Domowy sposób prostowania gryfu [?]
#1
Brick 
Nie pisze o tym w wątku o lutnictwie bo wg mnie z lutnictwem raczej nie ma nic wspólnego.
Odkopałem z czeluści mojego p+j od mayonesa. I zauważyłem że gryf jest bardzo podatny na odkształcanie. Rozmawiałem z lutnikiem i mówił że kiedyś mayones nie sezonował drewna i te basy tak po prostu mają. Jedyną radą jest zdarcie podstrunnicy i jakieś tam zabiegi. Nie interesuje mnie to jednak bo kosztowałoby to więcej niż bas jest warty ;- )
Może znacie inne sposoby? Kiedyś za dzieciaka słyszałem o chałupniczych sposobach prostowania gryfu ale już nic nie pamiętam.
Odpowiedz
#2
Jeden lutnik w Rdm robił termoregulację - polegało to na tym że stawiał farelkę która dmuchała w gryf przez 2 dni, z tego co pamiętam to było coś że bas w ogóle nie stroił, ale ja bym nie ryzykował.
Odpowiedz
#3
(06-23-2012, 10:12 AM)3cina napisał(a): Odkopałem z czeluści mojego p+j od mayonesa. I zauważyłem że gryf jest bardzo podatny na odkształcanie.

Ale do rzeczy - masz śmigło, nie działa pręt regulacji? Jeśli żadne z tych - po prostu załóż set strun, podreguluj relief i wysokość na mostku i napierdalaj! Emotka_2755
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości