Usterka wzmacniacza Gallien-Krueger 700RB-II
#1
Jeśli istnieje na forum zbiorczy z podobnymi postami - wybaczcie, że nie udało mi się znaleźć.

Do rzeczy:

Posiadam bardzo fajny head tranzystorowy Gallien Krueger 700RB-II. Niestety z jego "fajności" została mi tylko marka - coś się zepsuło. Piszę "coś", bo nikt nie jest w stanie mi powiedzieć co dokładnie i dokonać naprawy neutral2 Problem polega na tym, że wzmacniacz przesterowuje jak szalony - teraz już w zasadzie bez względu na intensywność sygnału wejściowego, czym bym nie grał i tak przesterowuje takim bardzo intensywnym distortionem na wysokim gainie. Gdy gram cicho brzmienie jest czyste, fakt, ale dźwięk nie jest selektywny - raczej przyrównałbym go do brodzenia w mule, zamiast śmigania motorówką. Generalnie wzmacniacz huczy albo przesterowuje.

Oddałem go do sprawdzenia "fachowcowi" - podłączył mierniki i mówi, że wszystko jest sprawne. Oddałem do (tak się tym ostatnio chwalą!) oficjalnego dystrybutora GK na Polskę - sieci sklepów muzycznych Ragtime - ale facet powiedział, że on niczego nie sprawdzi, bo nie ma schematu, a nie będzie naciągał mnie na koszty. Gdy spytałem czy pomierzył chociaż miernikiem albo podłączył gitarę, odparł, że nie, bo i tak niczego nie zrobi :v

Sprawdziłem pozostały sprzęt w różnych konfiguracjach - basówka (Epi Thunderbird aktywny) i paczka (Trace Elliot 1048h 4x10) są sprawne, działają poprawnie z innym sprzętem.

Bardzo proszę was o pomoc - o wskazanie możliwej usterki, może ktoś z was miał coś podobnego, albo pomoc w znalezieniu serwisu w okolicach Wrocławia, który zna się na elektronice, umie obsługiwać podstawowe narzędzia i ma dostęp do części zamiennych.

Mam występ za 10 dni i zmarnowałem już wystarczająco dużo czasu Sad
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Usterka wzmacniacza Gallien-Krueger 700RB-II - przez Gregoryy - 08-11-2015, 02:11 PM
RE: Usterka heada - przez Basstard - 08-11-2015, 02:28 PM
RE: Usterka heada - przez Markus - 08-11-2015, 03:22 PM
RE: Usterka heada - przez Basstard - 08-11-2015, 05:53 PM
RE: Usterka heada - przez quniq - 08-11-2015, 08:24 PM
RE: Usterka heada - przez groza - 08-11-2015, 06:03 PM
RE: Usterka heada - przez Gregoryy - 08-11-2015, 07:13 PM
RE: Usterka heada - przez Markus - 08-11-2015, 07:42 PM
RE: Usterka heada - przez Gregoryy - 08-11-2015, 08:29 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości