Dlaczego MarkBassy są takie drogie?
#11
(09-01-2019, 10:03 PM)iro napisał(a): Nie chcę oftopować, bo chodziło mi o to by dojść do sedna co w MarkBassach tyle kosztuje i czy są warte swojej ceny, co jest takiego wow w nich, itd.

TLDR: Miałem swego czasu MarkBass MINI CMD 121 P i porównywałem bezpośrednio z TC Electronic BG250/11- Mark brzmieniem i skutecznością zdmuchnął go z powierzchni ziemi, różnica ceny jak najbardziej uzasadniona.

Dzięki niezłemu produktowi i skutecznemu marketingowi MarkBass zaistniał w świadomości jako producent najbardziej kompaktowego i przenośnego sprzętu, który sensownie brzmi i jest wystarczająco głośny do komfortowego grania z zespołem. Wchodząc na rynek praktycznie nie mieli znaczącej konkurencji w tej kategorii, co w połączeniu z odrobiną strategicznie dobranego endorsingu sprawiło, że po dziś dzień są synonimem mobilności. Tak naprawdę nie są w tej materii prekursorami ale jako pierwsi zrobili to na tyle dobrze, że zostali potraktowani poważnie przez potencjalnych klientów. 

Konkretnie MarkBass MINI CMD 121 P jest na tyle skuteczny, że pozwala bez problemu grać z żywą perkusją, nawet w plenerze. W czasach jego premiery to, że tak małe combo potrafi być tak skuteczne było na tyle niespotykane, że sam w to nie wierzyłem dopóki nie przekonałem się na własnej skórze. To jest poważny piec w formacie pieca ćwiczeniowego. Zdecydowanie nie należy go rozpatrywać w kategorii zabawki do grania w domu, to jest pełnoprawne narzędzie dla koncertujących basistów. Konkurencja bardzo długo nie potrafiła ich dogonić w kategorii stosunku mobilności do skuteczność i tak naprawdę kwestią dyskusyjną jest czy kiedykolwiek to zrobiła. Trochę sobie odcinają od tego kupony ale po prawdzie gdybym miał na dzień dzisiejszy kupić sobie nagłośnienie do basu z myślą o graniu zarobkowym to ten piec byłby moim pierwszym strzałem.
Gram rocka, grunge, covery oraz wesela Cool
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez iro - 09-01-2019, 11:30 AM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez zakwas - 09-01-2019, 11:39 AM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez Bohen - 09-01-2019, 11:54 AM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez iro - 09-01-2019, 12:38 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez szymam - 09-01-2019, 04:30 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez Doman - 09-01-2019, 01:05 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez Dex - 09-01-2019, 01:43 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez iro - 09-01-2019, 10:03 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez tapczan - 09-02-2019, 01:09 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez bratekr - 09-02-2019, 11:21 AM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez mazdah - 09-02-2019, 04:00 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez Maciejeq - 09-02-2019, 06:01 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez Fab - 09-02-2019, 07:29 PM
RE: Dlaczego MarkBassy są takie drogie? - przez iro - 09-02-2019, 10:23 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości