Zakłócenia z sieci elektrycznej
#1
Może sprawa nie jest bezpośrednio związana, ze sprzętem muzycznym ale może innym też przydadzą się jakieś cenne wskazówki. 

Otóż mam problem z prądem w sklepie. Ogólnie cała instalacja jest jakaś dziwna ale najgorsze są zakłócenia. Czasami podłącze jakiś sprzęt i nie da się go przetestować tak szumi, a pracując np na baterii jest już ok. Też czasami jest tak, że nie ma żadnych zakłóceń. 

Dzisiaj zauważyłem, że jak mam włączony jakiś wzmacniacz i do innego gniazdka podłączę np zasilacz 9V i dotknę jego końcówki to słychać to w głośniku wzmacniacz Smile. Może macie jakieś rady? Czy stabilizator napięcia pomoże na coś takiego? Widziałem też listwy zasilające z jakimiś filtrami, może coś takiego? 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Mayones Jabba V Classic, Flame CS4, Harley Benton JB75, Langowski Fretless -> TC Electornic BG250 115

www.dbcenter.pl -nowy odświeżony dbcenter.pl już otwarty. Chcesz rabat? To pisz, na pewno dostaniesz !!
www.boogieband.com.pl -  zespół na Twoje wesele Wink

Odpowiedz
#2
(03-01-2017, 11:30 AM)dudi999 napisał(a): Może sprawa nie jest bezpośrednio związana, ze sprzętem muzycznym ale może innym też przydadzą się jakieś cenne wskazówki. 

Otóż mam problem z prądem w sklepie. Ogólnie cała instalacja jest jakaś dziwna ale najgorsze są zakłócenia. Czasami podłącze jakiś sprzęt i nie da się go przetestować tak szumi, a pracując np na baterii jest już ok. Też czasami jest tak, że nie ma żadnych zakłóceń. 

Dzisiaj zauważyłem, że jak mam włączony jakiś wzmacniacz i do innego gniazdka podłączę np zasilacz 9V i dotknę jego końcówki to słychać to w głośniku wzmacniacz Smile. Może macie jakieś rady? Czy stabilizator napięcia pomoże na coś takiego? Widziałem też listwy zasilające z jakimiś filtrami, może coś takiego? 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Stabilizator, jak sama nazwa wskazuje, stabilizuje napięcie(najprostszy można zrobić z diody i rezystora). To nie jest układ do filtrowania zakłóceń z sieci. Trzeba skupić się bardziej na filtracji, a niżeli stabilizacji.

Nie bardzo rozumiem co to znaczy, że w głośniku słychać wzmacniacz. Mógłbyś rozwinąć?
Odpowiedz
#3
W głośniku wzmacniacza słychać jak dotyka się końcówki (wtyczki) zasilacza, który wpięty jest w inne gniazdko. Oba urządzenia nie mają ze sobą nic wspólnego. Coś takiego jak dotkniesz końcówki kabla podłączonego do wzmacniacza tylko ciszej.

Widzę, że są jakieś listwy zasilające, filtrujące, coś takiego może pomóc?
Mayones Jabba V Classic, Flame CS4, Harley Benton JB75, Langowski Fretless -> TC Electornic BG250 115

www.dbcenter.pl -nowy odświeżony dbcenter.pl już otwarty. Chcesz rabat? To pisz, na pewno dostaniesz !!
www.boogieband.com.pl -  zespół na Twoje wesele Wink

Odpowiedz
#4
(03-01-2017, 02:09 PM)dudi999 napisał(a): W głośniku wzmacniacza słychać jak dotyka się końcówki (wtyczki) zasilacza, który wpięty jest w inne gniazdko. Oba urządzenia nie mają ze sobą nic wspólnego. Coś takiego jak dotkniesz końcówki kabla podłączonego do wzmacniacza tylko ciszej.

Widzę, że są jakieś listwy zasilające, filtrujące, coś takiego może pomóc?

Dupne zasilacze potrafią nieźle syfić, to fakt. Znalazłem coś takiego:
http://diyaudio.pl/content.php/33-Power-...r-sieciowy

Choć nie że wszystkimi podstawami teoretycznymi się zgodzę, to przejrzałem projekt i wydaje się ok.

Jedno podstawowe pytanie - czy to jest wszystko uziemione?
Odpowiedz
#5
Sprawdzę to uziemienie bo nie pamiętam. Dzięki
Mayones Jabba V Classic, Flame CS4, Harley Benton JB75, Langowski Fretless -> TC Electornic BG250 115

www.dbcenter.pl -nowy odświeżony dbcenter.pl już otwarty. Chcesz rabat? To pisz, na pewno dostaniesz !!
www.boogieband.com.pl -  zespół na Twoje wesele Wink

Odpowiedz
#6
Może na tej samej fazie, lub w pobliżu są jakieś chłodnie, agregaty albo inne sprzęty, które generują śmieci?
Odpowiedz
#7
W tym samym budynku jest salon kosmetyczny i solarium, może tam mają jakieś dziwne urządzenia.
Mayones Jabba V Classic, Flame CS4, Harley Benton JB75, Langowski Fretless -> TC Electornic BG250 115

www.dbcenter.pl -nowy odświeżony dbcenter.pl już otwarty. Chcesz rabat? To pisz, na pewno dostaniesz !!
www.boogieband.com.pl -  zespół na Twoje wesele Wink

Odpowiedz
#8
Sprawdź zwykłym próbnikiem napięcia czy nie świeci na zerze i/lub bolcu uziemiającym.
Sprawdź, czy do któregoś gniazdka nie włączono b. długiego przedłużacza (zwiniętego "w kółeczko") albo gdzieś takie "kółeczko" przewodu nie zostało odłożone "na zaś".


PS. Przydałby się Markus ...
@
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości