MOOG B-HOOD
#1
Takie tematu chyba jeszcze nie było... a że się zaopatrzyłem ostatnio w MF-101 to zakładam... Smile

1# - d3miurg
2# - Alfik
3# - Adazz






Odpowiedz
#2
Może by tak... MG z gwiazdą b-hood? mrred
Odpowiedz
#3
jestem:
lowpass filter
ring modulator
murf

1978 MIA Fender Jazz Bass Ash Maple BA II, 1973 MIA Fender Jazz Bass Fretless Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Ash Rosewood BA II, 1972/1988 Custom Fender/Ibanez Jazz Bass Fretless BA II-> Phil Jones, Monster and George'L Cables -> Futube Custom Preamp, Futube modified: DEMETER HBP-1 Tube Bass Preamplifier, SWR SM900, SWR GrandPrix, SWR Interstellar Overdrive; Ampeg SVT II Pro, Marshall JMP1, Fender MB1200 PowerAmp; Groove Tubes SE II, 1970 Hiwatt DR103, 1975 Sound City 50B Plus -> Aguilar GS 210, Aguilar GS 410, Aguilar GS 115, Hiwatt Custom 4x12, Fender ToneMaster Custom Shop 2x12 with Fane Spk, Fender Rumble Custom Shop 4x10, Ampeg SVT-810AV, SOS Audio Upgrades Buss Compressor

[Obrazek: 1218859243852_f.jpg]
Odpowiedz
#4
Miałem ring moda - genialna zabawka, choć bypass tak samo podły jak we wszystkich innych Foogerach.

Ale z drugiej strony nie były one zaprojektowane z myślą o gitarzystach...

Przez długi czas miałem strasznie ciśnienie na delay - mało który analogowy delay ma 1-sekundowy czas opóźnienia. Niestety cena zabija i raczej nie odważyłbym się kupić go w ciemno.

Dobrą wiadomością jest to, że niektórzy producenci efektów podjęli wyzwanie postawione przez Mooga i można dostać "odpowiedniki" tej samej klasy.
Odpowiedz
#5
(05-03-2011, 11:16 PM)jetofuj napisał(a): Miałem ring moda - genialna zabawka, choć bypass tak samo podły jak we wszystkich innych Foogerach.

Ale z drugiej strony nie były one zaprojektowane z myślą o gitarzystach...

Przez długi czas miałem strasznie ciśnienie na delay - mało który analogowy delay ma 1-sekundowy czas opóźnienia. Niestety cena zabija i raczej nie odważyłbym się kupić go w ciemno.

Dobrą wiadomością jest to, że niektórzy producenci efektów podjęli wyzwanie postawione przez Mooga i można dostać "odpowiedniki" tej samej klasy.

delay brzmi tak sobie - chcesz miec vintage kup space echoSmile

1978 MIA Fender Jazz Bass Ash Maple BA II, 1973 MIA Fender Jazz Bass Fretless Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Ash Rosewood BA II, 1972/1988 Custom Fender/Ibanez Jazz Bass Fretless BA II-> Phil Jones, Monster and George'L Cables -> Futube Custom Preamp, Futube modified: DEMETER HBP-1 Tube Bass Preamplifier, SWR SM900, SWR GrandPrix, SWR Interstellar Overdrive; Ampeg SVT II Pro, Marshall JMP1, Fender MB1200 PowerAmp; Groove Tubes SE II, 1970 Hiwatt DR103, 1975 Sound City 50B Plus -> Aguilar GS 210, Aguilar GS 410, Aguilar GS 115, Hiwatt Custom 4x12, Fender ToneMaster Custom Shop 2x12 with Fane Spk, Fender Rumble Custom Shop 4x10, Ampeg SVT-810AV, SOS Audio Upgrades Buss Compressor

[Obrazek: 1218859243852_f.jpg]
Odpowiedz
#6
Myślisz, że o tym nie myślałem? Wink

Cenowo nawet taniej by wyszło na początku, ale ciągłe koszty eksploatacji i gabaryty trochę mnie zrażają, a poza tym ja nie lubię jak mi zbytnio szumi. Ale z drugiej strony Analogman pisał, że analogowe delay'e, które pozbawione są szumów w 100% brzmią zdechle. I chyba trochę prawdy w tym jest, bo miałem takie odczucia co do opiewanego Diamond Mamory Lane 2. Niby genialny, a jednak coś mi w nim koniec końców brakowało.

Szacunek do Space Echo mam w każdym razie wielki.
Odpowiedz
#7
Gdzie u was w pedalboardzie macie wpięte Foogery??

Ja mam tak wzorując się na Jaohnie Davisie z Nerve

BAS-->Oc3-->zvex woolly mammoth copy--->MXR M-80--->MF-101--->Line 6 M13-->AMP
Narazie jest spoko, probowałem zaraz po octaverze ale chyba było gorzej...
Odpowiedz
#8
Nerve to jest potęga!

Wszystko zależy od tego jak działają Ci przestery z LPF.
Odpowiedz
#9
Alfik a ty jak masz wpięte swoje moogery?? gdzieś po drodze / w środku czy na końcu??
Odpowiedz
#10
dawajcie jakieś liny do opisu swoich moogów, co by nie trzeba było każdego z osobna guglować
Zapnij pasy, do całkowitej negacji istnienia pozostały 4 posty.

http://majorkong.bandcamp.com/
Odpowiedz
#11
Halo halo Alfik zgłoś się Big Grin
Odpowiedz
#12
Yo!

Jako nowy user Moogerfooger MF-101+ EP-2 Wink) zgłaszam akces do braderhuda.

Kolejność w pedalboardzie:

1.Polytune-> 2.EBS Octabass->3.EBS Multidrive->4.G-lab Wah-> 5.EBS Multicomp-> 6.Moogerfooger MF-101+EP-2 (expression pedal) ....

Na samiutkim końcu był dealy EHX Memory Toy, ale....nie sprzwdzał się do końca jednak "fajnie fajnie fajnie, ale...." i jest w innym wątku ;P

Kompresor dałem po "tym całym zamieszaniu" (drive,octa,wah) po to żeby do lowpass'a dać już sygnał w miarę równy - filtr i wah uzywam zamiennie nieraz w jednym kawałku Smile

Odpowiedz
#13
A ja mam trochę inaczej całe zamieszanie poprowadzone:
1.OC-3 --> zvex woolly mammoth copy--> MF-101 -->MXR m80 --->Line 6 M13
Wydaje mi się że preampik mxr'a lepiej gada za moogiem niż przed. a Jak u CIebie z multidrive ?? próbowałeś przepinać za MF??
Odpowiedz
#14
Dziś spróbuję przepiąć za MF101 drive, jak się sprawdzi to zanabęde albo CoPilot Orbit albo Wooly M. bo te dwa mają niezłą "pierdziawkę" Smile)

---------------------------------------------------------------------

Spróbowałem podpiać drive za MF-101, straszna kiszka wyszła - sound który kompletnie mnie nie interesuje Wink
Ja jednak idę w stronę wobble bass więc drive jest tylko narzedziem w łańcuszku wydarzeńBig Grin

Emotka_2497
Odpowiedz
#15
^ Obadaj sobie Iron Ether "Oxide"!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości