Nagrania z kiepskiego studia - jak uratować?
#4
Pole manewru jest niewielkie Big Grin

Ale...

ŻADNYCH myków, sztuczek, patentów. Nagrać najprosciej jak się da, z najmniejszą ingerencją, najbardziej sprawdzonymi metodami. Najgorszą wadą chujowych realizatorów jest kombinatoryka i cudowne pomysły pt. "mam patent, nagramy gary lepsze od Kamińskiego" - u mnie w 100% kończyło się tak samo - kupą. Prosto, prosto, wg. zasad rzemiosła i tyle. Żadnego cudowania. Jak zobaczysz na śladzie zapięte w DAWie 11 pluginów naraz w tym dwa kompresory, exciter, limiter, reverb i deesser - realizatora po prostu zakop w ogródku.

Jeśli ślad jest nagrany dobrze, to można go potem miksować. Jak jest nagrany źle, to można go - moim zdaniem - co najwyżej wyjebać, na walkę szkoda czasu. I tu drugi grzech główny - przy haśle "spoko, to się potem wykręci" przy pytaniu "a to chujowo brzmi na testowym nagraniu, nie możemy spróbować inaczej ustawić mikrofonu, albo spróbować z innym?" należy sięgać po miotacz ognia, ewentualnie granatnik. Albo zbudować parę Reaperów:

http://fc01.deviantart.net/fs70/i/2010/2...2y1lqn.png

Ogólnie wiedz, czego chcesz - i tak zagraj. Pierwsze wiedzą wszyscy, z drugim jest problem, wiem po sobie, o dziwo nie jest to takie oczywiste. Podpowiem, że w "wiedzeniu" nie powinno być ogólnych określeń z których nic nie wynika - lubisz jak bas brzęczy i jebie górą, to nie mów o "agresywnym", "nowoczesnym", "charakternym", tylko powiedz, że ma brzęczeć i pokaż panu na basie, że jak uderzasz w strunę to się owo brzęczenie wydobywa i ty je chcesz. Itp. itd. To chyba największa wada większości muzyków jakich znam - dużo poetyckich, barwnych określeń, mało konkretów...

I dwa mikrofony na werblu!!!Big Grin
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nagrania z kiepskiego studia - jak uratować? - przez mazdah - 11-11-2010, 04:07 PM
RE: Nagrania z kiepskiego studia - jak uratować? - przez mazdah - 11-11-2010, 11:39 PM
RE: Nagrania z kiepskiego studia - jak uratować? - przez groza - 11-12-2010, 12:29 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości