Mixy do oceny
#16
Postaram się wszystkim odpowiedzieć:

nagrania Woyteq
Przyjemnie się słucha, ja osobiście wolę stopę z większym klikiem, ale niekoniecznie potrzebna tu taka. Dałbym może ciut więcej blach, wersja 12 z wrzuty brzmi imho lepiej, wokal wydaje się być bardziej z przodu. Ogólnie jest bardzo fajnie zrealizowane, znacznie lepsze niż moje pierwsze "produkcje" Emotka_2755

nagrania moje
szymam jak tylko chłopaki udostępnią to gdzieś w wav lub dadzą zgodę to podam linka Wink

Woyteq: Karta E-Mu 1820, DAW: Nuendo 3. Gitary nagrywane przez Shure SM57, jeden piec to jakieś stare combo lampowe Labogi, drugi to Line 6 Spider (gitary to były Fendery, a przynajmniej loga wyglądały na oryginalne Wink ). Bas prosto w linię i przepuszczony przez Ampeg SVX (Mayones Forum Pi 5 z pickupami i elektroniką Bartolini). Wokal był nagrywany pojemnościówką, którą pożyczyłem od kolegi DJ'a, jak tylko odpisze na sms to wyedytuję i wstawię model. Gary - Addictive Drums - podstawowy pakiet sampli.

nagrania Burna
Ten basik to faktycznie zapierdala tam. Przez CL szedł? chytry
Na moje ucho jest w porządku, z kompresorem nie przesadzasz, nie to co ja Tongue Wokal, w 3 kawałku na wokalizach bym skompresował trochę bardziej, momentami jakby był trochę za głośno. W 5 gitarę bym zdjął lekko, ew. wysokie tony obciął (ale delikatnie).

Odpowiedz
#17
paluch - ja robiłem tylko miks..
też nagrywałeś kapelę Panica? to będzie porównanie, jutro będę robił im miksy Big Grin
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#18
(07-16-2011, 06:15 PM)Burning napisał(a): paluch - ja robiłem tylko miks..
też nagrywałeś kapelę Panica? to będzie porównanie, jutro będę robił im miksy Big Grin

Hę? Big Grin
Odpowiedz
#19
pojebało mi się, myslałem, że nagrywałes kapelę użyszkodnika szymam Emotka_2755
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#20
Ja nagrałem tylko kilka kapel z Radomia, inni zobaczyli 3 paski i się bali zajrzeć mrgreen Przy okazji spytam: bardzo od tych nagrań co zapodałem trąci samplem na garach, czy do zniesienia?
Odpowiedz
#21
Podłączę się żeby nie zakładać nowego wątku.
Nagrałem promix'a całkowicie domowym sposobem, całkowicie amatorsko i nieudolnie, ale jest.
Tu do odsłuchania:
http://maciekbass.wrzuta.pl/audio/axIIBJ...s_-_promix
Teraz pytanie. W niektórych numerach które słychać na próbce bas jest taki strasznie przepompowany i charczący.
Żadna ze ścieżek nie jest przesterowana a kiedy słucham solo lini basu to brzmi normalnie. Dopiero po włączeniu reszty się tak kaszani.
Może coś nie tak zrobiłem? Pomóżcie!
Flame 5str. > Dunlop 105q > Hartke 3500 > Hartke VX410

www.myspace.com/zazuziband
ex www.myspace.com/kacleonarda
Odpowiedz
#22
Wrzucałeś jakiś kompresor na sumę?
Odpowiedz
#23
(08-19-2011, 09:52 PM)paluch1986 napisał(a): Wrzucałeś jakiś kompresor na sumę?

Zrobiłem mixdown i dopiero zapiąłem limiter.
Na sumie nie było żadnych efektów.
Flame 5str. > Dunlop 105q > Hartke 3500 > Hartke VX410

www.myspace.com/zazuziband
ex www.myspace.com/kacleonarda
Odpowiedz
#24
wydłuż release limitera do około 200ms i podnieś treshold o 15%
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#25
@paluch1986
W kawałkach drażni mnie brzmienie gitar, (jakby brakowało im niskiego środka) ale to może być wina wzmaków...

@Burning
Super! Słuchając utworów ani razu nie pomyślałem o nich w kontekscie realizacji mixu Smile Dla mnie oznacza to perfekcyjną robotę! szacun Emotka_2497

Tym razem wrzucam coś swojego, z tym że moja rola ograniczyła się tu do realizacji nagrań, domixowaniu drugiego wokalu oraz masteringu.
Za miks odpowiada firma Warsaw Mixdown Suite Sound Studio http://www.warsawmix.com
Ślady nagrywane były głownie na strychu u bębniarza i u mnie w pokoju.
Jak zwykle liczę na konstruktywna krytykę Smile
Link do kawałka - http://www.facebook.com/blankspacepl (nie trzeba się logować)
Odpowiedz
#26
(08-20-2011, 01:22 PM)Woyteq napisał(a): Za miks odpowiada firma Warsaw Mixdown Suite Sound Studio http://www.warsawmix.com

Kto miksowal?

Odpowiedz
#27
Woyteq: ładna przestrzeń, ale imho nieco za dużo limitera na masterze Wink
ale co kto lubi
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#28
Paul - miksował Maurizio Barausse
Burning - przesadziłem trochę, będę robił nowy master (zmieniliśmy jeszcze trochę mix)
Mam nadzieję że rzucicie uchem czy jest lepiej...Wink
Odpowiedz
#29
na przyszłość wiesz u kogo robić Wink
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#30
(08-30-2011, 07:59 PM)Woyteq napisał(a): miksował Maurizio Barausse

A ta kompresje masakryczna tez On zrobil? Czy jakis "mastering" byl potem?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości