Nawróciłem się....
#31
Są czarni?
Odpowiedz
#32
Może styknie mieć czarny bas Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#33
(06-09-2020, 08:46 AM)Kojot napisał(a): Może styknie mieć czarny bas  Big Grin Big Grin Big Grin

Oczywiście taki najbardziej cieszy Rogatego. \m/
Nie ma sensu, żebyś nakładał sobie jakiekolwiek ograniczenia, na basie możesz grać melodię, solówki jak gitarzysta, lepsze solówki niż gitarzysta itd. Docelowo chcesz się rozwijać jako muzyk, a nie operator gitary zwanej basową. Oczywiście w większości przypadków będziesz trzymał się trzymania rytmu i dbania o harmonię, ale to też zależy głównie od Ciebie.

Co do nagłośnienia, to w końcu będziesz chciał z kimś pograć, nie musi to być od razu cały band, może być po prostu ktoś z gitarą albo fagotem, IMHO warto to wziąć pod uwagę przy planowaniu budżetu.
You should never be comfortable, man. Being comfortable fouled up a lot of musicians.
Miles Davis
Odpowiedz
#34
Zapowiada się ciekawa przygoda Smile

Jak narazie czekam na potwierdzenie płatności przez Reverb i wysyłkę instrumentu. Liczyłem, że już będzie na długi weekend ale wszystko się flaczy jakoś czasowo.
Odpowiedz
#35
Co sądzicie na temat Fender Rumble Studio 40? Jaka jest jakość tych symulacji i efektów?
Odpowiedz
#36
Nie mam innego slowa, gowniana.
Odpowiedz
#37
(06-12-2020, 06:48 AM)Kojot napisał(a): Co sądzicie na temat Fender Rumble Studio 40? Jaka jest jakość tych symulacji i efektów?

Lepiej do efektów kup jakiegoś Zooma. MS60B czy coś. Sprawdzisz, jak będziesz wiedział to sprzedasz bez straty
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
#38
Tak kombinowałem bo Fender niby założył spolecznosc na swojej stronie i tworzy gotowe presety różnych utworów pod Rumble studio.
Odpowiedz
#39
(06-13-2020, 06:51 PM)Kojot napisał(a): Tak kombinowałem bo Fender niby założył spolecznosc na swojej stronie i tworzy gotowe presety różnych utworów pod Rumble studio.

Podobnie jest z tone printami od TC i innymi rozwiązaniami, od Line6 do Fractala. Imho to tylko dodatek.
Jeśli chcesz rozbudować możliwości brzmieniowe lub eksperymentować, to pewnie pójdziesz w lepszy multi lub jednostki rackowe. Jeśli potrzebujesz tylko przesteru i jakiejś modulacji, to kupisz przester i konkretną modulację w dedykowanym efekcie.
Imho ŻADEN preset, z którego korzystałem, a grałem na TC i paru innych, nie był tym brzmieniem i zalatywał cyfrą, zwłaszcza w przypadku basowych przesterów.
Imho - multi jest fajny do modulacji, trochę mniej do emulacji wzmacniaczy, a mało który ma przester, który brzmi z basem zadowalająco. Na pewno nie w kategorii 'efekty we wzmacniaczu za mniej niż 2000 zł'.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
#40
To chyba nie ma co w to iść. Mi raczej słoń nadepnął na ucho i nie muszę mieć brzmienia idealnie dopasowanego do oryginału. Uzywam do gitary Helixa i z kilkudizesięciu presetów używam chyba ze trzech w tym clean....crunch i full przester w zależności co gram...

W gitarze basowej zależy mi głównie na głębokim basie. Nie musi w sumie być przesterowany ani inaczej ubarwoiony. Liczy się beat Smile

Chyba inwestnę w normalnę combo basowe. Może Fender Rumble 150W na 15" głośniku albo jak się uda zdefraudować jakieś pieniądze rodzinne to kupię jakiegoś MarkBassa np. tego CMD151P.

Wciąż chodzi mi o ćwiczenie w domu....czyli puszczam utwór i dogrwam przez combo. Dlatego fajnie że większość ma wejście liniowe....
Odpowiedz
#41
Ten Rumble 150 to bardzo fajny sprzęt Big Grin
Rickenbacker 4003 | Rickenbacker 360 | Wal Mk I copy | Hofner 500/1 | Bass VI | Epiphone EB0

Hammond L100 | Leslie 760


'69 Fender Bassman 50 | '69 Zelmer 100 | '67 Sunn Sonic

'73 Fender Bassman Ten | 70s Fender Twin Reverb | Vox AC30
Odpowiedz
#42
Swego czasu Rumble 150 stał w jednej próbowni, w której grałem dłuższą chwilę. Zdarzyło mi się też z raz czy dwa na nim koncert zagrać. Wstydu nie było Wink tylko nie pamiętam która to była wersja.
Odpowiedz
#43
Najprościej odróżnić, czy był z przodu srebrny czy czarny  Big Grin
Rickenbacker 4003 | Rickenbacker 360 | Wal Mk I copy | Hofner 500/1 | Bass VI | Epiphone EB0

Hammond L100 | Leslie 760


'69 Fender Bassman 50 | '69 Zelmer 100 | '67 Sunn Sonic

'73 Fender Bassman Ten | 70s Fender Twin Reverb | Vox AC30
Odpowiedz
#44
Czorny z panelem z przodu. To chyba V1 albo V2?
Odpowiedz
#45
Obserwuje aukcje na OLX ale jak narazie posłucha.

Mocno się zastanawiam nad zakupem nowego Rumble 100 bo są obniżki w guitarcenter dosyć poważne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości