Isolation cab/box
#1
Powoli rodzi się w głowie home recording na poważnie. Po próbie pluginów, która spaliła się po dwóch dniach na panewce, zaczynam zbierać sprzęt do analogowego nagrywania. Pierwszy poważny problem w nagrywaniu w domu, czyli poziom głośności oraz brzęczenie różnych przedmiotów w domu. W sumie to głównym problemem będą sąsiedzi (taka prawda) i odpowiedni poziom głośności nadający się do nagrań i nasycenia przesterów i basów (czyli znów sąsiedzi).
Rozwiązaniem wydaje się zrobienie isolation box'u wielkością mieszczącego maksymalnie kolumnę/combo 1x12 / 1x15 (i pod bass i pod gitarę) tłumiące wszystko w jedną jak i drugą stronę. Do tego odpowiednie porty na jacki i xlr'y.
Macie jakieś doświadczenie z tym tematem? Jakie materiały użyć do wygłuszania?
Odpowiedz
#2
Nie ić tom drogom Wink
Jak musisz przez piec, to IMO w warunkach domowych lepsze jest sztuczne obciążenie i symulacja kolumny. Torpedo jest na początek za free a potem tanie, trzeba dokupić odpowiednie paczki. Oczywiście, są też rozwiązania darmowe. Po uporaniu się z latencją może to mieć większy sens, niż jakieś skrzynki pełne fal stojących Wink
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#3
Teoretycznie coraz więcej headów i comb ma wyjścia liniowe... Ale symulacje mnie nie wciągnęły.
Odpowiedz
#4
Z tego, co można wywnioskować po przejrzeniu kilku patentów, ludzie budują takie skrzynie z jednej, czy dla lepszej izolacji - dwóch (więcej chyba to nie będzie miało sensu Wink ) warstw sklejki, przekładanej jakimś materiałem. Do środka gąbka jak ze studia, raczej im grubsza tym lepsza - mówiąc o skrzyni izolacyjnej, raczej nie liczymy na "room" w dźwięku. Big Grin

Wieko takiej skrzyni również wygłuszyć, zaopatrzyć w uszczelkę, również zaopatrzyć w gąbkę, oraz jakieś dobre zatrzaski czy coś, coby konstrukcja była w miarę szczelna. Big Grin

Wszystkie informacje i inne fajne tipy można znaleźć na filmach na YT, największym problemem byłoby chyba dobranie wielkości takiej skrzyni do paczki gitarowej. Smile A symulacje kolumny ilu mają zwolenników, tyle też przeciwników
Rickenbacker 4003 | Rickenbacker 360 | Wal Mk I copy | Hofner 500/1 | Bass VI | Epiphone EB0

Hammond L100 | Leslie 760


'69 Fender Bassman 50 | '69 Zelmer 100 | '67 Sunn Sonic

'73 Fender Bassman Ten | 70s Fender Twin Reverb | Vox AC30
Odpowiedz
#5
"Room" zawsze można dodać. Wiem, przed chwilą pisałem, że nie przypasowały mi symulacje. Zależy mi na brzmieniu analogowym/lampowym i tym co z siebie daje głośnik, bo jego nie da się wg mnie dobrze zasymulować.
Tylko przemak wspominał o falach stojących?
Odpowiedz
#6
(01-03-2016, 06:44 PM)Sebastian-J napisał(a): "Room" zawsze można dodać.
Ale będzie z gównolitu Wink
Randall robi gotowe rozwiązanie:
http://www.thomann.de/pl/randall_isolation_12c.htm
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#7
Ranalla Iso Cab widziałem, ale ni jak się ma do basu. A w samą linię z nim nie chce się bawić.
Odpowiedz
#8
Ale na tej zasadzie możesz zbudować 15".
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#9
Pomyślałem jeszcze o budowie isolation box w poziomie na dwie 12 (jedna basowa, druga gitarowa) patrzących na siebie. Na środku dajemy na gęsich szyjkach mikrofony, a pierwszy głośnik zakrywać gdy nagrywamy drugi matą.

[Obrazek: ISOcabinternalbox_zps161c5453.jpg]
Odpowiedz
#10
Zepsułem duzo nagrań nagrywając w iso-klitkach, nawet takich większych. Jezeli miałbym nagrywać w domu wolalbym już przez wyjście liniowe wzmacniacza--->IR, lub output---->loadbox z wyjściem liniowym--->IR niż walczyć z falami stojącymi, filtrowaniem grzebieniowym, rezonansami i innymi zjawiskami wewnątrz isoboxa.
Odpowiedz
#11
Piszesz, że symulacje są słabe. Z moich doświadczeń wynika, że są równie dobre, co prawdizwy głośnik, inne, ale wcale nie gorsze. Oznacza to chyba, że w nagrywaniu wzmacniaczy jesteś miszczem Wink A na poważnie - na szczęście mogę głośno nagrywać, natomiast zawsze nagrywam linię. Do reampingu po wyrównaniu ale i do symulacji - do domieszania do głośnika. Gdybym nie mógł hałasować, to najprawdopodobniej robiłbym tak: prawdziwy piec->sztuczne obciążenie->wejście interfejsu. W programie zapinałbym albo prosty eq albo symulację głośnika, niestety w tej chwili w wersji sprzętowej tylko eleven ma odłączany piec przy możliwości zostawienia głośników, ale w sumie do nagrań wystarczy. Podczas zgrań co dusza zapragnie, Torpedo wygląda obiecująco, ale są i darmowe symulacje impulsowe, tu latencja nas nie ogranicza. Symulacje natywne w czasie nagrywania nie są dla mnie do przyjęcia ze względu na opóźnienia, i być może to jest problemem, dla którego nie możesz przekonać si do symulacji. Mała skrzyneczka do nagrywania gitary czy, o zgrozo! basu to jest nieporozumienie. Ale w sumie ciekawe, jak zachowałby się w takim "środowisku" wybitnie ciśnieniowym stuprocentowy mikrofon kierunkowy - całkowita cisza czy jakieś popiskiwania? Wink
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
#12
(01-06-2016, 06:33 PM)Sebastian-J napisał(a): Pomyślałem jeszcze o budowie isolation box w poziomie na dwie 12 (jedna basowa, druga gitarowa) patrzących na siebie. Na środku dajemy na gęsich szyjkach mikrofony, a pierwszy głośnik zakrywać gdy nagrywamy drugi matą.

[Obrazek: ISOcabinternalbox_zps161c5453.jpg]

demeter robił coś takiego, ale nie wiem czy to u nas osiągalne...

http://www.demeteramps.com/index.php?rou...duct_id=69






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości