznacz "Monitor Input", "Record: Input (audio or MIDI) i "Input: Mono".
przynajmniej tak jest u mnie. jeśli dalej nie będzie banglać to mogę zrobić screeny ze wszystkimi szczegółowymi ustawieniami.
W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle
Odpowiedz
#55
(01-05-2014, 08:20 PM)zwinny napisał(a):
(01-05-2014, 08:07 PM)Stanislav. napisał(a):
(01-05-2014, 07:38 PM)zwinny napisał(a): Stanislav, wejdź w "Audacity Preferences" i tam w "Recording". Zaznacz "Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track". Potem jeszcze zajrzyj do "Devices" i sprawdź, czy masz dobrze ustawiony recording input" i "playback output".
a tak w ogóle, to najlepiej by było gdybyś dał sobie siana z tym Audacity, zainstaluj Reapera i Asio. jak coś nie będzie banglać, to pokombinujemy dalej.

Reaper pobrany, Asio też, ale jak te 'device' ustawić to pojęcia nie mam Wink poszedłem za radą dextera i włączyłem nasłuchiwanie, ale jest ono z dość sporym opóźnieniem neutral2


no bo audacity tak ma.
w reaperze wejdź w options > preferences
kliknij Device i tam w audio system zaznacz "ASIO" a w "ASIO Driver" wybierz swój interface.
potem kliknij Ctrl+T, to będzie ścieżka na której nagrasz bas. kliknij czerwone kółeczko "record armed" potem na tym samym kółeczku kliknij prawą myszką i zaznacz "Monitor Input", "Record: Input (audio or MIDI) i "Input: Mono".
przynajmniej tak jest u mnie. jeśli dalej nie będzie banglać to mogę zrobić screeny ze wszystkimi szczegółowymi ustawieniami.

zrobiłem tak i faktycznie działa ale przy wybraniu jakiegoś WASAPI jako sterownika. przy wybraniu ASIO i interfejsu w ogóle nie pojawia się sygnał z gitary. latencja przy tym WASAPI wynosi 5,8/11 czyli chyba dość sporo.
obrazki się zesrały.

Odpowiedz
#56
11ms jest ledwo słyszalne
dla ASIO i interfejsu musisz na nowym tracku wybrać input swojego urządzenia
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#57
tak to wygląda u mjenja:
http://i.imgur.com/8291Bar.png
latencja 4.3ms, zero problemów z grą.
W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle
Odpowiedz
#58
(01-05-2014, 08:50 PM)zwinny napisał(a): tak to wygląda u mjenja:
http://i.imgur.com/8291Bar.png
latencja 4.3ms, zero problemów z grą.

http://oi43.tinypic.com/2192ibt.jpg

u mnie tak to wygląda, nie wiem czemu są te analog output neutral2
obrazki się zesrały.

Odpowiedz
#59
(01-05-2014, 10:12 PM)Stanislav. napisał(a): nie wiem czemu są te analog output neutral2
A jakie ma być? SPDIF, czy ADAT? Wink
wyjście głośnikowe,słuchawkowe, czy liniowe to przecież analog...
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#60
no właśnie, wygląda ok. generalnie na czym teraz polega problem? nie nagrywa, czy latencja zbyt wysoka?
W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości