Sire Marcus Miller Bass
#16
Pozwolę sobie wrzucić link do blogu Basstarda:

http://bass-driver.blogspot.com/2015/10/...narza.html
Tradycyjny J-BASS B-HOOD member no. 2
Broda B-hood #11


(03-11-2013, 11:07 PM)Brylant napisał(a): [Bisq_mode=on]
Ale wszystko jest chujowe...
[Bisq_mode=off]
Odpowiedz
#17
O, dziękju. Już chciałem pisać. Mnie ten bas nieco zaskoczył, i to na plus. Zupełnie fajny instrument, do tego tańszy nieci ot tych Mateuszowych (choć nie aż tak świetny, oczywiście). Jeśli ktoś nie ma szans dołożyć do k. 2k a potrzebuje basu na już, trudno o lepszą opcję.
Odpowiedz
#18
No i jest jesion w sienna burst Big Grin
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#19
I jest "przejrzysta blondyna" - od dawna mi się ten kolor podoba.
Odpowiedz
#20
Ok, czyli raczej warto to kupić w takim razie, wg. autora recenzji lepsze to od Squiera - którego posiadam Wink Czyli chyba warto przerzucić sie na Sire'a?
Odpowiedz
#21
Wg mnie tak, acz basy z Restauracji Gitar są jeszcze lepsze, i to sporo. Jeżeli masz możliwość wyszarpnięcia k. 2k (a Mateusz jest zazwyczaj otwarty na rozsądne rozmowy o cenie) to polecam jednak wycieczkę do Torunia. Jeśli nie, a bas musisz zmienić natentychmiast - Sire jest bardzo fajną opcją.
Odpowiedz
#22
Swietny ten Bass!!!



Odpowiedz
#23
Próbowałem jesionowo-klonową wersję w naturalu, niestety leworęczną, więc wygody za bardzo nie ocenię, skupiałem się na brzmieniu i jakości wykonu. Zrobiłem A/B ze swoim fenderem Marcusem którego miałem ze sobą (to było na zlocie innego basowego forum), porównywaliśmy różne szczegóły. Hardware jest w Sire niższej jakości - głównie klucze, mostek zaskakująco solidny i regulowalny jak na takiego potworka - ale od strony drewna, lakieru, progów itd wygląda to bardzo porównywalnie. Trochę się nie zgadzam z Bastardem co do preampu, mi się podobał, ale ja w sumie lubię takie preampy. Co do jego możliwości - 3-pasmowy, 18-voltowy z semiparametrycznym środkiem i pasywną gałą tone działającą w trybie pasywnym i aktywnym - mało co na rynku może się równać, nie mówiąc już o klasie cenowej. Pickupy są naprawdę niezłe, ciężko tak ocenić na podstawie jednego ogrania, ale posiłkuję się też opinią Steve'a Jenkinsa który niemal całkiem na codzień przerzucił się na te basówki z Carvinów które endorsuje. Z profesjonalistów widziałem pięciostrunowego Sire'a a obecnego basisty Davida Sanborna - pamiętacie kto grał u niego oryginalnie ("Run For Cover" np)? Smile

PS. Z tego co widzę na zdjęciach u znajomych, to na obecnej trasce w UK Marcus też sporo gra na Sire'u.
[Obrazek: 17m.gif]
Odpowiedz
#24
Mam pięciostrunową wersje z jesionem i jestem mega zadowolony. Tak na teraz to mam tylko nagranie z koncertu (mix kamer i linii), jak ktoś bardzo chce więcej to mogę coś nagrać prosto w interfejs. Link: https://www.youtube.com/watch?v=1gN4DVpB3NA. Generalnie minusy to: klucze i preamp. Klucze delikatnie puszczają, ale nie jest to coś strasznego. Preamp mimo 18V zauważalnie zjada dynamikę niestety, ale za to rozbudowana korekcja może często uratować dupe. Jak dla mnie świetny roboczy bas. Napewno nie przebije instrumentów za 10k, ale umówmy się - 2k za bas którego nie trzeba się wstydzić w większości muzycznych sytuacji to świetna sprawa Smile
Odpowiedz
#25
https://www.basoofka.net/node/54324-nowe...horyzoncie

Komentarze poczytaj tu.
Odpowiedz
#26
[Obrazek: markus_zps77ubjrso.jpg]
Odpowiedz
#27
(10-29-2015, 11:20 PM)krozansky napisał(a): Mam pięciostrunową wersje z jesionem i jestem mega zadowolony. Tak na teraz to mam tylko nagranie z koncertu (mix kamer i linii), jak ktoś bardzo chce więcej to mogę coś nagrać prosto w interfejs. Link: https://www.youtube.com/watch?v=1gN4DVpB3NA. Generalnie minusy to: klucze i preamp. Klucze delikatnie puszczają, ale nie jest to coś strasznego. Preamp mimo 18V zauważalnie zjada dynamikę niestety, ale za to rozbudowana korekcja może często uratować dupe. Jak dla mnie świetny roboczy bas. Napewno nie przebije instrumentów za 10k, ale umówmy się - 2k za bas którego nie trzeba się wstydzić w większości muzycznych sytuacji to świetna sprawa Smile
Fajna nuta!
Odpowiedz
#28
w sobote byłem na koncercie millera.
zdecydowane nie dla tych basów Wink
Odpowiedz
#29
gdyż?
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#30
gdyż brzmiał jak kupa.
H była mocno słaba..
Kciukiem ten bas brzmial jak mega mega budżetowy bas z akcją strun +/- 1 cm. Bas nie miał dynamiki i nic tam nie grało jak należy.
Jak zaczął grać na swoim fenderze to nawet moja kobieta która nie ma za wiele wspólnego z tak wnikliwym słuchaniem muzki powiedziała "ej, teraz chyba jakby lepiej bas brzmiał, nie?"
Juz nie wspomnę o fretlessie MM który skradł moje serce Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości