basscity.eu
Jałosiński Basses - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Jałosiński Basses (/thread-2814.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Jałosiński Basses - Sebastian-J - 12-29-2012

Witajcie!

Miałem się nie chwalić do momentu jak nie powstanie cały instrument. Jednak efekty są w postaci pierwszych zarysów i kształtów. Choć nazywanie go instrumentem to na razie jest mocna przesada.

W czasie jak mnie nie było chwilę na forum (pewnie nikt nie zauważył Tongue) wybrałem się do Pana Rogera z NY, stanąłem w drzwiach jego posiadłości, klęknąłem i wypowiedziałem starą odwieczną formułę: TEACH ME MASTER!Tongue

Tak na serio, to usiadłem do kompa i zacząłem studiować wszystko co mi się trafiło pod kursor: filmy, artykuły, no i trafiłem na forum lutnicze. W tym miejscu pozdrawiam forumlutnicze.pl z Zenkiem na czele. Big Grin

Po ponad półrocznym kompletowaniu sprzętu, narzędzi, materiałów, osprzętu rozpocząłem budowę. Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Jazz Bass, trochę "przeprojektowany", trochę ściągnięty.

- BODY: olcha dwuczęściowa
- GRYF: jawor jednoczęściowa
- PODSTRUNNICA: jawor 24 progi
- PICKUPY: Tesla J+M
- ELEKTRONIKA: pasywna vol/coilswitch
- OSPRZĘT: sung il, jin ho, wsc; kolor czarny
- WYKOŃCZENIE: paliuretanowy sonicblue na korpusie, gryf poliuretanowy połysk.


[Obrazek: 61893554579181235568152.jpg]
[Obrazek: img4683a.jpg]

* sorry za zdjęć jakość, ale fotograf ze mnie nigdy nie będzie







RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - Zbychoo - 12-29-2012

!! najs! bardzo ładnie to wygladaWink! skad jestes??


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - 3cina - 12-29-2012

SeBass sam będziesz lakierował? Jeśli tak to mam parę pytań Big Grin


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - wtf - 12-29-2012

Wow, ciekawie!
Fajnie wygląda Emotka_2755


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - Sebastian-J - 12-29-2012

Zbychoo: Grójec 45 km od W-wa na południe (dlaczego nie widać pod zdjęciem lokalizacji?Tongue)

3cina:mam taki zamiar żeby sam, kolor sonic blue
[Obrazek: normal_FenderColours.jpg]


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - Zbychoo - 12-29-2012

bo ja mam wyciete samo body jeszcze nie obrobione, i sma sie musze za swoje zabracBig Grin jak sie skontaktuje ze skladem gdzie lezy to najwyzej do Ciebie uderze bo mam neidalekoWink a skoro wyznajesz sie na lekierowaniu to tym bardziej bo ja tego nie ogarniamWink


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - Sebastian-J - 12-29-2012

Spokojnie Smile
Ja dopiero zaczynam. To jest pierwszy projekt i wszystko traktuję jak stąpanie po cienkim lodzie. Wszystko co "wiem", a wiem bardzo mało to teoria. Reszta przyjdzie z czasem. Hehe, choć nie powiem, jaram się tym jak jeszcze niczym w życiu wcześnie. Tongue


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - Zbychoo - 12-29-2012

spoko ja na poczatku roku podjade zobacze jak sie ma moje bodyWink


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - Stasiu - 12-29-2012

(12-29-2012, 11:27 AM)SeBas napisał(a): Zbychoo: Grójec 45 km od W-wa na południe (dlaczego nie widać pod zdjęciem lokalizacji?Tongue)

3cina:mam taki zamiar żeby sam, kolor sonic blue
[Obrazek: normal_FenderColours.jpg]

slinaslinaslina

i red tortoise płytka slina


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - Sebastian-J - 12-29-2012

bezpłytkowiec niestety ;PBig Grin


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - Mateusz - 12-29-2012

wlasnie sobie zdalem sprawę ze moj tokai byl w kolorze sea foam green a nie sonic blueBig Grin


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - MrPapaBear - 12-29-2012

No bo taki z ciebie kompetentny handlarzyk Big Grin

Też w tym roku spędziłem kilkadziesiąt godzin z papierem ściernym, mi się podoba i dobrze leży ale Goły określił to jako z przodu jazzbass z tyłu warwick. Pozostaje pytanie czy moje wiosło brzmi bo skoro jazz to brzmi na pewno a skoro warwick to na pewno nie brzmi?


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - macius - 12-29-2012

Papa, pochwal się co to stworzyłeś Wink


RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - OMSON - 12-30-2012

(12-29-2012, 09:26 AM)SeBas napisał(a): Witajcie!

Miałem się nie chwalić do momentu jak nie powstanie cały instrument. Jednak efekty są w postaci pierwszych zarysów i kształtów. Choć nazywanie go instrumentem to na razie jest mocna przesada.

W czasie jak mnie nie było chwilę na forum (pewnie nikt nie zauważył Tongue) wybrałem się do Pana Rogera z NY, stanąłem w drzwiach jego posiadłości, klęknąłem i wypowiedziałem starą odwieczną formułę: TEACH ME MASTER!Tongue

Tak na serio, to usiadłem do kompa i zacząłem studiować wszystko co mi się trafiło pod kursor: filmy, artykuły, no i trafiłem na forum lutnicze. W tym miejscu pozdrawiam forumlutnicze.pl z Zenkiem na czele. Big Grin

Po ponad półrocznym kompletowaniu sprzętu, narzędzi, materiałów, osprzętu rozpocząłem budowę. Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Jazz Bass, trochę "przeprojektowany", trochę ściągnięty.

- BODY: olcha dwuczęściowa
- GRYF: jawor jednoczęściowa
- PODSTRUNNICA: jawor 24 progi
- ELEKTRONIKA: pasywna vol/vol/tone/tone
- OSPRZĘT: koreański (sung il, jin ho, wsc) kolor czarny
- PICKUPY: Tesla J+J
- WYKOŃCZENIE: prawdopodobnie lakier nitro


[Obrazek: 61893554579181235568152.jpg]
[Obrazek: img4683a.jpg]

* sorry za zdjęć jakość, ale fotograf ze mnie nigdy nie będzie

Gratuluję! Emotka_2755 Świetna inicjatywa kolego i z zaciekawieniem czekam na wyniki końcowe. Mnie korciłoby zrobić 'master tone', a jako opcję dodatkową zmianę szeregowo/równolegle obydwu pickupów... IMHO więcej możliwości brzmieniowych. BTW - osprzęt Sung-Il/Jing-Ho wcale nie jest taki dziadowski jakby się wydawało (zwłaszcza w wykończeniu black)!
Z tanich pickupów mnie ostatnio zaskoczyły gitarowe Entwistle (widziałem też, że robią J i P do basu). Na tyle zaskoczyły, że poważnie zacząłem się zastanawiać, po co inwestowałem w Gibsona i Seymoura?




RE: Polak potrafi czyli relaks z drewnem - sledz - 12-30-2012

(12-29-2012, 01:51 PM)macius napisał(a): Papa, pochwal się co to stworzyłeś Wink

Pół basa zeszlifował od tyłu, bo myślał, że w ten sposób zmniejszy gęstość zbyt ciężkiego drewna, przez którą ten instrument brzmi chujowo Big Grin