reamping-online.com
#1
Bardzo, bardzo ciekawe - tym bardziej cieszy, że to nasi to wymyślili i zrobili - nowość w skali światowej. Oczywiście przy okazji się pochwalę przez swoją stronę, choć mój udział w tym przedsięwzięciu jest znikomy - ale jest Wink

http://nagrywamy.com/2014/09/24/daw-amp-...nline-com/
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#2
Cytat:nowość w skali światowej
śmiem polemizować, ale fakt - usługa słuszna
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#3
oni to tylko przez kempera przepuszczają?

W sumie za taką kwotę nie ma się co spodziewać.

Mi samo wytarganie gratów ustawienie majków i podlaczenie wszystkiego zajmuje 30 minut, potem trzeba to poskładać.

Pewnie maja kempera wpietego do paczki na stałe z podpiętymi majkami i szybko im to idzie.
Odpowiedz
#4
Pewnie tak, jak znaleźli dobre ustawienie to po co kombinować.
Odpowiedz
#5
...
[Obrazek: sss6.jpg]
Odpowiedz
#6
Czym się różnie cyfrowe przetwarzanie dźwięku kempera od cyfrowego przetwarzania dźwięku w guitar rigu?
Tak z ciekawości pytam, wiadomo, że wazna jest jakość przetworników cyfrowych. Zastanawia mnie tylko co takiego ma komputer w kemperze czego nie może softwareowo zrobić PCet?
Odpowiedz
#7
Choćby wydajnością i dedykowanymi rozwiązaniami na poziomie hardware.
Tak jak karta graficzna różni się od CPU.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#8
Kemper ma wejście i wyjście cyfrowe, żadnej paczki nie trzeba Wink
Różnica między Kemperem a ogólnie dostępnymi VST jest dość istotna - Kemper modeluje wzmacniacze i całą resztę, można samemu zrobić sobie profil dowolnego pieca z dowolną paczką i mikrofonami albo załadować profil zrobiony przez kogoś innego i potem tym grać na żywo. Chodzi o to, że on oczywiście "jakieś" brzmienia tam ma, ale cały bajer polega na tym, że można - samemu albo od kogoś - symulować rzeczywisty konkretny zestaw. Trudno mi powiedzieć, jak to w praktyce, ale na pewno jest to bardzo wygodne.
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#9
Ale przeciez w ten sam sposob sa modelowane wzmaki w guitar rigu czy amplitube
Odpowiedz
#10
Poświeć $10 i zrób na podstawie tej stronki jakieś porównanie ;>
Wysłane z mojego Leopard 2; masa bojowa 55,15t.

[Obrazek: fdan.jpg]
(12-25-2013, 12:49 AM)Sztyrlic napisał(a): A jeszcze taka kwestia: w sumie nie miałem wcześniej tunera [...]Rolleyes
Odpowiedz
#11
(09-26-2014, 02:22 PM)Mateusz napisał(a): Ale przeciez w ten sam sposob sa modelowane wzmaki w guitar rigu czy amplitube

Może są, ale w fabryce, a z Kemperem możesz sobie wziąć swój wzmacniacz, ustawić jak chcesz, przystawić mikrofon i sprofilować. Teraz niby peavey tak umie, ale coś nie mogę uruchomić Wink
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#12
W tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia (mowa o dedykowanym sprzęcie) - nawet lepiej by było gdyby go uniknąć, bo dodatkowe przechodzenie z sygnału analogowego na cyfrowy i w drugą stronę to kolejne straty na jakości.
Po prostu kemper ma algorytmy adaptacyjne, udające dowolny piec, a które to nie zostały udostępnione w formach wtyczki vst. Ot cała filozofia. A producent nie wypuścił takiej wersji, bo więcej zarobi na całym urządzeniu niż tylko wtyczce, bo wtedy faktycznie każdy, kto zechce mieć kempera, kupi poda i wtyczkę.
Odpowiedz
#13
Mateusz: Niezupełnie, np. Raytracing umożliwia rendering 3D przy pomocy CPU, ale obraz generowany jest inaczej, niż robi to GPU. Inne jest obliczanie cieni i rozmyć, czyli zniekształceń.
Tak samo tutaj dedykowany procesor może zupełnie inaczej podchodzić do złożonej fali dźwiękowej. Tak jak UAD brzmi lepiej od softwareowych wtyczek.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#14
(09-26-2014, 06:13 PM)Burning napisał(a): Tak jak UAD brzmi lepiej od softwareowych wtyczek.

Ta, jasssne, tak samo Duende brzmiało lepiej od softu, dopóki nie pojawiło się w wersji native Wink

http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#15
Zebrać graty w studiu, zrobić porównanie, problem z głowy Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości