Powerbrake, czyli lampa na słuchawkach...
#46
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
O to mi chodziło.
Ja np też nie użyłbym b15 do przesterów, więc jeśli użyjemy powerbrakea symulującego paczkę to ma to prawo działać.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#47
Ja na B-15 gram WYŁĄCZNIE na czystym...
Obrazki

Krzywe ręce -> płaskie struny -> stara przeciętna gitara -> jeszcze starszy wzmacniacz -> beznadziejna kolumna
Odpowiedz
#48
To pisz ładny korpo-formal mailik do dystrybutora Uaudio o wypożyczenie OXa np. za kaucją (typowo ⅓ ceny).
Szkoda, ze daleko, bo fajnie by było wpaść do Ciebie nagrać próbki.
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
#49
Czy ktoś tu wspominał o podłączaniu słuchawek prosto w gniazdo wyjściowe?
Odpowiedz
#50
Tak, a o co chodzi?
Rickenbacker 4003 | Rickenbacker 360 | Wal Mk I copy | Hofner 500/1 | Bass VI | Epiphone EB0

Hammond L100 | Leslie 760


'69 Fender Bassman 50 | '69 Zelmer 100 | '67 Sunn Sonic

'73 Fender Bassman Ten | 70s Fender Twin Reverb | Vox AC30
Odpowiedz
#51
Bo ja mam przemyślenia na ten temat i może kogoś interesują
Odpowiedz
#52
(05-08-2020, 04:50 PM)paka napisał(a): Bo ja mam przemyślenia na ten temat i może kogoś interesują

Pomyśl czy kogoś nie atakujesz.
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz
#53
(05-08-2020, 04:50 PM)paka napisał(a): Bo ja mam przemyślenia na ten temat i może kogoś interesują

Mnie. Słucham.
Odpowiedz
#54
Uszkodenie słuchawek przez za dużą moc wzmaka, czy uszkodzenie wzmaka przez za dużą impedancję słuchawek?
Odpowiedz
#55
Może nawet wywołać te dwa problemy na raz, gdy słuchawki się spalą a Herp będzie bawił się w doom metalowca Wink

A poważnie, moc wzmacniacza przy 80 ohmach (jeśli akurat tę wersję Herp posiada) będzie dużo mniejsza niż przy 8. Niemniej jednak będzie nadal na tyle duża, że należałoby absolutnie uważać nawet przy minimalnym otwieraniu potencjometru głośności, aby nie zrobić kuku słuchawkom.

Zanim Herp uszkodziłby trafo głośnikowe - prędzej poleciałby mu krew z uszu. Oczywiście zakładając, że bardzo delikatnie i miarowo odkręca Volume we wzmacniaczu.

Poza tymi niedogodnościami widzę również następujące:
- brzmienie będzie słabe -> brzydka góra, uszczuplony dół (przez mocne niedopasowanie impedancji)
- brzmienie będzie pozbawione zniekształceń głośnika -> hi-fi zamiast vintage
- dźwięk będzie mono  -> zagra tylko jeden kanał słuchawek. Istnieją zworki stereo-mono, ale wówczas stosujemy zasadę równoległego łączenia impedancji. Ze słuchawek 80 ohm zrobią się 40 ohm.

Alternatywą byłoby podpięcie do wyjścia rezystora 8 ohm 50-100w, a słuchawki wpiąć w gniazdo ext. amp. To również nie zabrzmi rewelacyjnie, ale przynajmniej końcówka będzie bezpieczna. Można wyjść z takiego ext. amp do interfejsu audio, a z interfejsu na słuchawki - i to moim zdaniem najlepsza opcja.

Istnieją tez takie zabawki https://www.tedweber.com/ha-50
Na pewno nie jest to Universal Audio, ale cena tez inna.


PS. Broń Borze nie zachęcam ani nie biorę odpowiedzialności.
Odpowiedz
#56
Nie wiem, Igorro chyba był pijany jak mi to pisal...

Decyzja podjęta, kupuję Captora od TwoNotes + interfejs
Obrazki

Krzywe ręce -> płaskie struny -> stara przeciętna gitara -> jeszcze starszy wzmacniacz -> beznadziejna kolumna
Odpowiedz
#57
Ja sobie sam z ciekawości podłącze słuchawki pod jakiegoś Ampega - w weekend mrgreen

Może jakieś wnioski będą, ile z brzmienia Ampega zostało przy takim odsłuchu. A nuż nagram próbki. Mam prosty atenuator do podłączania wyjścia głośnikowego pod interfejs. Korzystałem z tego dotychczas tylko przy tranzystorach.
Odpowiedz
#58
(05-08-2020, 07:27 PM)herp napisał(a): Nie wiem, Igorro chyba był pijany jak mi to pisal...

to był sabotaż
W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle
Odpowiedz
#59
Zwątpiłem w to, czy żyję w tym samym wymiarze co On...
Obrazki

Krzywe ręce -> płaskie struny -> stara przeciętna gitara -> jeszcze starszy wzmacniacz -> beznadziejna kolumna
Odpowiedz
#60
Albo była to absurdalna odpowiedź na absurdalny pomysł? mrgreen
P O Z I O M
Z A D O W O L E N I A
D O M A N A
[Obrazek: 5oTDjh4.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości