Nagywanie gitary treblowej.
#1
To prawie jak pytanie o sens życia - jak nagrać w domu gitarę. Metal. Nagrywałem przez interfejsy line 6 i bossa me (jakaś alternatywa - avid, tc electonics, nowe pody?). Może macie jakieś swoje sposoby, oprócz pieca i mikrofonu? Ktoś nagrywał przez gitarowe sansampy? Peace.
"Podstawową sprawą jest jednak to, żeby gitara basowa wisiała na jajach, jeśli ktoś wiesza sobie wiosło pod brodą jest dla mnie skończony." jj
Odpowiedz
#2
Generalnie gitara -> interface -> symulacja wzmacniacza -> symulacja paczki. Polecam wtyczki TSE (np. x50) plus jakiś program pozwalający załadować różne odpowiedzi impulsowe paczek.
Efekty wbrew pozorom mozna uzyskać na prawdę niezłe Wink



Ogólnie polecam forum poświęcone temu tematow - http://guitarampmodeling.com/ udzielają się tam twórcy większości najciekawszych darmowych wtyczek.
Odpowiedz
#3
(02-22-2012, 07:24 PM)Gorphal napisał(a): odpowiedzi impulsowe paczek.
Mógłbyś napisać o co chodzi w kilku zdaniach?
"Podstawową sprawą jest jednak to, żeby gitara basowa wisiała na jajach, jeśli ktoś wiesza sobie wiosło pod brodą jest dla mnie skończony." jj
Odpowiedz
#4
Siur.
Generalnie jak wiadomo na brzmienie wpływają zarówno wzmacniacz, jak i użyta paczka. Komercyjne pakiety symulacji (GuitarRig, Amplitube, ReValver itd.) mają zazwyczaj jakiś fragment interface'u poświęcony właśnie symulacji paczki (można zmieniać rodzaje paczek, ustawienie mikrofonów itd.). Jednak jeśli chcemy skorzystać z paczek innych niż te dostarczone przez producenta softu, możemy zawsze wyłączyć ten moduł odpowiedzialny za paczkę (brzmienie w tym momencie stanie się bardzo siarczyste i generalnie niesłuchalne Wink ) i zapiąć na kanał kolejną wtyczkę VST właśnie za paczkę odpowiadającą (np. LeCab od LePou - http://lepouplugins.blogspot.com/2010/12...ndows.html ). W takiej wtyczce mamy możliwość załadowania odpowiedzi impulsowych paczek, które ktoś jakoś kiedyś nagrał.
Odpowiedź impulsowa w skrócie, to króciutki plik .wav zawierający w sobie charakterystykę paczki zbieranej konkretnym mikrofonem w konkretnym miejscu. Zazwyczaj znaleźć można pakiety kilku takich odpowiedzi w różnych ustawieniach mikrofonu.

Tak więc mamy już oddzielnie symulację wzmacniacza, gdzie możesz kręcić róznymi gałami i zmieniać ustwienia samej głowy i symulację paczki, gdzie możesz podmieniać pliki odpowiedzialne za charakterystykę paczki (maaasa takich plików w sieci, z większości popularnych paczek, w różnych ustawieniach. Szukaj pod hasłem cabinet impulse response).

W przypadku symulacji darmowych, takich jak wspomniane przeze mnie TSE x50, czy mnóstwo innych (do przejżenia na wspomnianym wcześniej forum) zazwyczaj programiści nie tworzą wewnątrz symulacji wzmacniacza modułu odpowiedzialnego za brzmienie paczki, więc uzyskujesz wtedy sygnał taki jak po wyłączeniu kolumny we wcześniej opisanej sytuacji i też musisz użyć takiego osobnego pluginu do symulacji paczki.

Wiem, że trochę bełkot, ale mam nadzieję, że chociaż w miarę ideę zrozumiesz Wink
Odpowiedz
#5
(02-22-2012, 08:47 PM)Gorphal napisał(a): Wiem, że trochę bełkot, ale mam nadzieję, że chociaż w miarę ideę zrozumiesz Wink

Moim zdaniem, bardzo klarownie to wyjaśniasz Emotka_2755

BTW - jak sam się bawię z TSE X30 i symulacją paczki od LaPou'a wychodzi w chuj lepiej niż z symulacji Ik Multimedia czy POD Farma... Co by nie cieszyć się na wyrost - zweryfikuje jeszcze, jak to siedzi w miksie...
Odpowiedz
#6
Dzięki za linki, przydadzą się Emotka_2755
Odpowiedz
#7
Ja też dzięki bardzo.

Chłopaki, ogrywał/słyszał ktoś nowe pody HD. Chciałbym się dowiedzieć jak się mają do starych, szczególnie w kontekście ciężarów. Osobiście miałem poda x3 live i sprzedałem po 2 tygodniach, bo przestery to była wg mnie słabica.
"Podstawową sprawą jest jednak to, żeby gitara basowa wisiała na jajach, jeśli ktoś wiesza sobie wiosło pod brodą jest dla mnie skończony." jj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości