Odsluch douszny - zespol bez wzmiacniaczy! Olaboga!
#1
Witam. 

Gruba sprawa, z racji tego, ze od jakiegos czasu uzywam HX Stompa, za mna poszedl gitarzysta w duzego Helixa i idzie kolejny, myslimy o rezygnacji ze wzmacniaczy. Na rzecz lepszej slyszalnosci na probach itp.

Pytanie do Was. Jest ktos, kto tutaj w zespole uzywa takiego rozwiazania?

Drugie pytanie, co musze wiedziec? 

Jestem totalnie zielony w tej kwestii. 

Sa sluchawki, transmiter, transmiter wysyla sound do odbiornika a odbiornik podaje to do mixera? Gdzie wszyscy ustawiamy sobie co chcemy w odsluchach?

Jak cenowo? sluchawki, transmitery? co polecacie?

Podobno sa jakies sluchawki z Chin za doslownie grosze, dajace rade jako odsluchowe?

Dziekowac.
Odpowiedz
#2
Teraz większość cyfrowych mikserów ma taką opcję. Ja osobiście używam Behringera XR18, z którego sygnał wypuszczam na wzmacniacz słuchawkowy też Behringer p2 i do tego słuchawki CCA C10.
Obsługuje to głównie z laptopa, ale większość zespołu ustawia sobie sama odsłuchy z poziomu telefonu.

Emotka_2755

Ps. Było w studyjnej jakiś czas temu to samo pytanie
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
#3
u nas szło z kempery > behringer x32, kazdy ma swoj miks > nadajniki tbone (jako tako dawal rade) -> odbiorniki -> monitory douszne (ja mam shure se215, sa ok)

Bylo bdb.
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
#4
Mój zespół probował grać próby na odsłuchach. Xair 18, dość mocne wzmacniacze słuchawkowe itp. Zrobiłem nawet fajny miks, eq itp.
plus jest taki, że samego siebie słyszałem bardzo dobrze
minus jest taki, że kompletnie nie mogłem wydzielić kto co gra itp.
Jeśli chodzi o próby to duuużo lepiej bez słuchawek - jak jest dobre pomieszczenie.
Odpowiedz
#5
Chcemy sie ustawic juz albo tak, albo tak - i na koncertach i na probach. Musze o tym poczytac. Dzieki panowie za pomoc. 

Czyli. Sluchawki, jack w nadajnik przy pasku, nadajnik sygnal wysyla w odbiornik lezacy obok mixera, odbiornik wpinamy w kanal mixera.

EDIT: Czy dobrze mysle, ze mozna to zalatwic bez odbiornika i nadajnika?
Instrument - HX Stomp - to linia do mixera kablem, z mixera kablem do nadajnika sluchawkowego i sluchawki w ucho?
Odpowiedz
#6
(04-03-2020, 07:16 AM)Fab napisał(a): EDIT: Czy dobrze mysle, ze mozna to zalatwic bez odbiornika i nadajnika?
Instrument - HX Stomp - to linia do mixera kablem, z mixera kablem do nadajnika sluchawkowego i sluchawki w ucho?

Słuchawki możesz sobie wpiąć bezpośrednio w mikser jak masz wystarczająco długi kabel. Wink
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
#7
Chińskie słuchawki, o których wspominałeś to zapewne KZ ZSN PRO.
Squier VM '70s JB 5 | Fender JB '78 | Buzz Hornet














Odpowiedz
#8
Jeżeli nie potrzebujecie mieć bezprzewodowo (np. i tak macie gitary na kablach) to tutaj masz link do posta z konkretną listą sprzętu sprawdzonego w boju: https://basscity.eu/system-in-ear-dla-ze...#pid623792

To jest wariant "bieda" jeśli chodzi o mikser, później się przesiadłem na Soundcraft Ui24 i jest o niebo lepiej brzmieniowo ale to już trochę większa inwestycja.
Gram rocka, grunge, covery oraz wesela Cool
Odpowiedz
#9
Jest też takie coś jeśli chodzi o bezprzewód:

Zapraszam do polubienia polskiego profilu dystrybucji Warwick na facebooku. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowościami, innowacjami, oraz lepiej rozeznasz się w muzycznym świecie.

https://www.facebook.com/warwickdistributionPL



Odpowiedz
#10
Dziekowac.

Raczej uderzymy w tego X Aira, Shury i P2 jako wzmaki sluchawkowe.

Pomocni jak zawsze!
Odpowiedz
#11
Xaira 18 używają Leasheye'e, realizator zrobił im submiksy i są szczęśliwi.
Bardzo fajny sprzęcik, nagrywałem przez to nawet setę ostatnio.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#12
ja tez polecam xair'a, ale kwestia monitorow jest chyba indywidualna
Odpowiedz
#13
Mamy Xair'a18 na odsłuchach dousznych i jest ok. Wadą natomiast, przynajmniej w naszym egzemplarzu, jest Wi-Fi. Często gubi zasięg i traci kontakt z tabletem. Na kablu chodzi bez problemu.
Odpowiedz
#14
(04-04-2020, 05:46 AM)chmielnik napisał(a): Mamy Xair'a18 na odsłuchach dousznych i jest ok. Wadą natomiast, przynajmniej w naszym egzemplarzu, jest Wi-Fi. Często gubi zasięg i traci kontakt z tabletem. Na kablu chodzi bez problemu.

Dołóżcie zewnętrzny router, dzięki temu będziecie mieli możliwość podpięcia większej ilości sprzętu przy okazji.

Emotka_2755
Have no power in your cock?
You will find it in funk-rock!
www.facebook.com/manufunktura
Odpowiedz
#15
...i polecam przejść na częstotliwość 5 GHz, jeśli wszyscy mogą to odbierać.
Zasięg niby gorszy, ale działanie sieci lepsze.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości