Gallien Krueger B-HOOD
#76
No własnie z wyborem TE mogę mieć problem bo w zasadzie nie wiem nic na ich temat. Ciekawie przedstawia sie model AH1000-12.
Odpowiedz
#77
Czyli celujesz w nowe TE, hmm ktoś na forum ma chyba ah1000, poszukaj w exclusive clubie Trace Elliota mrgreen, bo ja testowałem tylko w sklepie. Miałem być posiadaczem ah500 gp12 z nowej serii ale nie wyszło. Undecided
Odpowiedz
#78
I mnie dopiszcie i mnie numerek chce Smile
Moje pierdzidłko to GK Backline 112 Big GrinBig Grin
[Obrazek: sygnatura.jpg?1447222754]
Odpowiedz
#79
Wczoraj mój GK 1001 miał chcest w boju. Sprawił się, tak jak się spodziewałem znakomicie Big Grin Także, poproszę numereQ.
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
#80
mała zmiana 410SBX +
zamiast 700RB > 400RB i powiem tak
- mocy wystarcza i fajniej godo mrgreen
Odpowiedz
#81
ja sobie to stare 400 RB to do domku chyba kupię Big Grin
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
#82
Panowie, jest pytanie. Mam 1001RB - czyly raczej mocarny wzmak. Oznacza to, że nienawiścią zionie dopiero jak się go rozkręci. A rozkręcać go za bardzo nie mogę bo są jeszcze inni w zespole oprócz mnie (wiem, bezsens Tongue). Czy zastosowanie jakiegoś limitera, albo np ustawienie kompresora na sporo ciszej zdałoby egzamin? Nie chcę zmieniać wzmaka, chociażby dlatego, że jego hifi brzmienie przy "normalnych" ustawieniach niesamowicie mi pasuje do innego składu.
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
#83
(09-11-2010, 08:01 AM)questionmaker napisał(a): Panowie, jest pytanie. Mam 1001RB - czyly raczej mocarny wzmak. Oznacza to, że nienawiścią zionie dopiero jak się go rozkręci. A rozkręcać go za bardzo nie mogę bo są jeszcze inni w zespole oprócz mnie (wiem, bezsens Tongue). Czy zastosowanie jakiegoś limitera, albo np ustawienie kompresora na sporo ciszej zdałoby egzamin? Nie chcę zmieniać wzmaka, chociażby dlatego, że jego hifi brzmienie przy "normalnych" ustawieniach niesamowicie mi pasuje do innego składu.
Nic nie da ale ja mam 700RBII - mogę się z Tobą wymienić bo mam gitaruli 2x100W na lapach i 4x12" i mi więcej mocy trzeba.

A tak na serio - można by coś popróbować ze sztucznym obciążeniem - sprzedają takie przede wszystkim by można było lampiaki rozkręcać bez zabijania istot żywych w pobliżu.

Odpowiedz
#84
(09-11-2010, 08:50 AM)Gladzilla napisał(a): Nic nie da ale ja mam 700RBII - mogę się z Tobą wymienić bo mam gitaruli 2x100W na lapach i 4x12" i mi więcej mocy trzeba.

A tak na serio - można by coś popróbować ze sztucznym obciążeniem - sprzedają takie przede wszystkim by można było lampiaki rozkręcać bez zabijania istot żywych w pobliżu.
No to jest opcja, a jak takie coś wygląda? jakieś słowa klucze, żebym mógł sobie pogooglać? No i czy to na pewno ma sens?

Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
#85
Bob Gallien mówi (zresztą było to napisane nie tak dawno w inny temacie), że 1001 i 2001 to head'y które potrzebują miejsca i możliwości do rozkręcenia, wtedy zagadają jak trza. Dodatkowo Bob radzi, żeby gałkę woofer rozkręcać na minimum i 'bawić się' vol i boost, trochę to pomaga.

Ja od jakiegoś czasu zastanawiałem się co zrobić z tym "fantem" w postaci 700W i ni uja nie mogłem tego ugryźć. Head robi wrry, jest za czysty. Więc wynikiem moich dumań jest gas na 800RB, w środę wysyłam 1001RBII. I poluję na mój gas, jeśli szybko nie upoluję, pewnie będę kupował 700RBII, który według tego co piszą na TB, potrafi zachować się jak 800RB.
Odpowiedz
#86
No dobra, sprawdzę takie opcje, dzięki. Ja jednak lubię tego czystego GK, w zasadzie dlatego go kupiłem. Pojawiająca się opcja wkurwienia tego wzmaka jest jakby wisienką na torcie.
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
#87
(09-11-2010, 08:54 AM)questionmaker napisał(a):
(09-11-2010, 08:50 AM)Gladzilla napisał(a): Nic nie da ale ja mam 700RBII - mogę się z Tobą wymienić bo mam gitaruli 2x100W na lapach i 4x12" i mi więcej mocy trzeba.

A tak na serio - można by coś popróbować ze sztucznym obciążeniem - sprzedają takie przede wszystkim by można było lampiaki rozkręcać bez zabijania istot żywych w pobliżu.
No to jest opcja, a jak takie coś wygląda? jakieś słowa klucze, żebym mógł sobie pogooglać? No i czy to na pewno ma sens?
pierwsze strzały:
http://www.motherloadusa.com/motherload-...oducts.asp

http://www.thdelectronics.com/product_pa...plate.html

ale trzeba by pomyśleć nad stosowaniem tego - one przede wszystkim do lamp idą.

UWAGAJeśli by ktoś szukał chętnego do wspólnego zakupu/ów na Ishibashi - uprzejmie proszę o kontakt.
Jestem gotów uzupełnić pulę (a wysyłają od pewnego progu) o jakieś 20000 JPY.
Odpowiedz
#88
no tak, popytam, może ktoś będzie więcej wiedział. Jeszcze pytanie: to, że będę go pompował boostem, nie przedmuha mi paki za bardzo? mag 410.
EDYTKA: zupełnie zapomniałem, żę tam jest wejście (switch) -14db, może w te mańkę?
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
#89
Nie jestem pewien, ale boost jest chyba po preampie, więc -14dB może nic nie dać (ale mogę się mylić), trzeba pamiętać też aby rozkręcając boost, skręcać woofer (no i jak kto chce vol).
Odpowiedz
#90
I ja się dopiszę.
Mam GK 210 BLX Backline. Ongiś Lisowy, teraz mój.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości