[INDEKS] Jaki sprzęt kupić?
Testowaliście kiedyś basy marki Vintage? Chciałbym kupić budżetowego precla o preclowym brzmieniu, a znalazłem bas Vintage V4 za 1200zł. Warto się w to pakować?
Odpowiedz
(05-21-2022, 09:52 AM)Gregoryy napisał(a): Testowaliście kiedyś basy marki Vintage? Chciałbym kupić budżetowego precla o preclowym brzmieniu, a znalazłem bas Vintage V4 za 1200zł. Warto się w to pakować?

Taki Squier, tylko brzydszy.
Odpowiedz
https://youtu.be/ryK_Xb0teoU

Ciekawostka. Fajny pomysł na zabawę z brzmieniem basu.
Tak, główka to zło. Ale sam pomysł bardzo ciekawy.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
Zabawa fajna, ale gość powinien iść do neurologa. Strasznie mu się ręce trzęsą (bo chyba nie powiecie, że to próba robienia wibrata).
Gram na nerwach.
Odpowiedz
Ciężko stwierdzić. Ostatnio robi takie próbki z ADHD. Po prostu taki styl
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
Problem pierwszego świata, bo bas mam, a nawet dwa, i to znakomite Boxery PJ555 i PJ535 od Mateusza z Restauracji, kupione circa 2012/13. Ale od dawna marzy mi się super precision - ogrywałem sobie różne i nawet jednego kupiłem (Squier CV'70, z 41mm siodełkiem i 9.5" radiusem gryfu) i doszedłem do wniosku że ten docelowy powinien mieć:

1. gryf: ciemną palisandrową podstrunnicę (jednak klon mi nie robi), progi medium jumbo, radius 7.25" i siodełko nie więcej niż 40mm (boxer PJ555 ma 39mm)
2. preferowany kolor olympic white/vintage blonde/fiesta red z tortową płytką - ale może być obdarty, najwyżej zawiozę na lakierowanie do Restauracji, ważne, żeby gryf był w dobrym stanie
3. jakiś fajny przetwornik

Precle Fendera, które spełniają powyższy warunek to:
1. Fender Precision MIJ PB70-70/PB70/PB70US (nie wersja 70-78)
2. Fender Precision MIJ Hama Okamoto https://www.fender.com/ja-JP/made-in-jap...70905.html
3. ???

Sprzed nosa uciekł mi Squier Classic Vibe'60 fiesta red z Chin, macałem takiego z 10 lat temu i miał dość wygodny gryf, z drugiej strony wg. specyfikacji to jest 41.3/42mm i radius 9.5", więc w sumie podobny jaki mam w CV'70 - a ten boxerowy leży mi dużo bardziej (mowa o PJ555). I teraz dylematy:

a) szukać któregoś z precli powyżej?
b) mimo wszystko otworzyć się na radius 9.5" (Fender American Standard, Highway One)

ma ktoś w Warszawie ciekawego do ogrania (chętnie któryś z wymienionych instrumentów w poście), żeby sobie poszerzyć horyzonty?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości