Kolumna na kółkach a brzmienie
#1
Hej,

Pytanie, jaki wpływ na brzmienie ma zamontowanie w kolumnie basowej kółek? Coś tam słyszałem o utracie dołu, ale ciekawy jestem Waszych doświadczeń/opinii.

Tak w ogóle to witam. :) Mój pierwszy post nie licząc wcześniejszego handlu.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Brzmienie na kółkach jest wygodniejsze w transporcie do publiki. ;)
Odpowiedz
#3
Mniej dołu się niesie bo kolumna nie stoi na ziemi, postaw sobie kolumnę na niskim taborecie to usłyszysz to podobnie. Głośniki grają tak samo, ale mniej dołu się odbija po sali.
Odpowiedz
#4
Paczka na kółkach straci odrobinę "lejącego się" dołu, podobnie jak paczka na palecie.
Generalnie to nic nie szkodzi, a IMHO pomaga, ale to zależy od paczki / pomieszczenia / brzmienia zespołu.
Wygoda w transporcie rekompensuje moim zdaniem wszystko ;) a poza tym mniejsze ryzyko problemów z dudnieniem w małych klubach. Od siebie polecam.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#5
sam też preferuję paki na kołach, a jeśli do tego jest scena z płytek albo po prostu dziwnie grająca, to czasem stosuję dywanik żeby odseparować pakę.
Odpowiedz
#6
albo zdejmowane kółka :) do transportu można sobie zalożyć, a na scenie wysunąć z szyn i mamy zachowany podmuch po podłodze ;)
Odpowiedz
#7
(11-27-2014, 11:28 AM)yacoob napisał(a): albo zdejmowane kółka :) do transportu można sobie zalożyć, a na scenie wysunąć z szyn i mamy zachowany podmuch po podłodze ;)

Masz na myśli dudnienie i muł na scenie? ;)
"Some people like cupcakes better. I for one care less for them!"
Odpowiedz
#8
Mi sie lepiej gra na paczkach które stoją na kółkach. Chyba, że jest podwójna podłoga, to mogą stać na ziemii.
Odpowiedz
#9
Dzięki za odpowiedzi. Nie spodziewałem się takiego odzewu. Widać, ze forum żyje :)

Będę musiał poeksperymentować.
Odpowiedz
#10
Zamiast odkręcać kółka wystarczy paczkę przewrócić...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości