Absolutnie wszystko o STRUNACH
(03-30-2012, 09:05 AM)goly napisał(a): Na pewno nie lo-riders. Kiedys mialem i dla mnie totalnie nieporozumienie. Te wszystkie zachwyty to chyba nad Hi-beamsami. Wink

Stalówki czy nikle Lo-Riders?
Odpowiedz
Raz kupiłem Dunlopy i nie powtórzę tego więcej: B i E były zdechłe od nowości, a G dzwoniła nadmiernie względem A i D. Poza tym suche i beznamiętne były w brzmieniu.
Jabłanica (bułg.: Община Ябланица) − gmina w środkowej Bułgarii. Populacja wynosi 6600 mieszkańców. 

blue colander stompboxes

Odpowiedz
(03-30-2012, 09:20 AM)OMSON napisał(a):
(03-30-2012, 09:05 AM)goly napisał(a): Na pewno nie lo-riders. Kiedys mialem i dla mnie totalnie nieporozumienie. Te wszystkie zachwyty to chyba nad Hi-beamsami. Wink

Stalówki czy nikle Lo-Riders?
Chyba stalówki, ale to było dawno i nieprawda. Wink
Odpowiedz
citizenkane: ja DR i Roto Swing stawiam w tej samej klasie, ale to chyba kwestia preferencji
ja wolę sztywne Roto, z chamskim 'drutem' w brzmieniu i mniej jasna górką
DRy uważam za cudne.. ale nie dla mnie Smile do Twojego soundu i stylu grania nie wyobrażam sobie rotosów Big Grin
Chcesz nagrać naturalnie brzmiącą płytę? zapraszam: BurningTonesStudio

Uprzejmie informuję iż zespół Resin nie wystąpi w najbliższej edycji Mam Voice be the Idol, gdyż w godzinach emisji nie wolno spożywać środków odurzających, zaś regulaminowy czas pozwoliłby wyłącznie na zagranie intro.
Odpowiedz
(03-30-2012, 09:31 AM)sledz napisał(a): Raz kupiłem Dunlopy i nie powtórzę tego więcej: B i E były zdechłe od nowości, a G dzwoniła nadmiernie względem A i D. Poza tym suche i beznamiętne były w brzmieniu.

Ja jadę któryś już komplet nikli i wszystko na tip-top (dynamika strun względem siebie zachowana, sztywne, równe brzmieniowo z fajnym chrzęstem, który lubiłem z Lo-Ridersów)...
Pytanie kontrolne: nikle czy stalówki opisałeś?
(03-30-2012, 09:34 AM)goly napisał(a): Chyba stalówki, ale to było dawno i nieprawda. Wink

No widzisz. Ja raz dostałem stalówki na prezent i kompletnie nie moja bajka... O czym to świadczy? Może o tym, że warto zaznaczyć czy wypowiadamy się o stalówkach czy niklach? Wg mnie to 2 osobne światy... Osobiście zniechęciłbym się do DR, jakbym zaczynał od stalówek.
Odpowiedz
Ja od trzech lat gram praktycznie tylko na stalówkach LR- widać kwestia upodobania Smile
Odpowiedz
(03-30-2012, 12:57 PM)OMSON napisał(a):
(03-30-2012, 09:31 AM)sledz napisał(a): Raz kupiłem Dunlopy i nie powtórzę tego więcej: B i E były zdechłe od nowości, a G dzwoniła nadmiernie względem A i D. Poza tym suche i beznamiętne były w brzmieniu.

Ja jadę któryś już komplet nikli i wszystko na tip-top (dynamika strun względem siebie zachowana, sztywne, równe brzmieniowo z fajnym chrzęstem, który lubiłem z Lo-Ridersów)...
Pytanie kontrolne: nikle czy stalówki opisałeś?
No, stalówki.

(03-30-2012, 12:57 PM)OMSON napisał(a):
(03-30-2012, 09:34 AM)goly napisał(a): Chyba stalówki, ale to było dawno i nieprawda. Wink

No widzisz. Ja raz dostałem stalówki na prezent i kompletnie nie moja bajka... O czym to świadczy? Może o tym, że warto zaznaczyć czy wypowiadamy się o stalówkach czy niklach? Wg mnie to 2 osobne światy...
No, w Ricku mam teraz trzy świeże nikle i starawą zdechniętą E stalową, w domu te trzy druty brzmią bardzo ładnie ale na próbie to jednak stal mi robi robotę jak zawsze robiła, nawet taka padnięta Wink
Jabłanica (bułg.: Община Ябланица) − gmina w środkowej Bułgarii. Populacja wynosi 6600 mieszkańców. 

blue colander stompboxes

Odpowiedz
Pytanie... Czy ktoś z Kolegów i Koleżanek wie jakie struny mają czerwoną owijkę przy mostku i czarną przy kluczach?
Odpowiedz
Zwykle:

4th - kwarta
5th - kwinta

A czego to w ogóle dotyczy? Podaj jakieś źródło, to będzie łatwiej
Fender Jazz Bass MIA, HB JB40FL -> Korg Pitchblack -> Boss OC-2 -> MXR Octave Bass Deluxe -> EHX Deluxe Bass Big Muff Π -> Marshall VBA 400 -> Marshall VBC 412

Alfik napisał(a):a może do rocka jak sama nazwa wskazuje zastosować jednak jazz basa
Odpowiedz
Chopaki, jaką (mniej więcej) najgrubszą strunę da się założyć w czwórce - 120 przejdzie?
"Podstawową sprawą jest jednak to, żeby gitara basowa wisiała na jajach, jeśli ktoś wiesza sobie wiosło pod brodą jest dla mnie skończony." jj
Odpowiedz
To zależy od siodełka przecież, ale z tego co zauważyłem 110 to raczej maksimum.

Jeśli masz siodełko plastikowe, możesz spróbować użyć grubszej struny jako pilnika, Omson coś takiego pisał, ja nie testowałem.

Tylko uważaj, żebyś nie zrobił zbyt głębokiej dziury Wink
Odpowiedz
Dzięki.
To ci feler, no bo chciałem najcieńszy możliwy set od 5tki założyć, czyli wszystkie rowki trzeba by piłować. Siodełko plasik.
Mam po poprzedniku jakieś czarne roto, dosyć nowe i jest lipa w cdcf. Zero wybrzmiewania.
Jak Omson wpadnie to niech odpowie, jak wie, czy podobny numer uda się w "normalnej" gitarze - tani Ibanez RG, struny od siódemki.
"Podstawową sprawą jest jednak to, żeby gitara basowa wisiała na jajach, jeśli ktoś wiesza sobie wiosło pod brodą jest dla mnie skończony." jj
Odpowiedz
Mam w dwoch basach czterostrunowych zalozony set do piatki, grubosc strony B .135 i tutaj problemem bylo nie siodelko, a mostek. Wiec najlepiej bedzie, jak przymierzysz strune w tych dwoch miejscach.
outreband.com

Odpowiedz
ja w swoim 4 strunowym preclu tez mam komplet od 5-tki i jest git. grubość 135


KUPIĘ/PRZYJMĘ strunociąg do Hollow body

www.after.art.pl
www.quidam.pl .
www.czaqu.pl
Odpowiedz
(04-01-2012, 01:16 PM)elteha napisał(a): Mam w dwoch basach czterostrunowych zalozony set do piatki, grubosc strony B .135 i tutaj problemem bylo nie siodelko, a mostek. Wiec najlepiej bedzie, jak przymierzysz strune w tych dwoch miejscach.

I tu się podpiszę, ciul z siodełkiem, je można rozpiłować, wymienić małym kosztem. Z mostkiem większy problem. U siebie w czwórce najgrubsza struna ma 145 mrgreen I tylko trochę poprawiałem siodełko Wink
Warwick Corvette $$ -> SWR SM400
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 35 gości