Dystrybucja Warwick
(12-20-2013, 12:37 PM)WarwickPL napisał(a): dlaczego? Smile Mam za cienkie struny, żeby inaczej przestroić, więc zrobiłem jak mogłem..

Wydaje i się (podkreślam- WYDAJE MI SIĘ) że jest to bez sensu, gdyż musielibyśmy mieć pitch shifter'y idealne.
Coś takiego jak Whammy DT nie generuje takiej ilości składowych harmonicznych jak przestrojona w dół/górę struna.
Inaczej mielibyśmy octaver'y/pitch shifter'y, które pięknie symulowałyby przestrojenie o dany interwał, co odpowiadałoby temu, co słyszymy w rzeczywistości. A tak nie jest Emotka_2497
Nie wiem jak dokładnie działają tunery (to też może być podstawą do obalenia mojej teorii), które harmoniczne sprawdzają, ale imo uboższy w harmoniczne sygnał jest łatwiejszy do przeanalizowania.
Odpowiedz
ok, dzięki za wyjaśnienie, rzeczywiście ma to sens Smile

Dodam jeszcze, że nasz specjalista sprawdzał to przy skręconych wysokich tonach na minimum.
Zapraszam do polubienia polskiego profilu dystrybucji Warwick na facebooku. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowościami, innowacjami, oraz lepiej rozeznasz się w muzycznym świecie.

https://www.facebook.com/warwickdistributionPL



Odpowiedz
(12-20-2013, 12:40 PM)Dragonaut napisał(a): Omson, co Ty za sznurki masz, ze w A standard lecisz? Big Grin

Dzisiaj niklowe Ernie Ball 40-125 Smile Ale EBSy miały lepsze brzmienie (te tytanowo-niklowe). Niestety nie mieli interesującej mnie rozmiarówki. Zostały im 40-120 a to już trochę za cienko. Chociaż powiem uczciwie, że generalnie takie 125 gra LEPIEJ niż 130 pod A0 u mnie. Wbrew pozorom ma lepiej brzmiący dół. Big Grin
Odpowiedz
(12-20-2013, 12:43 PM)WarwickPL napisał(a): ok, dzięki za wyjaśnienie, rzeczywiście ma to sens Smile

Wolałbym jednak potwierdzenia od osoby z wiedzą teoretyczną na poziomie uniwersyteckim Wink
Odpowiedz
(12-20-2013, 12:46 PM)OMSON napisał(a):
(12-20-2013, 12:40 PM)Dragonaut napisał(a): Omson, co Ty za sznurki masz, ze w A standard lecisz? Big Grin

Dzisiaj niklowe Ernie Ball 40-125 Smile Ale EBSy miały lepsze brzmienie (te tytanowo-niklowe). Niestety nie mieli interesującej mnie rozmiarówki. Zostały im 40-120 a to już trochę za cienko. Chociaż powiem uczciwie, że generalnie takie 125 gra LEPIEJ niż 130 pod A0 u mnie. Wbrew pozorom ma lepiej brzmiący dół. Big Grin
Mam dokladnie te same eb w preclu do C standard/B standard, a szukam czegos pod drop A albo standard A.
Odpowiedz
(12-20-2013, 01:23 PM)Dragonaut napisał(a): Mam dokladnie te same eb w preclu do C standard/B standard, a szukam czegos pod drop A albo standard A.

Do 34" trza trochę grubsze jednak dobierać (żeby za luźno nie było).
Odpowiedz
(12-20-2013, 01:26 PM)OMSON napisał(a):
(12-20-2013, 01:23 PM)Dragonaut napisał(a): Mam dokladnie te same eb w preclu do C standard/B standard, a szukam czegos pod drop A albo standard A.

Do 34" trza trochę grubsze jednak dobierać (żeby za luźno nie było).

Wiem, zwlaszcza, ze lubie strunki napiete jak bycze jaja. Starczy tego offtopu mrgreen

Odpowiedz
Co z tymi filmami?
www.deathlotlizard.pl

...the blues are the roots and the other musics are the fruits. Willie Dixon
Odpowiedz
cześć,

z filmami jest problem, chociaż bardzo chciałbym wrzucić, to nie mam zgody na umieszczanie nieoficjalnych filmów..

a tymczasem polecam na jednym filmie LWA 1000, i 10W BC 10, jeden po drugim, zobaczcie jak te nowe leciutkie maleństwa dobrze brzmią. Najwyższa klasa, i najtańszy model na jednym video, można porównać brzmienia. Wszystkie wzmacniacze Warwick, są obecnie projektowane przez J. Hellborga Smile idea jest taka, że mają oddawać naturalne brzmienie basu, nie nadawać charakteru, ale pozwolić wydobyć go prosto z instrumentu.

http://topguitar.pl/newsy/artysci-newsy/...i-warwick/
Zapraszam do polubienia polskiego profilu dystrybucji Warwick na facebooku. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowościami, innowacjami, oraz lepiej rozeznasz się w muzycznym świecie.

https://www.facebook.com/warwickdistributionPL



Odpowiedz
WarwickPL - w sobotę w Pasji spotkałem Twojego kolegę z pracy (pytałem, czy to Ty, ale to był on Wink ), bardzo sympatyczny człowiek, pozdrawiam.
Odpowiedz
A wiem, mówił mi Smile miał ze spotkania podobne wrażenia.

również pozdrawiam i pewnie w przyszłości do zobaczenia Smile.

@Bobas - Omson, powinien niedługo dostać, może On wrzuci.. (?)
Zapraszam do polubienia polskiego profilu dystrybucji Warwick na facebooku. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowościami, innowacjami, oraz lepiej rozeznasz się w muzycznym świecie.

https://www.facebook.com/warwickdistributionPL



Odpowiedz
(12-23-2013, 10:47 AM)WarwickPL napisał(a): cześć,

z filmami jest problem, chociaż bardzo chciałbym wrzucić, to nie mam zgody na umieszczanie nieoficjalnych filmów..

a tymczasem polecam na jednym filmie LWA 1000, i 10W BC 10, jeden po drugim, zobaczcie jak te nowe leciutkie maleństwa dobrze brzmią. Najwyższa klasa, i najtańszy model na jednym video, można porównać brzmienia. Wszystkie wzmacniacze Warwick, są obecnie projektowane przez J. Hellborga Smile idea jest taka, że mają oddawać naturalne brzmienie basu, nie nadawać charakteru, ale pozwolić wydobyć go prosto z instrumentu.

http://topguitar.pl/newsy/artysci-newsy/...i-warwick/

Słuszna idea, lubię jak słychać moją gitarę a nie wzmacniacz, dlatego ampegi mi średnio podchodzą.
(chociaż z wiekiem się to zmienia - pewnie ubytki słuchu Rolleyes )
www.deathlotlizard.pl

...the blues are the roots and the other musics are the fruits. Willie Dixon
Odpowiedz
@WarwickPL Jak ma się sprawa zakupu instrumentu leworęcznego? Istnieje jakaś giełda używanych leworęcznych Warwicków? Jak mają się ceny instrumentów leworęcznych do praworęcznych i jak z dostępnością takowych? Pzdr
[Obrazek: 2d0nfkj.jpg]

Maruszczyk Jake 4P Goldfinger / MCB Warrior V > EHX Qtron+ > Boss ODB-3 > GK 700RB mkII > NoisyBox 410 > i tak słabo
Odpowiedz


Jak widać na filmiku - "chwyta" całkiem sprawnie dźwięki, w tym deklarowane w specyfikacji 27,5Hz. Ma lekkie opóźnienie względem uderzonego dźwieku, ale ja to rozumiem, jako 'self calibration process' - który w Politune odbywa się manulanie (za pomocą przycisku z boku obudowy) - a potem reakcja jest natychmiastowa. Tutaj takich dobroci nie ma, ale ta "automatyka" działa całkiem sprawnie. Biorąc pod uwagę koszt urządzenia rzędu 85-120 zł - IMHO jest to BARDZO (!) silna konkurencja na rynku dla Korga i TC. Jeśli chodzi o wykonanie - jest na najwyższym poziomie (aluminiowa pucha pomalowana na czarno - można bez strachu deptać!). Jest po prostu ładny (nawet opakowanie jest zajebiste). Smile

Odpowiedz
Dzięki Omson Emotka_2755
Zadowolony?
www.deathlotlizard.pl

...the blues are the roots and the other musics are the fruits. Willie Dixon
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości