Materiały do ćwiczenia. Książki, pdfy, nuty, kursy.
#31
(12-04-2011, 05:57 PM)tubas napisał(a): Dla leniwych basistów mam propozycję zapoznania się z pomocnymi opracowaniami, do których linki znajdziecie w sygnaturze poniżej.
To tylko kilka stron zawierających większość niezbędnej basistom wiedzy w lekkostrawnej "pigułce".
Czepialskim purystom od razu odpowiadam, że użyte przeze mnie określenie ton - w harmonii będące interwałem sekundy wielkiej zawierającym dwa półtony czyli sekundy małe - tutaj ma znaczenie potoczne, równoznaczne z dźwiękiem!
Nie chce mi się tego poprawiać,ale informuję dla jasności...
Enjoy, neskim!

Przebrnąłem przez Twoje opracowanie i gratuluję zapału i podejścia do tematu w sposób czytelny. Zastanawia mnie tylko Twoje stwierdzenie:

"Istnieją także inne stroje, ale nie ma dla nich żadnego usprawiedliwienia, poza jednym wyjątkiem: granie konkretnymi akordami lub pasażami, których wydobycie jest technicznie bardzo trudne przy standardowym stroju. Inne uzasadnienia to „pic na wodę”."

A co powiesz na popularny strój dropped D, lub strojenie do C, czy A? Osobiście gram większość rzeczy w tym pierwszym, bo zwyczajnie na czterostrunowym instrumencie dochodzą mi dwa dodatkowe dźwięki, a niższa, pusta struna D daje niezłego "kopa" brzmieniowego.
Rickenbacker B-HOOD

Rickenbacker 4003 2011, Vox Standard Bass 1982 -> Ampeg V4B AV -> Soundman BS-215


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Materiały do ćwiczenia. Książki, pdfy, nuty, kursy. - przez yarzenioova - 09-10-2010, 11:18 AM
RE: Materiały do ćwiczenia. Książki, pdfy, nuty, kursy. - przez Asgar - 01-10-2012, 09:08 AM
RE: Materiały do ćwiczenia. Książki, pdfy, nuty, kursy. - przez yarzenioova - 06-27-2013, 10:47 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości