rozdzielenie sygnałów z przetworników na dwa osobne wyjścia
#1
Czołem!
Proszę o poradę w wyborze sposobu/metody rozdzielenia sygnału z dwóch przystawek na oddzielne wyjścia z basu: precelek na jedno i singielek gryfowy na drugie. Co się najlepiej sprawdza, co jest najefektywniejsze? Jaki układ zastosować ? W założeniu precelek ma grać głębokim basem na przesterze a singielek czysto z modulacjami.
Pytam bo mój lutnik zarzucił mnie dużą  ilością możliwych rozwiązań, które mam sobie przemyśleć. np. VOL dla każdej przystawki osobno czy BAL, Tone osobno dla każdej czy wspólnie dla obu itd.
Ibanez MC 924-Aphex Punch Factory-Chaos Signal Splitter x2:
Manlay Sound Bass King, Source Audio Lunar Phaser, BOSS BF 2B, BOSS BF-3, EarthQuakerDevices Hummingbird,TC Flashback X4 - Eden WT 600-DMNF 4x10, - KUSTOM GROOVE 115C,
kable Laboga, Roland Juno G, BOSS DR-880, Roland Quad Capture,


Odpowiedz
#2
Może schemat Rickenbackera?

Jedno gniazdo normalne, drugie stereo. Korzystasz albo z jednego albo z drugiego. Mega fajne w użyciu plus masz gotowe schematy jak lutować Wink
Rickenbacker 4003 | Rickenbacker 360 | Wal Mk I copy | Hofner 500/1 | Bass VI | Epiphone EB0

Hammond L100 | Leslie 760


'69 Fender Bassman 50 | '69 Zelmer 100 | '67 Sunn Sonic

'73 Fender Bassman Ten | 70s Fender Twin Reverb | Vox AC30
Odpowiedz
#3
No rzeczywiscie mozliwosci jest nieslychana ilosc.  wedlug mnie najsenensowniejszym rozwiazaniem sa dwa normalne wyjscia mono z niezalezna glosnoscia i tonem dla kazdego pickupa.  Precel moze miec switch ser/par volume , tone , jack  i drugi pickup identyczna konfiguracje jezeli bedzie humbuckerem (jak Seymour Apollo np)
Jakiekolwiek poty balance sa nieefektywne bo dzialaja wagowo i nie daja mozliwosci swobodnego dawkowania sygnalu.
Do tone mozesz sobie dobrac takie kondensatory , ktore ci odpowiadaja  lub po dwa rozne , przelaczane switchem  aby galka tone dzialala dla kazdego pickupa w innych frekwencjach , ale to warto dobrac eksperymentalnie.
Powyzszy opis to uklad pasywny . Totalny odlot bylby gdybys wsadzil na kazdy picek odrebny preamp  , jajlepiej kazdy 18 volt  i pelny eq , bas wygladalby jak rozdzielnia w elektrowni Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości