Ampeg B-HOOD
Co ile wymieniacie lampy np. w modelu który katuję a mianowicie SVT3 Pro?
www.pataconez.com - klip na stronie!!
_______________________________________________________________
Pozdrawiam
Flytoo
Odpowiedz
(08-20-2010, 06:52 AM)flytoo napisał(a): Co ile wymieniacie lampy np. w modelu który katuję a mianowicie SVT3 Pro?
Myślę, że nie ma reguły; widywałem wzmacniacze z 12-letnimi lampami nadal w bardzo dobrym stanie. A czasami już po 3 latach trzeba wymieniać. Raczej należy patrzeć jak działają. No i mały zapasik się zawsze przyda (ze dwie lampy - przynajmniej ECC82).

Marek
Odpowiedz
Number please.

Ampeg BA-115, made in usa.

[Obrazek: ampeg1.jpg]

[Obrazek: ampeg2.jpg]
Odpowiedz
Panowie, stoję przed wyborem (i zakupem) paczki i rozważam w zasadzie dwie tylko opcje:

Ampeg SVT-15E
Ampeg B-115E

Namierzyłem już używaną SVT, w Guitar Heaven.
Na jej korzyść przemawia to, że jest z wyższej serii. Na niekorzyść natomiast rocznik - 2003, w którym stosowano inne, mulące głośniki (na pewno w lodówkach, nie wiem jak w innych) a skrzynie robiono z materiału zwanego OSB zamiast ze sklejki, którą stosowało się przedtem (i stosuje dziś - lata ~2001-2005 to był okres paczek z OSB).

B-115E jest z niższej serii (B jak BiednyWink, cholernie mało popularna, ciężko dowiedzieć się o niej czegoś sensownego.
Byłaby brana nowa, więc na jej korzyść przemawia to, że paczki azjatyckie są robione ze sklejki a nie z OSB czy MDFu, powrócono do dawniejszej konstrukcji głośników (w zasadzie to końcówka amerykanców też już tak robiona) więc ogólnie rzecz biorąc brzmią lepiej niż amerykańce 2001-2005.

Ktoś miał coś do czynienia? Co doradzacie?
Odpowiedz
A czy ktoś z Was miał do czynienia z SVT 5 PRO ??
Strasznie mało informacji jest w sieci. Same suche dane techniczne, bez zbędnych dodatków.
Znalazłem kilka postów i mało info na Harmony Central...
Ktoś coś bliżej >> Smile
Odpowiedz
Tawdy - słyszałem, mnie nie przekonał
dość suchy overdrive, ma mniej 'mięska' niż np. svt3pro
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
mazdah trudny wybór padawanie, ja bym dozbierał i kupił bxt115 ona jest dynamiczna i rozpierdala dwie paczki o których wspomniałeś, jeśli bym kupował coś do mojej paczki, to dokupiłbym właśnie ten model.
www.pataconez.com - klip na stronie!!
_______________________________________________________________
Pozdrawiam
Flytoo
Odpowiedz
(08-23-2010, 01:38 PM)flytoo napisał(a): mazdah trudny wybór padawanie, ja bym dozbierał i kupił bxt115 ona jest dynamiczna i rozpierdala dwie paczki o których wspomniałeś, jeśli bym kupował coś do mojej paczki, to dokupiłbym właśnie ten model.

BXT 115 chyba raczej.
Raz - nie chcę wydawać aż tyle na pakę (gdybym chciał, to bym zostawił lodówę) Dwa - jest za ciężka, trzy obita jest kocem (gdybym chciał koc już bym zamawiał DMNF) no i jakoś mnie nie przekonuje, bo wszędzie piszą że dynamiczna, że hajfi, że dla Wootena. Ee nie. Odpada, chyba że trafię w dobrej cenie, uda mi się ograć i będzie mi pasować. SVT mam 100km od siebie, B-115E mogę zamówić i oddać w 10 dni.

Jakbym mógł bardziej poszaleć to pewnie bym polował na Orendża chytry
Odpowiedz
Witam!
Planuję zakup wymarzonego już od dawna Ampega SVT-3 Pro.
Kupować będę używkę więc i mam kilka pytanek.
Na co zwrócić uwagę kupując ten model, jakie są jego słabe strony, ?
Czy można sprawdzić w jakim stanie są lampy ?
Czy warto kupić egzemplarz 110V - jak to jest z przeróbką.
Trzeba mieć koniecznie transformator zewnętrzny czy można przerobić wzmaka od wewnątrz ?

Generalnie na co zwracać uwagę przy zakupie tej maszyny
Fender Standard Jazz Bass USA
Fender Stratacoustic Standard
MXR M-80, MXR M-288, BOSS ODB-3, EHX Micro Q-Tron, Korg Pitchblack, Dunlop 105Q
Markbass LitlleMark 250 Black Line + NoisyBox 2x10

Odpowiedz
najlepsze SVT3PRO to te ze starym logo (kolorowe albo grube biale litery ampeg SVTIIIPRO). Wymienic lampy na starcie(ok 200-250pln trzeba dac) i trzymac stare jako backup. Z tego co wiem wszystkie maja mozliwosc przepiecia (bezinwazyjnego) trafa na 230V. Dobra cena tego wzmaka oscyluje w polandzie w okolicy 2000zł.
-
Odpowiedz
- zajebane lampy, jak przyjdzie wymienić Ci komplet, to trochę się wykosztujesz,
- odpalasz, słuchasz i conieco wiesz, można też pomierzyć tyle że trzeba mieć sprzęt,
- tak warto, zmiana na 230 to przelutowanie kabli (było na forum 1000 razy),
- nie trzeba, można przelutować kable i zmienić bezpieczniki,

żeby to nie był stary zarżnięty sprzęcior i najlepiej żeby to była wersja usa (łatwiej odsprzedać)
Odpowiedz
A co wpływa na zużycie lamp ?
Ilość godzin przegranych na wzmacniaczu, ustawienie głośności ?
Fender Standard Jazz Bass USA
Fender Stratacoustic Standard
MXR M-80, MXR M-288, BOSS ODB-3, EHX Micro Q-Tron, Korg Pitchblack, Dunlop 105Q
Markbass LitlleMark 250 Black Line + NoisyBox 2x10

Odpowiedz
(sposób użytkowania) x (ilość wyrobionych godzin) tak mniej więcej
Odpowiedz
(08-24-2010, 04:44 AM)DEFENCE napisał(a): (sposób użytkowania) x (ilość wyrobionych godzin) tak mniej więcej

x (trwalosc lampy, ktora jest losowa)

Wink
-
Odpowiedz
dokładnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości