basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Jakub_v - 08-15-2015

To jest tak oczywiste że aż mi głupio ;P Zaczalem myslec kategoriami setów pod specyficzne widzimisię (strojenie) klienta. Chyba czerwone W wrócą do łask jako wół roboczy na próbach ;]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 08-15-2015

To co byście proponowali do strojenia F# B F# B E ? Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hubertDRI - 08-16-2015

(08-15-2015, 09:40 PM)Viking napisał(a): To co byście proponowali do strojenia F# B F# B E ? Wink

Zamòw pręty zbrojeniowe Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Jakub_v - 08-16-2015

A ty przypadkiem nie miałeś ~110 jako B jakiś czas temu? Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 08-16-2015

Dug Pinnick z kings x takiej B używał.

Ja bardzo bardzo lubię .125 - jest taki model, galli rockstar który ma cienką B która znakomicie brzmi i jest manualnie ok - gra jak reszta strun, bez muła typowego dla większości 135 itp.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 08-16-2015

Galli Rockstar polecam ręcyma i nogyma. Nawet chyba bardziej je lubię niż EB.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 08-19-2015

A ja powiem, że dla mnie od dłuższego czasu do standardu najlepsze są po prostu Ernie Balle 45-100. Równo i żwawo brzmią, nie ma muła i ogromnego przeskoku brzmieniowego pomiędzy D-G i E-A, jak przy strunach 45-105. Jednocześnie są bardzo komfortowe i fajnie manualnie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - TCS 5a - 08-25-2015

Jakie stalówki ( do 5-tki ) polecicie ze zwiększonym naciągiem H. Grubość od 40.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Jontek - 08-25-2015

(08-25-2015, 07:59 PM)TCS 5a napisał(a): Jakie stalówki ( do 5-tki ) polecicie ze zwiększonym naciągiem H. Grubość od 40.

O co kaman ze 'zwiększonym naciągiem' ?

BassWorld ma na stanie stalowe Sadowsky .40 do piątki



Absolutnie wszystko o STRUNACH - Andrzejoff - 08-28-2015

Zamawiał ktoś ostatnio sznurki od Polinskiego? Kiedyś robił bardzo uczciwie jakościowo i cenowo jestem ciekawy co sie dzieje teraz.

Ogólnie to szukam jakichś fajnych 125ek ze stali do 5tki, cena niestety ma znaczenie, a czerwone W to jednak jakościowy random



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 08-28-2015

Nie wiem jak stalówki, ale od siebie mogę polecić struny Galli. Żyją dłużej niż EB, dobre brzmienie, podatne na artykulację. Trafiają się na nie promocje i za około 80zł masz set do 5, który pogra dłużej niż 2 sety taniochy i równomiernie się wygłusza, nie tak jak np. Sadowsky, gdzie E padła najszybciej. To piszę o niklach, bo stalówek nie lubię, ale może warto spróbować?

Zobacz sklep muzyczny kam-i, tam mieli w świetnej cenie stalówki Yamaha, bardzo dobrze je wspominam. Jak nie ma setu do 5, to szukaj do 6, cena byla bardzo okazyjna.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 08-28-2015

Toś mnie trochę zmawrtwił, bo wczoraj pobawiłem się Sadowskim na fabrycznych sznurkach i pod paluchami robiły znakomite wrazenie. Trochę się na nie napaliłem, bo przeżywam właśnie okres roundów Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 08-28-2015

W prawdzie miałem jeden komplet czarnych, mogę go nawet oddać za free. Nagrywał na nich EP-kę. Po achach z netu trochę się zawiodłem. Raz, że mają mniej energii w niskim środku, dwa że jakoś szybko po nagraniu E skapciała, na tyle że brzmi jak z innego kompletu. Być może niebieskie byłyby lepsze... mają ciut inną sygnaturę barwową.

Mazdach, naprawdę spróbuj Galli jeśli znudziły ci się popularne EB. Z tych w miarę niedrogich jakiś czas grałem na Fenderach. Nieco bardziej matowe, mniej czułe na artykulację i jak zdychały to tak bardzo płynnie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 08-28-2015

A coś sensownego poza Cobaltami w rozmiarze 50/55-110 ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 08-28-2015

(08-28-2015, 08:21 AM)pinio napisał(a): Mazdach, naprawdę spróbuj Galli jeśli znudziły ci ię popularne EB. Z tych w miarę niedrogich jakiś czas grałem na Fenderach. Nieco bardziej matowe, mniej czułe na artykulację i jak zdychały to tak bardzo płynnie.

EB mi się nigdy nie znudziły - nie znoszę ich od pierwszego dźwięku Tongue Raz kupiłem, więcej nie kupię. Roundowym ideałem dla mnie zawsze były Hi-Beamy 40-100, ale są drogie...