Absolutnie wszystko o STRUNACH
galli ma set z E 110 i B 145 Wink
Odpowiedz
Ernie Ball Super Slinky - polecam. Mam na większości instrumentów. Brzmią z pazurem i maja fajny dzwon. Dość trwałe. Przede wszystkim sprężyste i elastycznie jednocześnie. Mega wygodne.
W Alembicu niestety struny Alembic - na nich gada najlepiej. Niewygodne i twarde.
Na akustyku Ibaneza Ernie Ball Earthwound Earthwood Phosphor Bronze Acoustic. Dają radę. Wcześniej były jakieś D'Adario, nie wiem które, ale brzmiały lepiej.
Na Line6 DR - nie przekonują mnie specjalnie.
Do Elixirów podchodziłem, dwukrotnie. Za każdym razem kończyło się tym, że jakieś nitki odwijały się na 2 i 3 progu. Elixiry rzeczywiście są mega trwałe. Nie odpowiada mi natomiast ich brzmienie - nie mają dzwonka, i takiego trochę fortepianowego dźwięku, które mają dobre standardowe struny. Co prawda ich brzmienie nie zmienia się z czasem, ale już od początku jest takie, jakie mają trochę używane struny.
Sprzedam bas LINE6 VARIAX 705 - piątka, z modelowaniem brzmień - 24 brzmienia najbardziej znanych basów elektrycznych (w tym bezprogowych), akustycznych i elektronicznych. Bardzo rzadko spotykany, stan idealny.
Sprzedam głowę Hartke 5000, stan idealny, sklepowy. Pełen komplet - karton, instrukcja, elementy montażowe itd.
Odpowiedz
Operacja flatwound rozpoczęta. Najpierw od fendera.

Dość sztywne, dobrze jest wziąć o jeden rozmiar mniejszy niż zazwyczaj się używa. Obawiałem się trochę że będzie kiepsko manualnie ale jest OK. Wydaje mi się że są nieco cichsze niż roundy. Raczej nie są to struny do slapu. Balans pomiędzy sąsiednimi strunami w porządku. I dwie rzeczy które mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły - sound 'z kostki' brzmiący bardzo oldschoolowo mrgreen i przester. Jak to mi świetnie zagadało z fuzzem Big Grin

Ogólnie pozytyw Smile
Następnie prawdopodobnie chromes.



Thanks to Maczos Emotka_2755
Fender Precision Bass MiJ/Spector Rex 5-->BigMuff Pi/Darkglass Vintage Overdrive/Darkglass Alpha Omega/Crybaby 105Q/EHX Steel Leather-->Ampeg STV3

Odpowiedz
SkyForger
mi sie slap na fenderach podoba, aczkolwiek mam najgrubsze i wymaga to wysiłku.
z fuzzem bomba!
chromesy mają zupełnie rozlazły dół przy fendahach, nie podeszły mi na preclu, ale nieźle brzmią na nowocześniejszych basach (np. Status Energy)
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
sluchajcie, a co z elixirami? malo o nich piszecie. teraz zauwazylem ze sa jakies odmiany - super light , medium itd. orientujecie sie moze na czym ta roznica polega? i jak sie takie struny (z nanoweb) czysci gdy w koncu najda syfem?
Odpowiedz
(05-21-2010, 12:22 PM)olek256 napisał(a): sluchajcie, a co z elixirami? malo o nich piszecie. teraz zauwazylem ze sa jakies odmiany - super light , medium itd. orientujecie sie moze na czym ta roznica polega? i jak sie takie struny (z nanoweb) czysci gdy w koncu najda syfem?

1. Medium, Light, Heavy etc itp to grubości strun
2. Na kilka godzin do acetonu/denaturatu
Fender Precision Bass MiJ/Spector Rex 5-->BigMuff Pi/Darkglass Vintage Overdrive/Darkglass Alpha Omega/Crybaby 105Q/EHX Steel Leather-->Ampeg STV3

Odpowiedz
(05-21-2010, 12:25 PM)SkyForger napisał(a):
(05-21-2010, 12:22 PM)olek256 napisał(a): sluchajcie, a co z elixirami? malo o nich piszecie. teraz zauwazylem ze sa jakies odmiany - super light , medium itd. orientujecie sie moze na czym ta roznica polega? i jak sie takie struny (z nanoweb) czysci gdy w koncu najda syfem?

1. Medium, Light, Heavy etc itp to grubości strun
2. Na kilka godzin do acetonu/denaturatu

1. Zwróć jeszcze uwagę na dopisek o skali - long, xlong itd.
2. Ja tam nie czyszczę tego...
Mazdah napisał(a):Instrument powinien dawać "kopa" za każdym razem kiedy go bierzesz do ręki. Nie tylko kiedy go po raz pierwszy rozpakowujesz z pudła albo przez pierwszy tydzień-dwa-miesiąc-rok grania. Jeśli możesz przejść obojętnie obok wiosła wiszącego na ścianie/stojącego na stojaku, to znaczy, że coś jest nie tak.

Ściągam sprzęt z Usa. Info na pw.
Odpowiedz
(05-21-2010, 12:40 PM)jabłecznik napisał(a):
(05-21-2010, 12:25 PM)SkyForger napisał(a):
(05-21-2010, 12:22 PM)olek256 napisał(a): sluchajcie, a co z elixirami? malo o nich piszecie. teraz zauwazylem ze sa jakies odmiany - super light , medium itd. orientujecie sie moze na czym ta roznica polega? i jak sie takie struny (z nanoweb) czysci gdy w koncu najda syfem?

1. Medium, Light, Heavy etc itp to grubości strun
2. Na kilka godzin do acetonu/denaturatu

1. Zwróć jeszcze uwagę na dopisek o skali - long, xlong itd.
2. Ja tam nie czyszczę tego...

Co do pkt. 2 - Oczywiście owijka chroni od syfów, ale po jakimś czasie się mechaci i brudy się dostają
Fender Precision Bass MiJ/Spector Rex 5-->BigMuff Pi/Darkglass Vintage Overdrive/Darkglass Alpha Omega/Crybaby 105Q/EHX Steel Leather-->Ampeg STV3

Odpowiedz
Ja tam zamiast kombinować, wolę zostawić tak jak jest, mi to akurat średnio przeszkadza.
Mazdah napisał(a):Instrument powinien dawać "kopa" za każdym razem kiedy go bierzesz do ręki. Nie tylko kiedy go po raz pierwszy rozpakowujesz z pudła albo przez pierwszy tydzień-dwa-miesiąc-rok grania. Jeśli możesz przejść obojętnie obok wiosła wiszącego na ścianie/stojącego na stojaku, to znaczy, że coś jest nie tak.

Ściągam sprzęt z Usa. Info na pw.
Odpowiedz
A ja wczoraj zarządziłem sobie przerwę od flatów. Na razie mi się podoba Big Grin
Odpowiedz
mazdah, no wlasnieBig Grin

ja dano nie mialem takiego banana na twarzy, jak na pierwszej od dluzszego czasu probie z roundamiEmotka_1864
Odpowiedz
(05-21-2010, 02:02 PM)paka napisał(a): mazdah, no wlasnieBig Grin

ja dano nie mialem takiego banana na twarzy, jak na pierwszej od dluzszego czasu probie z roundamiEmotka_1864

ja z kolei zagrałem już 3 próby na flatach i coraz bardziej mi się podobają. Na razie zostają bo czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Teraz to precel już w ogóle jest plug'n'playmrgreen

Odpowiedz
do nagrywania w linie bardziej podobaja mi sie flaty, do grania z kapela zalezy od kawalka
Odpowiedz
ja jeszcze nie nagrywałem nic i nie próbowałem z przesterem, ale w kapeli siedzi świetnie. A struny to chromesy.

Odpowiedz
Drobny szczegół dotyczący elixir'ów. Są łagodniejsze dla palców niż normalne struny.

Dzisiaj grałem na dr'kach (przyszedł drugi bas) po mniej więcej 2 miesiącach grania tylko i wyłącznie na elixirach. Normalnie ćwiczę około 2h dziennie, w porywach do 3h i nie miałem na elixirach problemów z bolącymi opuszkami. Teraz, po 1,5h boli jak cholera.
Mazdah napisał(a):Instrument powinien dawać "kopa" za każdym razem kiedy go bierzesz do ręki. Nie tylko kiedy go po raz pierwszy rozpakowujesz z pudła albo przez pierwszy tydzień-dwa-miesiąc-rok grania. Jeśli możesz przejść obojętnie obok wiosła wiszącego na ścianie/stojącego na stojaku, to znaczy, że coś jest nie tak.

Ściągam sprzęt z Usa. Info na pw.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości