Rozkręcanie i naprawa zabawki Big Muff
#1
Cześć.

Odkupiłem Big Muffa z walniętym pstryczkiem, bo taniej.
Działa tylko w normal mode, nie można włączyć na bass boost i dry.

Zawsze kupuje coś uszkodzonego, a potem próbuje to naprawić.
Tutaj już zatrzymałem się w momencie demontażu. Pytanie:

Rozkręcał ktoś kiedy Big Muffa, albo podobny efekt? Bo kurcze nie mogę zdjąć gałek, a bez tego nie wyjmę płytki pcb ze środka, gałek nie idzie ani wyciagnąć ani odkręcić, a już sporo siły w to wkładam. Pytam czy ktoś to robił?

Jak się dostanę do pstryczka to napiszę co jest do zrobienia i czy mi się to udało.
Odpowiedz
#2
Jeśli gałki nie są blokowane śrubą (widać od zewnątrz) to na 100% są na wcisk. Spróbuj je podważyć łyżeczką do herbaty.
Odpowiedz
#3
Gałki w eh są wciskane.
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#4
Teraz mam Big Muffa rozebrane na części i właśnie rozważam nad tym co zrobić gdy zespuł mi sie switch.
Co się popsuło to w switchu pękł taki malutki plasticzek co po pstryknięciu switchem ustawiał trybiki. Mam nadzieje, że jedynie ten plasticzek jest kłopotem. Nie da się go jednak skleić, bo puszcza klej. Dlatego pytałem czy to jest switch ON-OFF-ON żeby ktoś mi powiedział, może wyczyta ze schematu. Wtedy taki sobie dokupie i wyciągnę z niego ten plasticzek w najgorszym wypadku wymienię cały stwitch.

http://allegro.pl/przelacznik-dzwigniowy...07320.html
Odpowiedz
#5
To tylko przełącznik. Proponuję wpisać kod z przełącznika w internecie i kupić taki sam/podobny. Nie będzie żadnej różnicy w działaniu czy jakości. Polecam jedynie kupić przełącznik nieco lepszej jakości, jeżeli to możliwe.
ESP LTD ELITE J-4 AMBER (EMG JVX+EMG BQC) > KORG PITCHBLACK > TC ELECTRONIC SPECTRA COMP > TECH21 SANSAMP BASS DRIVER PROGRAMMABLE > HOTONE SKYLINE GATE > HOTONE OMNI IR CAB SIM > MARKBASS LITTLE MARK III 15TH ANNIVERSARY 500W + MARSHALL MBC410
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości