Ampeg B-HOOD
Cena będzie z kosmosu, Ampeg planuje wypuścić tylko 50 sztuk...
Odpowiedz
Burn, juz nawet V4-B z lodówą jest na styk z Voxem AC30... wiec mysle, ze B15 nie dalby rady. Chyba ze jakis wchuj skuteczny glosnik Smile

Co do reedycji nie wiem czy na facebooku nie obilo mi sie o oczy zdjecie srodka point-to-point gdzie widac 6 gniazd na lampy mocy?

EDIT: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4...=fbx_album

Czyli za pewne bedzie to jakies 6x6L6 czyli 150-200W. Ze skutecznym glosnikiem moze byc miazga Smile


Cytat:cena będzie z kosmosu, Ampeg planuje wypuścić tylko 50 sztuk...

Nie rozumiem w takim razie po co sie chwala tym produktem, jak bedzie juz kupiony przed wejsciem na rynek i zaden "zwyklak" nawet nie bedzie mial szansy tego kupic. Tylko jakies wazniaki..
-
Odpowiedz
No wiecie panowie, przecież można i tak grać, że SVT-CL z dwoma lodówkami na próbach nie da sobie rady, tylko po co?

Nie chwalili się nim za bardzo, w zasadzie to tylko na konwencie go pokazali i tyle. Mam nadzieję, że jak cała seria Heritage to będzie 50 sztuk rocznie (i tak bardzo mało, ale zawsze lepsze to).

Krążą też pogłoski, że planują hybrydową B-15 made in asia, ale to plotka na razie wysnuta tylko na podstawie tych dwóch zasłoniętych stacków które stoją po bokach B15 na zdjęciu które wrzuciłem.
Odpowiedz
gsb:
w studio mamy JCM800 na 1x12", a powierzchnia taka, że nie trzeba go mocno rozkręcać
na B15N 30W grałem próby (teraz ma go Deriglasoff) i wystarczał 'na styk', ale o zapasie dynamiki nie było już mowy
sądzę, że 100W na 2x6550 by wystarczyło, szczególnie, że 6550 później przesterują, a najpierw uwypuklają górny środek

mazdah:
50 sztuk? bez sensu :S
azjatyckie hybrydy mnie nie interesują w ogóle
a CL z dwoma lodówkami? jak ktoś lubi clean z masażem pleców to idealne rozwiązanie Emotka_2755
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
(10-25-2010, 05:52 PM)mazdah napisał(a): No wiecie panowie, przecież można i tak grać, że SVT-CL z dwoma lodówkami na próbach nie da sobie rady, tylko po co?

Ja Ci tylko mowie jak jest. Gram w zespole z dwoma Voxami 2x12 (na bardzo skutecznych glosnikach), a ja mam lodówę i V4B i jest na styk. Na styk to znaczy, ze jest juz tak wykręcony, ze dalsze kręcenie nie zwieksza glosnosci, a ilosc przesterowania. Z OR120 mialem podobnie (nawet troche cichszy). Idealnie glosnosciowo na scenie i na probie byl AD200 (200w, 4x6550) - piekne warczenie i duza, wystarczajaca moc, dalo sie spokojnie ukrecic "mocniej" na wiekszej scenie. Stary SVT byl nie do rozkrecenia nawet na "srednim" koncercie. Za sterylnie z uwagi na brak master volume i rozkrecanie sie na "2"... CL-ka juz lepiej, bo master ma przy tych 300W

GAS na B15 Big Grin i basta
-
Odpowiedz
No to ja Ci powiem, że co prawda Voxy u mnie są tranzystorowe, ale dwa 2x12 w kapeli, do tego Hammond przez 150W Leslie i piano przez 300W Hartke, plus perkusja i wokal (300W, też tranzystora) a lampowe 15W z jedną '15 GK Backline starczało - fakt, że ledwo. A tranzystorowe 100W GK Backline 112 potrafiło zrobić już rozpierdol.

Albo kwestia pilnowania się na próbie (co innego koncertWink albo na lampach faktycznie nie da się grać cicho.

Odnośnie B-15 mam post z Talkbass, który nakręci GAS jeszcze bardziej:

Hey everyone,

We truly appreciate all the interaction surrounding the Heritage B-15. We really trust and rely on the opinions of the TalkBass community. After all, you are arguably the most passionate (and certainly most vocal) Ampeg people out there. We love Ampeg, we love music and we want Ampeg to be everything it should be – and we are working hard to make this happen.

While we plan to save some details for the official launch at NAMM, we wanted to say a few things. I have numbered these to ease the dissection that will likely follow:

1. You know by now it is a limited run of 50 units for the 2010 production year. This number is no accident and is more than a marketing ploy. The Heritage B-15 is a legit, hand-built amp. For years people like you have wanted the real deal. This is it. The limited run reflects the intensely high-quality design. We wanted to keep the quality as high as possible and this limited run reflects our dedication to making this what it should be, the Holy Grail of bass amplification. All 50 units will be available for sale starting January 13, 2011. There will be no pre-sale. First come, first serve for our US dealers. Will we build more? We have sold out of our limited 250 unit run of the Heritage SVT-CL and have started taking orders for 2011 production. If the Heritage B-15 sells well, there is a great possibility that we will continue production.

2. The Heritage B-15 is not a “re-issue” like the B-15R. It is truly inspired by the 1964 B-15NC and 1966 B-15NF. These are two distinct circuit paths, each with their own Baxandall tone stack. As you have seen, there is also a bias switch (1964 cathode and 1966 fixed bias)

3. When using the 1966 bias, the output is 30W RMS. With the 1964 bias, you get 25W RMS.

4. The creation of this amazing amp involved a lot of amazing people. From the start we worked with inventor Jess Oliver on the design. He is exceedingly happy and agreed to write a letter of approval that comes with each Heritage B-15. He is a tough customer to please and I hope you know that anything that gets his seal of approval is the real deal.

5. Highly recommended by Jess, we consulted with Mark Gandenberger of Vintage Blue on the awesome double-baffle cabinet.

6. The Heritage B-15 is being built by renowned amp builder George Metropolous and his team out in Burton, Michigan.

7. The speaker was custom-designed by Eminence. We spent tons of time auditioning all the great speakers from the various B-15 incarnations and came up with a robust design with a massive 109oz ceramic magnet and a 4-inch voice coil. We also used an aluminum dust cover.

Like I have said, we will have more info as time goes on and will chime in here when it makes sense. It’s a tough world to build an amp like this, but we really wanted to show you that we could. This is a labor of love.

Our upcoming announcement (probably not for a while, so take a breather!) about the other two amps you saw in the pics is likely to please many of you.

Until then, we have tons of production pics to share. You can really see the quality from these shots. We will likely post these to Facebook over the coming weeks, but I am sure one of you is likely to share here.


EDIT: I amatorskie foto z konwentu zrobione komórką:
[Obrazek: img0197si.jpg]
Odpowiedz
+ wszystkie zdjęcia szczególików, które opublikował Ampeg i zdjęcia uczestników konwentu:
[Obrazek: 39558_438218682271_336838292271_4837570_5458747_n.jpg]
[Obrazek: attachment.php?attachmentid=183611&d=1286552166]
[Obrazek: 68469_443648032271_336838292271_4932593_239620_n.jpg]
[Obrazek: 39525_446362167271_336838292271_4974812_5612656_n.jpg]
[Obrazek: 5108089735_cd16f5e449_z.jpg]
[Obrazek: 69090_1556515025136_1003046428_1579355_3860605_n.jpg]
Odpowiedz
za mało many
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Chciałbym takiego do domu... i tego Twojego precla do tego, Mazdahu mrpink
Odpowiedz
Ja też bym takiego chciał. Starczyłby mi do domu, na próby, koncerty, do studia i na całe życie.

A z precla jestem dumny, dziś zaliczył pierwsze poważne obicie, przez przypadek przyjebałem weń metalowym okuciem od kolumny. Łiii Big Grin
Odpowiedz
Jak ci się gryf połamie, to dopiero się będziesz cieszył ;]

A ten Ampeg fajny, oj fajny.
Odpowiedz
(10-27-2010, 11:53 PM)mazdah napisał(a): Ja też bym takiego chciał. Starczyłby mi do domu, na próby, koncerty, do studia i na całe życie.

A z precla jestem dumny, dziś zaliczył pierwsze poważne obicie, przez przypadek przyjebałem weń metalowym okuciem od kolumny. Łiii Big Grin

No i dobrze, Precel nie może być nieskazitelnie piękny Smile Musi być porysowany i obity Big Grin
Odpowiedz
tak samo jak z kobietami mrgreen
Odpowiedz
Imperfect, lubisz jak kobieta ma limo? Big Grin
Odpowiedz
taki tam żarcik.




Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości