Słuchawki
#16
do słuchania muzyki i robienia miksu potrzebujesz 2 rodzajów słuchawek..
chyba, że tak jak ja, lubisz słuchać muzyki 'na płasko'
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#17
Mówię, nie jestem audiofilem. Wink Słuchawki raczej z naciskiem na miks.

Odpowiedz
#18
@Burning - kwestia przyzwyczajenia. Mam Senki HD215 - grają mocno płasko i słucham w nich muzyki :-) Jest nas dwóch ;-)
Gram na nerwach.
Odpowiedz
#19
ja nieznoszę płaskich słuchawek do słuchania muzy...

Misio: do mixów AKG k142 do muzy gitarowej Beyerdynamic DT770 Pro.
Wykonuje kolumny na zamowienie. Kontaktowac sie na PW.

Gear: MM Cutlass, rig is under production.

Sprzedam:
Aguilar OBP-2
Ashdown Perfect Ten
Harman Kardon PM635i
Odpowiedz
#20
Mój drogi... Napiszę słownie:
sto złotych

Odpowiedz
#21
aha...
Wykonuje kolumny na zamowienie. Kontaktowac sie na PW.

Gear: MM Cutlass, rig is under production.

Sprzedam:
Aguilar OBP-2
Ashdown Perfect Ten
Harman Kardon PM635i
Odpowiedz
#22
(04-06-2010, 03:05 PM)Misio napisał(a): Mój drogi... Napiszę słownie:
sto złotych
Ja bym brał AKG
Odpowiedz
#23
Mam AKG k-44 na codzień w domu.
Jak na niski model - dość płaska charakterystyka, chłodne w brzmieniu, zdecydowanie nie za dużo basu. Jakieś mixy na domowe potrzeby robi się w nich całkiem przyzwoicie. Niestety dla mnie są niewygodne i po godzinie-dwóch uszy mnie od nich bolą, ale to może akurat kwestia moich dziwnych uszu i wielkiej głowy Wink.
Odpowiedz
#24
(04-06-2010, 02:57 PM)miklo napisał(a): @Burning - kwestia przyzwyczajenia. Mam Senki HD215 - grają mocno płasko i słucham w nich muzyki :-) Jest nas dwóch ;-)

co prawda ich nie posiadam, ale czesto z nich korzystam - nienawidze ich basuBig Grin bardzo przeklamany imo.
Odpowiedz
#25
W porównaniu z Bayerdynamic z górnej półki - na pewno Big Grin A jak przekłamują bas? Odejmują? Dodają?
Gram na nerwach.
Odpowiedz
#26
(04-06-2010, 06:25 PM)paka napisał(a):
(04-06-2010, 02:57 PM)miklo napisał(a): @Burning - kwestia przyzwyczajenia. Mam Senki HD215 - grają mocno płasko i słucham w nich muzyki :-) Jest nas dwóch ;-)

co prawda ich nie posiadam, ale czesto z nich korzystam - nienawidze ich basuBig Grin bardzo przeklamany imo.

każdy kto je pierwszy raz wkłada, twierdzi, że strasznie szczekają środkiem mrgreen

ale dzięki temu imo świetnie nadają się do ćwiczenia szczególnie na basie Wink muzyki też mi się w nich dobrze słucha - przyzwyczaiłem się

a możesz wyjaśnić co znaczy, że bas jest przekłamany?
Emotka_1864
Odpowiedz
#27
(04-06-2010, 07:58 PM)elnett napisał(a): a możesz wyjaśnić co znaczy, że bas jest przekłamany?

nie jest transparentny. Moim zdaniem Sennheiser powoduje to że bas jest strasznie rozmyty. Nie lubię tych słuchawek, ich brzmienie totalnie mi nie pasuje.
Wykonuje kolumny na zamowienie. Kontaktowac sie na PW.

Gear: MM Cutlass, rig is under production.

Sprzedam:
Aguilar OBP-2
Ashdown Perfect Ten
Harman Kardon PM635i
Odpowiedz
#28
(04-06-2010, 07:58 PM)elnett napisał(a):
(04-06-2010, 06:25 PM)paka napisał(a):
(04-06-2010, 02:57 PM)miklo napisał(a): @Burning - kwestia przyzwyczajenia. Mam Senki HD215 - grają mocno płasko i słucham w nich muzyki :-) Jest nas dwóch ;-)

co prawda ich nie posiadam, ale czesto z nich korzystam - nienawidze ich basuBig Grin bardzo przeklamany imo.

każdy kto je pierwszy raz wkłada, twierdzi, że strasznie szczekają środkiem mrgreen

ale dzięki temu imo świetnie nadają się do ćwiczenia szczególnie na basie Wink muzyki też mi się w nich dobrze słucha - przyzwyczaiłem się

a możesz wyjaśnić co znaczy, że bas jest przekłamany?

pomimo tryliona ustawien preampu, roznych strun, sprzetow, ustawien mikrofonu jakie mialem na salce, bas nagrany na probie w tych sluchawkach zawsze brzmi tak samo (a wlasciwie niski srodek i dol instrumentu brzmi tak samo), roznice mozna wylapac jedynie w glosnosci. a jak owy bas brzmi? twardy punch (niski srodek) i rozmytu dol (tak jak napisal demanu), niec nie mowiacy o faktycznym brzmieniu w miksie.

dopiero w domu na moim zestawie slychac, jak te wszystkie czynniki ktore wymienilem na poczatku wplywaja na brzmienie dolu.

naprawde, moje douszne soniacze, ktore kupilem x lat temu jeszcze do kasetowego walkmana daja mi lepszy obraz dolu niz te sluchawki.
Odpowiedz
#29
No więc wsio od konkretnego ucha zależy, bo ja je wybrałem po odsłuchu kilku innych w tym przedziale cenowym i tylko HD215 dały mi czytelny dół Big Grin Inne były rozlane i zbyt napompowane w tych pasmach.
Gram na nerwach.
Odpowiedz
#30
(04-06-2010, 03:20 PM)Gorphal napisał(a): Mam AKG k-44 na codzień w domu.
Jak na niski model - dość płaska charakterystyka, chłodne w brzmieniu, zdecydowanie nie za dużo basu. Jakieś mixy na domowe potrzeby robi się w nich całkiem przyzwoicie. Niestety dla mnie są niewygodne i po godzinie-dwóch uszy mnie od nich bolą, ale to może akurat kwestia moich dziwnych uszu i wielkiej głowy Wink.
Pierwszą część postu popieram. Co do wygody to nie mam zastrzeżeń.

___________
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości