basscity.eu
Ampeg B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ampeg B-HOOD (/thread-18.html)



RE: Ampeg B-HOOD - Portos - 08-14-2011

(07-23-2011, 10:23 AM)baton napisał(a): Na pewno obecne lodówki brzmią jaśniej niż USA z lat 00-05, jest to spowodowane użyciem innych membran w głośnikach oraz innej sklejki.
Od kiedy to rodzaj sklejki wpływa na brzmienie paczki?




RE: Ampeg B-HOOD - baton - 08-14-2011

(08-14-2011, 01:49 PM)Portos napisał(a):
(07-23-2011, 10:23 AM)baton napisał(a): Na pewno obecne lodówki brzmią jaśniej niż USA z lat 00-05, jest to spowodowane użyciem innych membran w głośnikach oraz innej sklejki.
Od kiedy to rodzaj sklejki wpływa na brzmienie paczki?
Od zawsze.



RE: Ampeg B-HOOD - Portos - 08-14-2011

Zawsze byłem przekonany, że w dobrze wyliczonej i złożonej paczce obudowa nie gra. Nie żebym się na tym jakoś szczególnie znał, powiedział mi to gość którego hobby to diy stereo. Jeśli wiesz lepiej, to chętnie przeczytam, serio. :-)


RE: Ampeg B-HOOD - Asmo - 08-14-2011

Jak obudowa może nie grać w ogóle? oO Dość dziwne założenie. Obudowa zawsze będzie grała, a częstotliwość rezonansowa będzie zależała od konstrukcji i materiału, z którego wykonano paczkę. Czyż nie?


RE: Ampeg B-HOOD - halabala - 08-14-2011

Z tego co się orientuję to obudowy buduję się tak, żeby rozbijały fale dźwiękowe, które mogłyby powodować rezonans, z czego wnioskuję, że nie mają częstotliwości rezonansowej.

A co do brzmienia, to wszystko ma na nie wpływ :-)


RE: Ampeg B-HOOD - Burning - 08-14-2011

Portos:
w idealnych warunkach paczka ma nieskończoną masę i nie gra Wink
ale niestety żaden basista nie jest skłonny nosić paczki o masie dążącej do nieskończoności, więc obudowa niestety 'gra'

niemniej jednak gratuluję fajnego heada Emotka_2755
chyba jako pierwszy z forum posiadałem CLkę na dłużej i nadal jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem

Kowal:
to prawie pewnikiem lampa*, kup po jednej sztuce 12ax7 i 12au7 i sprawdź któraż to bestia zdycha Emotka_2755
koszt za (bardzo ucziwe) JJ to ok. 30zł za sztukę

*taki objaw może też powodować zimny lut, ale raczej obstawiałbym lampę


RE: Ampeg B-HOOD - Kowal - 08-15-2011

Szukam schematów od SVT6-Pro
Ciężko znaleźć, są na basschat.co.uk ale to forum chwilowo nie działa.

Niebawem mam dostać rozpiskę jakie lampy tam siedzą i sobie kupić. Gdzie kupować lampy ?


RE: Ampeg B-HOOD - Portos - 08-15-2011

(08-15-2011, 12:59 PM)Kowal napisał(a): Niebawem mam dostać rozpiskę jakie lampy tam siedzą i sobie kupić. Gdzie kupować lampy ?
Na dniach będę kupował tu:
http://www.zumi.pl/554459,Zaklad_Elektromuzyczny_Pisarek_Leszek,Gdansk,firma.html

Dostałem namiary z polecenia, podobno gość jest solidny i niedrogi, o ile Gdańsk to nie za daleko.

Dzięki za odpowiedzi dotyczące wpływu budulca na brzmienie paczki. Cool



RE: Ampeg B-HOOD - mrbass - 08-16-2011

(08-15-2011, 12:59 PM)Kowal napisał(a): Szukam schematów od SVT6-Pro
Ciężko znaleźć, są na basschat.co.uk ale to forum chwilowo nie działa.

Niebawem mam dostać rozpiskę jakie lampy tam siedzą i sobie kupić. Gdzie kupować lampy ?

Mogę polecić lampy z tego sklepu www.lampyelektronowe.pl
niedawno kupiłem u nich komplet do svt 3 pro i wszystko chula jak talala



RE: Ampeg B-HOOD - dexter_ck - 08-16-2011

(08-16-2011, 08:38 AM)mrbass napisał(a):
(08-15-2011, 12:59 PM)Kowal napisał(a): Szukam schematów od SVT6-Pro
Ciężko znaleźć, są na basschat.co.uk ale to forum chwilowo nie działa.

Niebawem mam dostać rozpiskę jakie lampy tam siedzą i sobie kupić. Gdzie kupować lampy ?

Mogę polecić lampy z tego sklepu www.lampyelektronowe.pl
niedawno kupiłem u nich komplet do svt 3 pro i wszystko chula jak talala

Podpisuje się pod tym - kupowałem lampy 3 razy - dla siebie i znajomych gitarzystów i wszystko hula jak należy, kontakt też super - no i zaleta dla mnie - siedziba w Kielcach Tongue


RE: Ampeg B-HOOD - sad - 08-17-2011

(08-15-2011, 12:59 PM)Kowal napisał(a): Szukam schematów od SVT6-Pro
Ciężko znaleźć, są na basschat.co.uk ale to forum chwilowo nie działa.

Niebawem mam dostać rozpiskę jakie lampy tam siedzą i sobie kupić. Gdzie kupować lampy ?

Mam gdzieś schematy, wieczorem mogę ci podesłać jeśli sobie życzysz Wink


RE: Ampeg B-HOOD - Kowal - 08-18-2011

Byłoby mi bardzo miło Wink ( thekowal@gmail.com )

Ampeg czuje się lepiej, w sobotę go przetestuję. Specjalista wymienił mi dwie lampy, ale i tak kupuję zapasowy komplet. Doradźcie proszę jakich lamp szukać (jakich firm) ? Jeśli ma to większy wpływ na brzmienie, to chcę brzmieć nisko i selektywnie Big Grin


RE: Ampeg B-HOOD - mrbass - 08-18-2011

(08-18-2011, 07:06 AM)Kowal napisał(a): Byłoby mi bardzo miło Wink ( thekowal@gmail.com )

Ampeg czuje się lepiej, w sobotę go przetestuję. Specjalista wymienił mi dwie lampy, ale i tak kupuję zapasowy komplet. Doradźcie proszę jakich lamp szukać (jakich firm) ? Jeśli ma to większy wpływ na brzmienie, to chcę brzmieć nisko i selektywnie Big Grin

z obecnie produkowanych JJ /Tung Sol /Electro Harmonix najlepiej w wersjach selekcjonowanych(Gold) lub nosy w przystępnej cenie jest RFT


RE: Ampeg B-HOOD - gsb - 08-18-2011

(08-18-2011, 07:06 AM)Kowal napisał(a): Byłoby mi bardzo miło Wink ( thekowal@gmail.com )

Ampeg czuje się lepiej, w sobotę go przetestuję. Specjalista wymienił mi dwie lampy, ale i tak kupuję zapasowy komplet. Doradźcie proszę jakich lamp szukać (jakich firm) ? Jeśli ma to większy wpływ na brzmienie, to chcę brzmieć nisko i selektywnie Big Grin

Wymiana lamp nawet w full-lampie z krotkim tore sygnalowym nier jest w stanie zmienic Ci brzmienia w takim stopniu. Lampy to jakies 5-10% "tego czegoś" w brzmieniu i to wszystko.

preampowe JJ są czyste i brzmią mało lampowo wiec moze to jest wyjscie dla Ciebie.


RE: Ampeg B-HOOD - Kowal - 08-19-2011

Dzięki za pomoc i schematy Smile !