4x10, 2x10,1x15 itd... czyli wszystko na temat paczek
#46
pytanie na temat paczek Ashdown:

czy zawsze było tak, że MAG-i miały logo w rogu, z jednym "skrzydłem":
[Obrazek: MAG410TDEEP.jpg]

a ABM-y pośrodku, z dwoma:
[Obrazek: 548882.jpg]

???

Czy też może wczesne ABM-y miały logo w rogu jak MAG-i?
Odpowiedz
#47
(04-30-2010, 02:35 PM)imperfect napisał(a): pytanie na temat paczek Ashdown:

czy zawsze było tak, że MAG-i miały logo w rogu, z jednym "skrzydłem":
[Obrazek: MAG410TDEEP.jpg]

a ABM-y pośrodku, z dwoma:
[Obrazek: 548882.jpg]

???

Czy też może wczesne ABM-y miały logo w rogu jak MAG-i?

Cytat:No to wklejamy fotki Smile

[Obrazek: l_ce43e6b7e17046a5b75d8b1cad88330c.jpg]

Kolumna ok 2000 roku, seria ABM Smile A więc miały jedno skrzydełko na pewno Smile
Braderhud of NIE KUPUJ W RIFFIE & Fenderowcy #3
Fender Jaguar
Odpowiedz
#48
dzięki! Smile
Odpowiedz
#49
Szkoda że nie dostanę Okejki Sad
Braderhud of NIE KUPUJ W RIFFIE & Fenderowcy #3
Fender Jaguar
Odpowiedz
#50
(04-30-2010, 11:43 AM)BigKahunaBurger napisał(a): Jednak okazało się że paki 2x10 TE są uszkodzone cos z kablami albo głośnikami nie grały równo
także mam na oku teraz ampega 4x10 HE jaki wzmacniacz by się nadał do tej kolumny ? jak wypada galien, eden ?
szukam takiego brzmienia
http://w853.wrzuta.pl/audio/9k9njuwLTpG/...0_audix_d6
to nie ta paka na pewno.
410HE opisałem i takiego mruka na niej mieć nie będziesz imho.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#51
rozglądam się powoli za 1x15 dla uzupełnienia zestawu max do 500 stów

wyboru nie ma wielkiego więc to mogą być jakieś MAG115, jakieś Hartke, itp lub
zastanawiam się nad http://allegro.pl/item1015712146_warwick_1x15_300w.html jednego z forumowiczów, ale tej żółtej serii nie znam no a ma już kilka ładnych latek ...

może macie inne propozycje jakie warto rozważyć?
bo dmnf lub NB mimo że korzystne cenowo przekraczają mój budżet.

W jednej z salek podpiąłem swój zestawik pod paczuszkę dmnf o nie znanych mi parametrach i podobało się mrgreen
Odpowiedz
#52
A ile potrzebujesz mocy?

Swego czasu używałem i byłem bardzo zadowolony z paczki GK Backline, jeszcze amerykańskiej serii (szaro-czerwona).
Jedyne co może troszkę do niej zniechęcić to moc - 150W. Jeśli mocno odkręcasz piec, to może być ryzykowne.
Bardzo fajnie grała, ale jakiś czas temu wymieniłem ją w znajomym sklepie-komisie na combo Backline 112 żeby mieć coś jeszcze bardziej mobilnego a do tego drugi sound do dyspozycji. Jeszcze jest do wzięcia w sklepie, więc jakby co to mogę dać namiary.
Odpowiedz
#53
mam GK700RB i pakę 2x10 300W chcę mniej więcej drugie tyle w 8 ohm oczywiście...
Odpowiedz
#54
polowanie na TE 1153?
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#55
4x10 + 2x10 vs. 4x10 + 1x15(ewentualnie 18)

jakieś doświadczenia?
Odpowiedz
#56
(05-12-2010, 06:52 AM)DEFENCE napisał(a): 4x10 + 2x10 vs. 4x10 + 1x15(ewentualnie 18)

jakieś doświadczenia?
Ja mam takie doświadczenia, że
2x10 i 4x10 zachowa charakter 10tek (szybko, dynamicznie)
(choć mnie mierzi na samą myśl że obie paczki dostaną taką samą moc)
połączenie 10 i 15 to znacznie bardziej równe pasmo,
robi się HI-FI, wzajemnie się uzupełniają i wzajemnie maskują charakterystyczne cechy brzmienia..
Odpowiedz
#57
Witaj Jarku Smile
dodajmy, że przy 210+15 będzie bardziej charakter 15" czuć, ale 410+15 da bardziej charakter 10" Smile
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#58
(05-13-2010, 09:31 AM)Burning napisał(a): Witaj Jarku Smile
dodajmy, że przy 210+15 będzie bardziej charakter 15" czuć, ale 410+15 da bardziej charakter 10" Smile
O to, to właśnie, O! , No..
Witaj!
Odpowiedz
#59
Ha witamy! Goła baba, audi, a gdzie trace elliot? Wink
Dzięki za info, chyba jednak jako priorytetu poszukam 2x10", no chyba że trafi się okazja na 15" lub 18".
Odpowiedz
#60
no i kupiłem paczuszkę zamiast '15 trafiła się Hartke 410XL z tych tańszych paczek to chyba jedna z ciekawszych opcji...
na VX grałem w jakieś salce (ze swoim headem) i nie podobało mi się w innej 410XL brzmiał duużo lepiej.
w weekend testuję zestaw na scenie zobaczymy jak się dogada z moim GK700RB i W211 mrgreenmrgreenmrgreen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości