[INDEKS] Jaki sprzęt kupić?
Paweł, mleko się rozlało, gadaj więcej. Ilu drożny preamp, jaki pick'i do niego, no i jak z wynagrodzeniem? mrred
Odpowiedz
preamp 3-drożny Smile picki niestety zostaja takie jakie sobie wczesniej zamowilem.. czyli merliny.
Niestety bo myslalem ze sa bardzo fajne (jeden gosciu z bassmentu mi je policil). Okazuje sie ze sa fajne, ale do rocka, masakrycznie pompuja środek, ktory przrykrywa dół i górke.. Narazie niestety nie stac mnie na kupno pickow bo i ta mam sporo innych nagłych wydatków.

A co do ceny, to trzeba jechac do Pawła, ograc preampy, pogadac, i wtedy zaczyna sie rozmowa o cenie.
Nie dlugo bedzie strona oficjalna, to mysle ze kazdy bedzie mogl obadac sobie cene.
Odpowiedz
Panowie specjaliści od ciężkich brzmień, kwestia do Was.
Gram na zestawie Spector + Landmark 300 (tech21) + Ampeg 410hlf. No i mam problem bo za cholerę nie brzmi mi to tak jak bym chciał. Jest wprawdzie niezły dół ale jednocześnie buła i brak dynamiki. Po przepięciu się na inną paczkę okazało się, że sprawcą całej buły jest 410hlf. Zapadła decyzja, że paka idzie na sprzedaż, no ale co w zamian? I to jest właśnie pytanie do Was. Czy jedynym i słusznym wyborem jest DeathManufacture, czy może warto jeszcze na coś innego zwrócić uwagę?
Head spisuje się bardzo dobrze oferując 2 niezależne kanały z możliwością ich miksowania, bądź co bądź ma SansAmpa na pokładzie ale w ramach poszukiwania brzmienia rozważam jego wymianę na SVT3pro. Więc jakby ktoś był chętny...
Wiadoma sprawa, że paczki najlepiej poogrywać więc może zasugerujecie które?
Odpowiedz
niedawno był na alledrogo i tanio się sprzedał wydaje mi się ...
http://allegro.pl/lakland-44-02-okazja-i1285289646.html


(10-30-2010, 08:56 PM)SeBas napisał(a): Okej, konkretne pytanie na które potrzebuję szybkiej odpowiedzi.

Za jaką cenę warto złapać LAKLANDA 44-02. Basówka jest w polsce, nie trzeba ja sprowadzać, opłacać itp. Jedyne co trzeba to męska decyzja* i viola.

* wiąże się ona z zadłużeniem, zamrożeniem gotówki, a w następstwie z problemami finansowymi mrred

Odpowiedz
hennoh:
a ta opcja już nie aktualna... teraz myślę nad 44-75 Tongue

kiki666:
Witaj. Emotka_2755 410hlf jest cholernie charakterystyczna. Na początku jest: "o matko jak to zapier$#&*", jednak z czasem buła zaczyna się przejadać i najnormalniej przeszkadzać.
Właśnie znów wróciłem do 3pro i nie spieszy mi się do 410hlf - celuję teraz w goliatha III. Mam GK410RBH, którego będę chciał się niedługo pozbywać, w połączeniu z 3pro jest zabawa. Nie uświadczam mulenia, mam dużo środka (nawet przy lekko skręconym na wzmaku). Stack bardzo dobrze przebija się w bandzie. No i jest szybki, a to dzięki RBH Wink
Odpowiedz
Deathmanufacture to będzie świetna opcja. Sam tęsknię trochę za swoją HLFką, zwłaszcza jak sobie posłucham brzmienia basu w nowszych dokonaniach Watersa :] HLFa ma trochę podcięty górny środek, uwypuklony dół i dolny środek. Świetna paka, ale faktycznie potrafi nużyć Wink
Odpowiedz
SeBas, to nawet nie to, że "buła się przejada" bo faktycznie tak jak pisał Mazdah, to "świetna paka", bardziej chodzi o to, że nie za bardzo siedzi w muzie którą gram.
SeBas, napisz parę słów jak współpracuje svt3pro z RBH no i właściwie dlaczego chcesz wymienić ją na goliatha III?
Pytanie do użytkowników DeathManufacture. Gdzieś tam kiedyś wyczytałem, że jest ona dedykowana do przesterowanych brzmień, a jak zachowuje się bez przesteru? Wiadoma sprawa, że tam gdzie jest potrzebny przester to ok, ale przy bardziej "czystych" fragmentach to nie chciałbym aby cały mój sound warczał jak wściekły pies, bo w tym momencie nie kleił bym się z kapelą.
Odpowiedz
kiki666:

no tak jak pisałem, nie muli (jak hlf) w dodatku tnie powietrze. W ampegowych pakach bass jest wszędobylski, w rbh jest punktowy, zwarty i szybki. Porównując do Goliatha IV (ogrywanego w warunkach sklepowych, sic!) Gallien narzuca swój sound, który na początku wydawał mi się domeną samych headów, teraz gdy mam 3pro słychać to charakterystyczne "punchy by G-K", które idzie z samej paki.
Ogólnie rzecz biorąc svt3pro + 410rbh, jest naprawdę super zestawieniem - które pasuje mi w 95%. To zestawienie jest idealne dla ludzi którzy w rockowej nucie mają w łapie groove i napędzają kapelę.
Dlaczego Goliath'a III chcę połączyć z svt3pro? Z czystej ciekawości, ta paka ma opinie sterylki, która nie narzuca swojego brzmienia. Co więcej od zawsze chciałem mieć tego SWR'a. Jednak gdy słucham tego co oferuje mi 410RBH, nie mam serca się pozbywać Galliena. Najlepszym wyjściem będzie zostawić RBH i zapolować na Goliatha III. Ograć dłużej te dwie paki i zostawić lepszą, albo... OBIE Big Grin
Odpowiedz
(11-01-2010, 10:33 PM)Paweł Wszołek napisał(a): Wiesz co.. jest tylko jeden preamp ktory mnie przekonal.. jeden jedyny Wink
Zadne do tej pory aguilary, bartolini, czy nawet fodery mnie nie przekonaly.
Narazie nie bede zdradzal szczegolow.. niedlugo wstawie probke, bo bas bede mial jakos jutro/pojutrze, to sami ocenicie Smile

Jean-Paul?
Mam w gitarze dwa układy, bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Potek push-pull załatwia sprawę.
Takie tam granie. 

Czy ta mordka jest taka, na jaką zasłużyło to forum?
[ ] tak
[ ] bardzo tak
Odpowiedz
@bratekr: Wsio wyjaśnione. Poczytaj wątek Big Grin
Gram na nerwach.
Odpowiedz
Słuchajcie, 1500 - 2000 zł na paczunię na neodymach, nie na 15', raczej 2x10 może 2x12. TC? Czy może Maniek? Na 8ohm tak z 400W żeby miała.
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
TC jest na ferrytach
Odpowiedz
(11-02-2010, 07:33 PM)wahrocker napisał(a): TC jest na ferrytach
łojezu, ale jest raczej dosyć lekka chyba co?
Weź Ty lepiej napisz wreszcie jak to gra Big Grin

Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz
24kg
jak dostanę drugą to zrobię test
Odpowiedz
A Ty masz 2x10? maczos pisze,że 19 kg a 2x12 - 22 bodaj.Czyli kupa a nie leciutkie?
Stingray4/Tokai Jazz Bass/Greco Precel/Microkorg ->Korg Pitchblack - BF2 - OC2 - OC2 - LPB-1 - CEB - Zoom ms60B - DigiTech bass synth wah - mooer slow engine - TC flashback - SA Manta - Joyo American - Joyo ult drive - Digitech Jamman Stereo -> ASH ABM 300 -> TC RS212
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości