Darkglass B7K ultra - nagrywanie DI
#1
Witam,
Chciałbym spytać czy miał ktoś styczność z nagrywaniem basu na preampie Darkglass B7K v2 ultra?
Chodzi mi o to, aby za pomocą tego urządzenia nagrać dwa ślady jednocześnie. Jeden z efektem a drugi DI. Zauważyłem że wersja podstawowa tego preampu ma dodatkowe wyjście "parallel output" z którego można nagrać sygnał DI natomiast wersja ultra (droższa i bardziej rozbudowana) takiego wyjścia nie posiada i nie wiem jak można uzyskać sygnał DI.
Wie ktoś jak poradzić sobie z tym problemem?

Pozdro!
Odpowiedz
#2
Jedynym sposobem będzie di-box przed darkglassem, z diboxa zbierasz czysty sygnał i jednocześnie przesyłasz sygnał do darkglassa. Dibox powinien mieć wyjście symetryczne i niesymetryczne (czyli dwa łącznie).
Odpowiedz
#3
ok ale wydaje mi sie że sam darkglass powinien działać jako di-box
Odpowiedz
#4
Działa, ale jako Dibox Post (we wzmakach zazwyczaj masz przełącznik PRE POST przy wyjściu XLR, PRE oznacza czysty sygnał bez wpływu preampu wzmaka, POST to sygnał już przetworzony przez preamp wzmaka), nie masz wyjścia z czystym sygnałem, więc potrzebujesz czegoś, co rozdzieli czysty sygnał na komputer i darkglassa. Dibox oprócz tego że konwertuje sygnał niesymetryczny na symetryczny, bardzo często ma jeszcze dodatkowe wyjście niesymetryczne, którym można wpiąć czysty sygnał do wzmak czy preampu. Możesz też poszukać jakiegoś Splittera do sygnału gitarowego, ale Dibox będzie raczej tańszy i łatwiejszy do znalezienia.
Odpowiedz
#5
Tylko dziwi mnie kwestia tego że podstawowa wersja darkglassa b7k ma wyjście z czystym sygnałem a jest o ok 25% tańsza i nie bardzo to rozumiem...
Odpowiedz
#6
Pytaj marketingowców z Darkglassa o to Wink
Odpowiedz
#7
Ultrasy nie mają, w moim alfa omega też mnie to wkurwia ale tak jak powiedział Paluch i tak mam w domu dibox wiec jeden ciul. Wink
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
#8
no to lipa straszna :/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości