SVT3 - lekko przesterowuje
#1
Witam, jak w temacie - mój Ampeg SVT3 Pro zaczął lekko przesterowywać (niezależnie od głośności, gainu i wszystkich innych ustawień). Przesterowania nie ma w sygnale z wyjścia liniowego, jest słyszalne tylko w paczce (nie wina paczki - sprawdzałem dwie).

Co sądzicie? Lampy? Bias? Czy jeszcze może coś innego?
Możecie polecić kogoś z Krakowa lub okolic, kto byłby to w stanie ogarnąć, jeśli to nie wina lamp?
__________________________________________________________
MM Stingray 5 --> Ampeg Scrambler --> Ampeg SVT3 --> Ampeg SVT410 HLF
Odpowiedz
#2
Na wyjściu liniowym post- czy pre-EQ nie ma problemu?
Jeśli sprawdzałeś na pre- to tak naprawdę nic nie sprawdziłeś, sygnał idzie na wyjście prosto z wejścia instrumentalnego.
Jeśli sprawdzałeś na post- i było ok to w pierwszej kolejności sprawdź lampę (lampy?) na końcówce.
Jeśli nie sprawdzałeś na post-, teraz sprawdzisz i jednak będzie pierdziało to prawie na pewno lampy na preampie.

I jeszcze trochę z innej beczki - u mnie kiedyś w innym wzmacniaczu taki objaw dawała przerwana nóżka jednego z kondensatorów na końcówce. Niby styk był ale jak head zaczynał drgać na paczce to od wibracji kontakt nie był "szczelny" i końcówka popierdywała a na linii było ok. Łatwe do sprawdzenia bo po odkręceniu górnego panelu łapiesz za każdy kondensator z osobna i sprawdzasz czy któryś nie ma luzu.
Gram rocka, grunge, covery oraz wesela Cool
Odpowiedz
#3
Sprawdzałem na post EQ. Dziś powinny dotrzeć do mnie nowe lampy - wymienię i zobaczę, czy dalej jest to samo.

Plus, zapomniałem o jednym - na "zimnej lampach", zaraz po odpaleniu głowy wszystko jest ok - kilka minut gry i zaczyna się dziać, to co opisałem powyżej
__________________________________________________________
MM Stingray 5 --> Ampeg Scrambler --> Ampeg SVT3 --> Ampeg SVT410 HLF
Odpowiedz
#4
(01-24-2019, 12:59 AM)grigorr napisał(a): Witam, jak w temacie - mój Ampeg SVT3 Pro zaczął lekko przesterowywać (niezależnie od głośności, gainu i wszystkich innych ustawień). Przesterowania nie ma w sygnale z wyjścia liniowego, jest słyszalne tylko w paczce (nie wina paczki - sprawdzałem dwie).

Co sądzicie? Lampy? Bias? Czy jeszcze może coś innego?
Możecie polecić kogoś z Krakowa lub okolic, kto byłby to w stanie ogarnąć, jeśli to nie wina lamp?

Miałem taki sam problem w moim SVT3 Pro. Przyczyną był uszkodzony potencjometr do regulacji biasu. Pomógł mi kolega Markus z forum. Polecam skontaktować się z nim i zapytać czy jeszcze naprawia wzmacniacze.



Odpowiedz
#5
(01-24-2019, 09:29 AM)Bohen napisał(a):
(01-24-2019, 12:59 AM)grigorr napisał(a): Witam, jak w temacie - mój Ampeg SVT3 Pro zaczął lekko przesterowywać (niezależnie od głośności, gainu i wszystkich innych ustawień). Przesterowania nie ma w sygnale z wyjścia liniowego, jest słyszalne tylko w paczce (nie wina paczki - sprawdzałem dwie).

Co sądzicie? Lampy? Bias? Czy jeszcze może coś innego?
Możecie polecić kogoś z Krakowa lub okolic, kto byłby to w stanie ogarnąć, jeśli to nie wina lamp?

Miałem taki sam problem w moim SVT3 Pro. Przyczyną był uszkodzony potencjometr do regulacji biasu. Pomógł mi kolega Markus z forum. Polecam skontaktować się z nim i zapytać czy jeszcze naprawia wzmacniacze.

Pisałem do Niego przedwczoraj - na ten moment bez odpowiedzi...
__________________________________________________________
MM Stingray 5 --> Ampeg Scrambler --> Ampeg SVT3 --> Ampeg SVT410 HLF
Odpowiedz
#6
Udało się ogarnąć sprawę w Krk - jedna lampa do wymiany, popsuta regulacja biasu (do wymiany), plus kilka rezystorów na końcówce mocy.
__________________________________________________________
MM Stingray 5 --> Ampeg Scrambler --> Ampeg SVT3 --> Ampeg SVT410 HLF
Odpowiedz
#7
(01-24-2019, 02:16 PM)grigorr napisał(a): Udało się ogarnąć sprawę w Krk - jedna lampa do wymiany, popsuta regulacja biasu (do wymiany), plus kilka rezystorów na końcówce mocy.

Tak z ciekawości, to ampeg USA czy chiński?

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
#8
Sprowadzany z USA kilka lat temu
__________________________________________________________
MM Stingray 5 --> Ampeg Scrambler --> Ampeg SVT3 --> Ampeg SVT410 HLF
Odpowiedz
#9
(01-24-2019, 09:32 AM)grigorr napisał(a): Miałem taki sam problem w moim SVT3 Pro. Przyczyną był uszkodzony potencjometr do regulacji biasu. Pomógł mi kolega Markus z forum. Polecam skontaktować się z nim i zapytać czy jeszcze naprawia wzmacniacze.

Pisałem do Niego przedwczoraj - na ten moment bez odpowiedzi...
Ja tu bardzo rzadko zaglądam. Średnio raz na dwa miesiące. Naprawiam też coraz mniej - kręgosłup wysiada.
Taki problem jest spowodowany złym ustawieniem biasu (lub uszkodzeniem potencjometru do jego regulacji). Ale jeśli przez moment po włączeniu było dobrze, to prawdopodobnie był źle ustawiony (to się zmienia z czasem od drgań wzmacniacza). Jednak jeśli ktoś go wymienił, to też dobrze. Po wymianie dobrze kapnąć kropelkę lakieru na ten trymer aby zapobiec kolejnym sensacjom od drgań.
Biasu nie wolno ustawiać na słuch (jak niektórzy robią), bo łatwo można spalić tranzystory wyjściowe. Po wymianie potencjometru wzmacniacz pogra dobrze kolejne kilka lat.
 
Marek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości