Powerbrake, czyli lampa na słuchawkach...
#31
A dlaczego bez sensu? Ja mam tylko podziemny.
Odpowiedz
#32
(04-28-2020, 11:59 AM)Stasiu napisał(a):
(04-28-2020, 11:48 AM)herp napisał(a): To po co mi wtedy B-15?

To jest dobre pytanie: po co Ci b-15 do grania na słuchawkach? W słuchawkach raczej jego charakteru nie uświadczysz Smile imo sztuka dla sztuki

A przyczyną nie są przypadkiem nadgorliwi sąsiedzi?


Cytat:B-15 nie jest głośne, ale mam wrażliwych sąsiadów, którym głośnik JBL Go nawet przeszkadza

Nie chcę się wtrącać między wódkę, a zagryzkę, ale to info z 1. postu.
You should never be comfortable, man. Being comfortable fouled up a lot of musicians.
Miles Davis
Odpowiedz
#33
tak ale skoro nie uświadczy jego charakteru na słuchawkach to zamiast się pierdolić z dławikami czy innymi urządzeniami żeby koniecznie słuchawki podpiąć do B15 może grać np przez interfejs, który jest dużo bardziej praktyczny.

Ten wątek od początku ma wydźwięk "wiecie mam pieniądze i mam zachciankę i nie obchodzi mnie ile mnie to wyniesie i że nie ma sensu bo mam zachciankę na którą mnie stać!". Łącząc to z wypowiedziami herpa w wątku kawowym wnioskuję, że przyszedł przyszpanować by podbudować swoją samoocenę ale wyszło jak wyszło. Brakuje tylko screena z konta bankowego.
Odpowiedz
#34
No w sumie VST zrobi chyba lepsza robotę. Ale skoro ampes stoi się kurzy to różne wariactwa przychodzą na myśl
Odpowiedz
#35
(04-28-2020, 01:26 PM)mazdah napisał(a): A dlaczego bez sensu? Ja mam tylko podziemny.

No przecież czołgu Ci nie ukradną.
Odpowiedz
#36
Odpowiedz
#37
Jednak Polak potrafi.
Odpowiedz
#38
(04-28-2020, 01:52 PM)MrPapaBear napisał(a): tak ale skoro nie uświadczy jego charakteru na słuchawkach to zamiast się pierdolić z dławikami czy innymi urządzeniami żeby koniecznie słuchawki podpiąć do B15 może grać np przez interfejs, który jest dużo bardziej praktyczny.

Ten wątek od początku ma wydźwięk "wiecie mam pieniądze i mam zachciankę i nie obchodzi mnie ile mnie to wyniesie i że nie ma sensu bo mam zachciankę na którą mnie stać!". Łącząc to z wypowiedziami herpa w wątku kawowym wnioskuję, że przyszedł przyszpanować by podbudować swoją samoocenę ale wyszło jak wyszło. Brakuje tylko screena z konta bankowego.

Przykro mi, że tak to odbierasz, bo to zupełnie nie tak. Niestety z tym jak mnie postrzegasz nic nie zrobię, i w sumie mało mnie to obchodzi.

Jedyne co w tym prawdziwe to: herp ma zachciankę, żeby pograć na lampie w domu. I nie chce grać i nagrywać na plastikowych VSTkach, skoro nie musi i ma środki ku temu, żeby móc to zrealizować inaczej. Tacy kurwa prawicowi i wolnościowi, a teraz zaglądają do cudzego portfela. Żałosne.

To co myśli o tym forum mnie gówno co obchodzi, bo forum ma taki wpływ na moje życie i moją samoocenę, jak to czy wielbłądy w Iraku mają rozwolnienie.

Ale może przyzwyczailiście się, że wcześniej było inaczej. Jeśli chcesz się bawić w psychoanalityka, to droga wolna.

(04-28-2020, 05:39 PM)PHANTOM napisał(a): No w sumie VST zrobi chyba lepsza robotę. Ale skoro ampes stoi się kurzy to różne wariactwa przychodzą na myśl

Stoi i się kurzy, a nie chcę, żeby stał i się kurzył.

Dla mnie sam rytuał włączania prawie 60 letniego tostera jest wart tego, żeby tak kombinować...

Tak samo jak rytuał mielenia kawy na korbce za 800 złotych, do którego też mieliście czelność się przyjebać. Napisałem, że w moim odczuciu kawa z takiego młynka jest znacząco lepsza, ale Mister Papa Misiu ma swoje zdanie, nawet nie próbując porównywać na własny język. Ale już chuk z kawą. Nic mi do tego, co sądzicie o takich inwestycjach w tym zakresie.

Jak wspomnialem powyżej, pomógł mi paluch. I w sumie cała dyskusja już jest do zamknięcia.

Tak. Wystarczyłby mi Squier Jazz, słuchawki i interfejs, biorąc pod uwagę to jakie mam umiejętności grania na basie. I co z tego? Czy to jest przedmiot dyskusji? Musicie dopierdalać się do każdego, kogo wizja nie pasuje do Waszej?

Czy też sugerujecie, że mam B-15 złożyć w ofierze, razem z basami i efektami? Na chuk to ad personam?
Obrazki

Krzywe ręce -> płaskie struny -> stara przeciętna gitara -> jeszcze starszy wzmacniacz -> beznadziejna kolumna
Odpowiedz
#39
Wlazłem i przeczytałem i muszę sprostować że ja się nie podpisuje pod tym co napisał PapaBear jakby co i nic takiego nie myślałem.


Chęci miałem dobre, bardziej mi chodziło , po co trzymać taki wzmak w domu, skoro nie można na nim grać bo przeszkadza sąsiadom. Ten wzmak nawet nie ma line out... Od zawsze i wszędzie był nagrywany z głośnika i tu działo się 3/4 magii i legendarnego brzmienia.

Rozmowę chciałem poprowadzić w kierunku zasugerowania zakupu jakiegoś topowego preampu i ewntualnie rackowego symulatora paczki, na którym masz więcej parametrów do wyboru niż tylko on/off. A w ogóle to najwięcej bym zainwestował w słuchawki np. DT770 i wzmacniacz do słuchawek, który ma mocne wyjście.

Odpysknąłeś, czy tam nie wiem co w każdym razie odebrałem to trochę jak atak (i jak widac nie tylko ja) to się wypisałem z konwersacji.

To jest forum publiczne - czy nikt nie ma prawa wypowiedzieć się/skrytykowac jakiegoś pomysłu, szczególnie że obiektywnie nie jest to najrozsądzniejsze rozwiązanie?
Po drugie pewnie połowę wypowiadająch się tu osób znasz na żywo czy przez neta od wielu lat i wiesz, że nikt nie pisze, żeby ci specjalnie dojebać (może poza miśkiem, który taki jest od zawsze i bardziej żartem niż serio pisze - dobrze o tym wiesz).

Stary no offence jedliśmy razem pizze a tera co.
Odpowiedz
#40
(04-27-2020, 12:31 PM)herp napisał(a): mam wrażliwych sąsiadów


Najpierw zainwestuj w wyprowadzkę.
Odpowiedz
#41
(04-27-2020, 05:04 PM)sledz napisał(a): https://www.uaudio.com/hardware/ox.html

Było kilka rozwiązań, to wydaje się dość kompletne, a i producent słuszny.
Szkoda, że w naszym kraju trzeciego świata nie ma gdzie pójść i ograć np. 3 różnych powerbrakeów.

Na pewno nie zabrzmi to idealnie, ale może warto zapytać dystrybutora, czy jest możliwość testu?

PS: herp: jak będziesz miał składać b15 w ofierze, to pamiętaj, że ja dość blisko szatana jestem i chętnie go przytulę Wink
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#42
Najlepsza metoda na granie w domu w słuchawkach i lampowym headem. Dla gitarzysty i basisty. 8 ohm do 100W headów pociągnie spokojnie.
Na pokładzie IR Two Notes i możliwość wgrywania swoich. Cena też przystępna w szczególności, że można podpiąć i basowy i gitarowych head jak ktoś gra na obu. Dwa wyjścia XLR jeden do nagrania np. do czystego soudu z headu i dalszej obróbki na kompie, drugi do nagrania śladu już z IR.

https://www.two-notes.com/torpedo-captorx
Odpowiedz
#43
(05-01-2020, 09:24 AM)Burning napisał(a): PS: herp: jak będziesz miał składać b15 w ofierze, to pamiętaj, że ja dość blisko szatana jestem i chętnie go przytulę Wink

To ironia z wkurwu na Panów sugerujących, że to bez sensu.

Igorro też mi się podoba. 'Wepnij słuchawki bezpośredno w wyjście kolumnowe B-15'

Nawet nie wiem jak to skomentować.

(05-01-2020, 10:13 AM)Sebastian-J napisał(a): Najlepsza metoda na granie w domu w słuchawkach i lampowym headem. Dla gitarzysty i basisty. 8 ohm do 100W headów pociągnie spokojnie.
Na pokładzie IR Two Notes i możliwość wgrywania swoich. Cena też przystępna w szczególności, że można podpiąć i basowy i gitarowych head jak ktoś gra na obu. Dwa wyjścia XLR jeden do nagrania np. do czystego soudu z headu i dalszej obróbki na kompie, drugi do nagrania śladu już z IR.

https://www.two-notes.com/torpedo-captorx

Fajowe, szkoda, że wśród symulowanych paczek do basu nie ma jedynej słusznej 15-tki bez gwizdka.

I cena też bardzo spoko. Chyba to będzie to czego szukam Smile Dzięki Seba
Obrazki

Krzywe ręce -> płaskie struny -> stara przeciętna gitara -> jeszcze starszy wzmacniacz -> beznadziejna kolumna
Odpowiedz
#44
Herp: bo to bez sensu. Tak jak użycie Sm57 na overheady, czy wkładanie szybko łamiącej się lampy do preampu wokalowego Wink
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#45
(05-01-2020, 01:01 PM)Burning napisał(a): Herp: bo to bez sensu. Tak jak użycie Sm57 na overheady

W końcu bez sensu czy z sensem, bo chyba analogie się tu wykluczają xD
obrazki się zesrały.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości