Efekty, Pedalboardy - zdjęcia, testy, opinie
(01-20-2015, 01:19 PM)DzRTR napisał(a): Widziałem gdzieś tego Ibaneza za ~100zł, przy takiej cenie można uznać, że dodatkową siarę masz gratis Wink

Jak przypomnisz sobie gdzie to daj mi znać.
Odpowiedz
(01-20-2015, 06:34 PM)diego napisał(a):
(01-20-2015, 01:19 PM)DzRTR napisał(a): Widziałem gdzieś tego Ibaneza za ~100zł, przy takiej cenie można uznać, że dodatkową siarę masz gratis Wink

Jak przypomnisz sobie gdzie to daj mi znać.

Trochę przesadziłem z tym 100zł. Tu koleś sprzedawał za 150zł. Może jeszcze ma. (uwaga, reklama konkurencji mrgreen )
https://www.basoofka.net/node/53743-s-ib...-bassdrive
Odpowiedz
Ja mam coś takiego: AKAI Deluxe Distortion

Chciałem to komuś podrzucić do testów ale trochę brak czasu. Na gitarze brzmi nieźle a na basie niestety sam nie uznaję siary i nie potrafię tego ocenić. Jakby ktoś chciał tanio, to pisać.

Marek
Odpowiedz
Ja mam mniejszą wersję tego akai - drive3 distortion. W stosunku do tego deluxe jest ograniczony o korekcję częstotliwości. Do gitary świetny (i do tego celu został zakupiony), do basu niestety niespecjalnie. Przynajmniej dla mnie, preferuję (jeśli już) lekki przester o charakterze przesterowanej lampy, a tego nie udało mi się uzyskać. Efekt ma fajną pełną siarę, ale to zdecydowanie pozostawiam gitarzystom. No i nie ma blenda, co znacznie ogranicza jego wykorzystanie w basie, sama siara ginie w gitarach.
Zresztą swojego też się chce pozbyć, bo ostatnio mało gram na gitarze.
szybko, głośno i nierówno
Odpowiedz
Idea Przysłość jest teraz! Genialne!




Ciekawe jakie będą ceny.
Odpowiedz
Trochę nie chce mi się wierzyć, że rozwiązanie to będzie w 100% obojętne dla analogowych układów, ale tak czy inaczej - jest to szał Big Grin
Ciekawe tylko czy przewidzą jakieś skromne grono efektów, które będą z tym współpracować, czy np. wypuszczą kit, który będzie można zaimplementować do własnych kostek (chyba zbyt piękne Wink ).
Odpowiedz
(01-21-2015, 11:39 AM)citizenkane napisał(a): Idea Przysłość jest teraz! Genialne!




Ciekawe jakie będą ceny.

Genialne!

W końcu się komuś udało!

Kilka lat temu zapodałem koledze projekt analogowego urządzenia do masteringu i miksu (sumator zespół filtrów górnoprzepustowych dwa kompresory i EQ masteringowe. Miała to być czarna skrzynka sterowana przez USB z poziomu komputera jak plugin. Z możliwością automatyki i presetów. Prace trwają, ale to mocno skomplikowane urządzenie. Sad

1978 MIA Fender Jazz Bass Ash Maple BA II, 1973 MIA Fender Jazz Bass Fretless Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Alder Rosewood BA II, 1979 MIA Fender Precision Bass Ash Rosewood BA II, 1972/1988 Custom Fender/Ibanez Jazz Bass Fretless BA II-> Phil Jones, Monster and George'L Cables -> Futube Custom Preamp, Futube modified: DEMETER HBP-1 Tube Bass Preamplifier, SWR SM900, SWR GrandPrix, SWR Interstellar Overdrive; Ampeg SVT II Pro, Marshall JMP1, Fender MB1200 PowerAmp; Groove Tubes SE II, 1970 Hiwatt DR103, 1975 Sound City 50B Plus -> Aguilar GS 210, Aguilar GS 410, Aguilar GS 115, Hiwatt Custom 4x12, Fender ToneMaster Custom Shop 2x12 with Fane Spk, Fender Rumble Custom Shop 4x10, Ampeg SVT-810AV, SOS Audio Upgrades Buss Compressor

[Obrazek: 1218859243852_f.jpg]
Odpowiedz
bettermaker robi już od jakiegoś czasu urządzenia analogowe sterowane z kompa
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
Mi się to tak średnio podoba - purystów w stylu Neila Younga nie zadowoli, a drogie będzie...
http://nagrywamy.com/
Squier Precision MiJ SQ '84, Lester Precision, Ibanez Soundgear MiJ '91, Harley Benton PB-20, Fender Bassman SP3100, Carvin R600, TC Electronic BG250, Boss CS2
Odpowiedz
Samo zapamiętywanie brzmień jakoś mnie tam szczególnie nie rajcuje, za to możliwość podpięcia pedału ekspresji pod dowolny potencjometr rozwaliła mi czachę. Jeśli da się to podpiąć do już istniejącego systemu opartego o MIDI (czyt. nie trzeba kupować dedykowanego sterownika nożnego) to jestem zdecydowanie na tak.
Gram rocka, grunge, covery oraz wesela Cool
Odpowiedz
Ciekawe ile będzie kosztować dostosowanie kostek do tego systemu Smile
Odpowiedz
Posprzątałem trochę Smile

[Obrazek: IMG4276JP_wxppwnp.jpg]
Odpowiedz
Kolorowe trytytki slina
Odpowiedz


#chcę!
mrgreen
Odpowiedz
(01-24-2015, 12:41 AM)zakwas napisał(a):

#chcę!
mrgreen
Skurwić jakimś mega-kwadratowym fuzzem i dodać ciut otwierającego się filtra - Daft Punk może się schować mrgreen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości