![]() |
|
Drop F - Wersja do druku +- basscity.eu (https://basscity.eu) +-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html) +--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html) +--- Wątek: Drop F (/thread-1231.html) Strony:
1
2
|
Drop F - jacek - 02-12-2012 Cześć, Wiecie może jaki rozmiar strun będzie się nadawał aby nastroić bas w drop F, z tym, że oktawę wyżej - tzn w oktawie gitary ? Basista Meshuggah tak robi, przy tak niskich strojach jak oni grają bas brzmi o wiele selektywniej. Jeśli macie jakieś doświadczenia ze strojeniem gitary basowej w ten sposób, to słucham RE: Drop F - zakwas - 02-12-2012 Tzn. dźwięk wyjściowy ma być o pół tonu wyższy niż w standardowym stroju? Pytam, bo pierwszy raz widzę sformułowanie "drop f" RE: Drop F - Misio - 02-12-2012 To nie kminię. Chcesz stroić standardową basową e wyżej do f? RE: Drop F - Dex - 02-12-2012 Basista Meshuggah ma specyficzny sposób strojenia i nie stroi się tak jak gitary. Poza tym sprzęt jakiego używa też ma wielkie znaczenie http://www.uberproaudio.com/who-plays-what/709-meshuggah-dick-loevgren-bass-rig-gear-and-equipment Ja do F# miałem najniższą strunę jak gitara. Tzw. unisono. Basowa struna 105 lub 100 w zupełności wystarczy. Reszta standardowo BEAD w basowym strojeniu. RE: Drop F - OMSON - 02-12-2012 (02-12-2012, 09:29 PM)jacek napisał(a): Cześć, Myślę, że możesz zacząć od 55-145. Raz musiałem się nastroić do E (tego oktawę niżej od std w basie) na zgrywaniu kawałka u jednego zakręconego pana... Sprawę selektywności załatwił rackowy Line6 - i to chyba wszystko w tym temacie. Dodam tylko, że miałem wtedy Music Mana SR5 i normalne strunki tj. 45-130 ('mientkie' się zrobiły jak guma z majtek, ale nie na tyle, żeby uniemożliwić normalne granie) BTW - gruba struna jak radzi Dex... Osobiście nastroiłbym klasycznie co kwartę, bez kombinacji. RE: Drop F - jacek - 02-12-2012 FCFA# - tak generalnie drop F wygląda RE: Drop F - Misio - 02-12-2012 Zawsze twierdziłem, że świat byłby prostszy, gdyby nikomu nie odbijało strojenie się inaczej niż eadg. RE: Drop F - Brylant - 02-12-2012 (02-12-2012, 09:41 PM)jacek napisał(a): FCFA# - tak generalnie drop F wygląda Ale jak można to nazwać "dropem", skoro Ty chcesz się stroić "w górę?" i totalnie nie wiadomo po co... Kup gitarę barytronową, na pewno będą lepsze efekty. RE: Drop F - OMSON - 02-12-2012 (02-12-2012, 09:43 PM)Misio napisał(a): Zawsze twierdziłem, że świat byłby prostszy, gdyby nikomu nie odbijało strojenie się inaczej niż eadg. Świat ma to w dupie (zwłaszcza w rysie historycznym) RE: Drop F - Zbychoo - 02-12-2012 z tego co ja rozumiem Brylant to chodzi o F ale 11 półtonów niżej, a nie jeden wyżej RE: Drop F - Brylant - 02-12-2012 (02-12-2012, 09:29 PM)jacek napisał(a): nastroić bas w drop F, z tym, że oktawę wyżej (02-12-2012, 09:46 PM)Zbychoo napisał(a): z tego co ja rozumiem Brylant to chodzi o F ale 11 półtonów niżej, a nie jeden wyżej No właśnie chyba nie. RE: Drop F - Gorphal - 02-12-2012 (02-12-2012, 09:37 PM)OMSON napisał(a):(02-12-2012, 09:29 PM)jacek napisał(a): Cześć, Z tymże Jacek pytał o F oktawę wyżej niż to o czym Ty piszesz (jeśli dobrze rozumiem FCFA#, strojone w górę od standardowego EADG) Jeżeli masz czwórkę, to możesz sprobować jakiś strunek .95-.35 (jest tego trochę na rynku) powinno być git jeśli chodzi o sztywność. Ale moim zdaniem czeka was sporo zabawy z brzmieniem całego zespołu, tak żeby się wszystko ze sobą kleiło, nie brakowało dołu i całość brzmiała dobrze. Aczkolwiek jeśli to drop-F jest przemyślane i nie jest robionte tylko po to, "żeby było niżej, bo niżej jest ciężej" to spróbować nie zaszkodzi RE: Drop F - bratekr - 02-12-2012 Set .145 - do G starcza jak ulał. KS Rockmasters jak ulał. RE: Drop F - OMSON - 02-12-2012 (02-12-2012, 09:47 PM)Gorphal napisał(a): Z tymże Jacek pytał o F oktawę wyżej niż to o czym Ty piszesz (jeśli dobrze rozumiem FCFA#, strojone w górę od standardowego EADG) Tak - zrozumiałem o co pytał. Mnie chodziło głownie o 2 sprawy: 1) nie kombinować z dropem tylko jechać unisono z gitarami (czyli od niskiego F), 2) selektywność uzyskać na drodze odpowiedniego przesterowania (tak niskie dźwięki to tylko bulgot bez sensu - selektywnośc uzyskujemy dzięki harmonicznym). A tak w ogóle, wpadł mi do głowy najbardziej oczywisty pomysł: - niech użyje octavera - w niskiej oktawie mało który zgłupieje przy std strojeniu F. Będzie załatwiona sprawa
RE: Drop F - jacek - 02-12-2012 Dzięki Gorphal |