Absolutnie wszystko o STRUNACH
Co prawda miałem doczynienia tylko z taperowanymi strunami B (Sadowsky stalówki i Elixiry) i nie zdarzyło mi się jeszcze nic takiego...
__________________________________________________________
MM Stingray 5 --> Ampeg Scrambler --> Ampeg SVT3 --> Ampeg SVT410 HLF
Odpowiedz
(10-23-2010, 05:19 PM)paka napisał(a): jb, a co wedlug ciebie moze sie stac, ze pytasz?Big Grin

No może się nie nastroić dobrze i będę zmuszony kupic nowe sznurki Sad
A jeżeli już będę musiał kupić to mam pytanie: dłużej wytrzymają np. Ernie Balle Coated Slinky lub Elixiry Nano czy lepiej kupić np flaty EB, Chromesy (coś innego jeszcze ?) ? Chodzi mi o jak najdłuższą żywotność, bo zwyczajnie mnie nie stać na zmienianie sznurków co miesiąc i chciałbym struny, które wytrzymają co najmniej z rok bez żadnych zabiegów regulacyjno-odświeżających Wink
Odpowiedz
(10-23-2010, 08:18 PM)jb90 napisał(a):
(10-23-2010, 05:19 PM)paka napisał(a): jb, a co wedlug ciebie moze sie stac, ze pytasz?Big Grin

No może się nie nastroić dobrze i będę zmuszony kupic nowe sznurki Sad
A jeżeli już będę musiał kupić to mam pytanie: dłużej wytrzymają np. Ernie Balle Coated Slinky lub Elixiry Nano czy lepiej kupić np flaty EB, Chromesy ?

Po 3 tyg imo nie ma szans, żeby nie stroiły. Nie stroić, to może jak nie ustawisz. W alei testów masz porównanie elixirów i EB, a co do flatów i stingray'a to ja osobiście odradzam, bo wg mnie to nie brzmi (przynajmniej z chromesami, bo tylko ich próbowałem), a poza tym stingray+flaty to już nie stingray- brakuje górki, a pozostaję multum dołu i muła.
__________________________________________________________
MM Stingray 5 --> Ampeg Scrambler --> Ampeg SVT3 --> Ampeg SVT410 HLF
Odpowiedz
Wiesz, jeżeli chodzi o brzmienie to pasuje mi taki SR jak w Another One... Queen (z tego co wiem Deacon przez całą karierę używał flatów na swoim SR i Preclach). Mnie w basie bardziej kręci mruczący środek i dół (coś właśnie ala Queen). No i jak już wcześniej wspomniałem chciałbym mieć sznurki możliwie jak najdłużej trzymające sound.
Odpowiedz
sr i flaty to ciezki temat. najlepiej sprawdza sie przy grze kostka, aczkolwiek po dluzszym czasie uzywania flatow (chromes i fendery), po zalozeniu roundow bas po prostu odetchnal, a ja mialem niesamowita radoche na probieBig Grin
Odpowiedz
A ja tam czasami lubię założyć moje chromesy żeby mieć chociaż głupią świadomość tego że brzmię ciut ciut jak Bernard Edwards mrpink
Odpowiedz
Czyli flaty + sr = porażka ? Cholera jasna muszę zmienić wiesło ! Big Grin
Odpowiedz
sound na rozegranych jest taki gumowy, jak to na flatach na kazdym basie. trzeba to lubic, natomiast nie ma to wiele wspolnego brzmienie z plyt queenBig Grin
Odpowiedz
Struny jakich firm mają czarną albo zieloną owijkę na końcach ?
Odpowiedz
@jp90:

Żółte Warwicki mają ciemnoszarą mrnigger
Fender Jazz Bass MIA, HB JB40FL -> Korg Pitchblack -> Boss OC-2 -> MXR Octave Bass Deluxe -> EHX Deluxe Bass Big Muff Π -> Marshall VBA 400 -> Marshall VBC 412

Alfik napisał(a):a może do rocka jak sama nazwa wskazuje zastosować jednak jazz basa
Odpowiedz
Czarną mają GHSy na pewno.
Odpowiedz
chromesy mają chyba zieloną.
Odpowiedz
Nie, mają niebieską.
Odpowiedz
(10-24-2010, 09:27 AM)grigorr napisał(a):
(10-24-2010, 08:56 AM)hubertgal napisał(a): chromesy mają chyba zieloną.

Mają niebieskąWink
fendery maja zielona, a raczej turkus w zielonkawym odcieniu;D
Odpowiedz
(10-24-2010, 09:29 AM)paka napisał(a):
(10-24-2010, 09:27 AM)grigorr napisał(a):
(10-24-2010, 08:56 AM)hubertgal napisał(a): chromesy mają chyba zieloną.

Mają niebieskąWink
fendery maja zielona, a raczej turkus w zielonkawym odcieniu;D

Ale to też zależy które - flaty Fendera mają czerwoną. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości