Steinberg UR22mk2 - drop outs
#1
Pomocy, dobrzy ludzie!

Jakiś czas temu padł mi stacjonarny, na którym miałem Winzgrozę 7 PRO i wszystko grało i buczało we współpracy z interfejsem Steinberg UR22mk2. Teraz mam lapka Dell Vostro 5568 na Winzgrozie 10 i co jakiś czas (co kilka minut) pojawiają się drop outy przy współpracy z intefejsem. Pomimo starań ni cholery nie mogę się tego gówna pozbyć.

Pomożecie?

P
Odpowiedz
#2
Jaka latencja ustawiona? Można tez spróbować wyłączyć programy działające w tle typu antywirus, aktualizacje itp.
Odpowiedz
#3
najnowszy sterownik USB yamaha 1.10.2
sample rate 44,1
256 samples
latencja in / out: 9.68/11.65
wyjebany McAfee, za to wsadzony Avast
Odpowiedz
#4
Sterownik ASIO karty czy ASIO4All? No i jaki DAW?
Odpowiedz
#5
firmware mam yamahy zaktualizowany do najnowszej wersji
sterownik USB też
niby zainstalowałem ASIO4ALL ale do urządzenia wciąż przyporządkowany sterownik Yamahy
DAW to reaper

<edit> odinstalowałem sterownik yamahy, niby zainstsalowałem asio4all ale nie mogę go przypisać do steinberga :/
Odpowiedz
#6
udało się puścić Winampa przez ASIO4ALL na razie od godziny spokój - dzięki!
Odpowiedz
#7
niezwykle rad będąc, chciałbym z wdzięcznosci kliknąć paluchowi1986 jakąś reputację, ale nie wiem jak Wink
Odpowiedz
#8
Dzięki Wink System reputacji poległ przy sporej awarii forum i przenoszeniu bazy na nową instancję.
Odpowiedz
#9
Dla tych, co dalej walczą: na lapku po jakimś czasie znów pojawiły się dropy, nieczęsto, ale jednak. Wróciłem w międzyczasie do swojej starej stacjonarki i problem znikł zupełnie - moim zdaniem to jest kwestia przede wszystkim stabilności gniazda USB. Następny komputer (pewnie końcówka tego roku, początek przyszłego) to na pewno też będzie stacjonarka, nie mam siły do laptopów.
Odpowiedz
#10
W panelu sterowania w ustawieniach zasilania włącz tryb maksymalna wydajność. W menedżerze urządzeń wyłącz selektywne wstrzymywanie na kontrolerach USB.
Odpowiedz
#11
Heh - to też przećwiczyłem. Co ciekawe, jak się da zasilanie z ładowarki problem też nie znika.
Odpowiedz
#12
Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna rzecz, podłącz przez aktywnego huba USB. Oczywiście hub pod zasilaniem. Zdarzało się, że niektóre łapki nie dawały pełnego 500mA na gniazdach usb.
Odpowiedz
#13
na stacjonarce ani widu ani słychu po problemie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości